היקב לייצור יין כתום מתרחב

 .חברת "אלפא אומגה", המתמחה בייצור יין כתום,

שכרה את יקב "ליבנה" במושב שדה משה שבחבל לכיש

אלפא אומגה, בבעלות יעקב אוריה, מייצרת, נכון להיום מיוצרים 30 אלף בקבוקים בשנה

שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

יעקב אוריה (51) תושב מעלה אדומים, הבעלים של מותג היין "אלפא אומגה" שכר את יקב "ליבנה" במושב שדה משה בלכיש.  אוריה המתמחה בייצור יין כתום נחשב ליצרן היינות הכתומים הגדול ביותר בארץ ונכון להיום היקב שלו מייצר כ-30 אלף בקבוקים בשנה.

אוריה התחיל את הפעילות שלו בתור יינן ראשי במספר יקבים ולאחר פעילות ממושכת והתמקצעות, עבר ליקב השירות "ליבנה" (ששם נמצא היקב שלו כיום). כמו כן הוא שימש כיינן ראשי והמנהל המקצועי של יקב השירות "ליבנה" כמומחה ליינות לבנים, והשנה, בעזרת השירותים העסקיים של מט"י ירושלים, החליט לשכור אותו ולייצר בו את המותג יין שלו תחת השם "אלפא אומגה".

אוריה מספר כיצד החל ייצורו של היין הכתום: "המותג "אלפא אומגה" מושתת על סיפורו של ה"ענב השלם". אנשים מכירים בתודעה שלהם יין אדום ולבן, אך אנחנו מייצרים ביקב בעיקר יינות כתומים. הייתי מאוד סקרן לראות מה קורה כשמטפלים בענבים לבנים, כמו שמטפלים באדומים. ביין אדום, הענב תוסס יחד עם הקליפה, וזהו המקור לצבע של היין. ביינות לבנים מבצעים את הסחיטה לפני שהקליפות בפנים, והמיץ שיוצא הוא בצבע לבן וכך הוא תוסס. מה שאני עשיתי, לקחתי את הענב הלבן והתססתי אותו יחד עם הקליפה שלו. קיבלנו ז'אנר חדש לגמרי של יין בצבע כתום חזק. שמנו לב שעקב ההצלחה של היין הכתום יקבים נוספים החלו לנסות ליצור יין כתום משלהם. המשמעות של "אלפא אומגה" היא האות הראשונה והאחרונה באלף בית היווני, כמו שאומרים אצלנו לעשות משהו מההתחלה עד הסוף, אנחנו מייחסים לכך מרכיב ולכל פרט קטן חשיבות רבה. כמו כן, בעזרת מט"י ירושלים הצלחנו להרחיב את היקב ולקנות ציוד חדש ומודרני על מנת להפיק יין בצורה הטובה ביותר.

עוד מספר אוריה כי בנוסף למותג יין שהוא מייצר, היקב מציע שירות ייננות ליצרנים קטנים שאין להם יקב משלהם, אך יש להם ענבים והם מעוניינים לעשות מהם יין. "אנחנו מציעים שירות לכורמים וחובבי יין שרוצים להכין יין מהענבים של עצמם", אמר.

השארת תגובה