חיפוש
Close this search box.

גשר אופניים חדש בעמק הצבאים נחנך היום בעמק הצבאים

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, חנך את גשר שביל האופניים החדש בעמק הצבאים כחלק מהמיזם הענק של שדרוג פארק עמק הצבאי. טקס חניכת שביל האופניים נערך במעמד ראש העיר, משה ליאון ומנכ"ל העירייה, איציק לארי.

"אחרי סלילה, תאורה, גינון והתקנת ריהוט רחוב, נחנך שביל אופניים חדש וטיילת להולכי רגל שנבנו באורך כולל של 1.3 קילומטרים, ומחברים את שבילי צומת פת וגולומב עם השבילים העתידיים המתוכננים במחלף בייט וכביש 16", נמסר מהעירייה.

שביל האופניים החדש הוא חלק ממהפכה תחבורתית שמובילה עיריית ירושלים על מנת לקדם תחבורה ציבורית, רכיבה והליכה, ולהפחית את השימוש ברכבים פרטיים. במסגרת מהפכה זו, מובילה העירייה בנייה ופיתוח של שבילי אופניים חדשים לאורך עשרות ק"מ ברחבי העיר.

גשר אופניים חדש בעמק הצבאים נחנך היום בעמק הצבאים
לקדם תחבורה ציבורית, רכיבה והליכה, ולהפחית את השימוש ברכבים פרטיים. צילום ארנון בוסאני

עד לשנת 2020, היו בעיר כ-49 ק"מ של שבילי אופניים, וכיום, פרושים בירושלים כ-70 ק"מ של שבילים. עוד כ-25 ק"מ של שבילים נמצאים בביצוע וייסללו עד סוף שנת 2023. 25 ק"מ נוספים נמצאים בשלבי תכנון שונים. על-פי תוכנית האב העירונית לשבילי אופניים – ייסללו כ-200 ק"מ של שבילים ברחבי ירושלים.

פארק עמק הצבאים נחשב כאתר הטבע העירוני הגדול בארץ, שמתפרש על פני 250 דונם של ריאה ירוקה בין שכונות העיר והכבישים המרכזיים, ומלבד 83 הצבאים החיים בו כיום, יש בעמק עושר גדול של מיני צומח, מכרסמים, עופות, יונקים ,זוחלים ואפילו טורפים. טיילת עמק הצבאים מאפשרת לתושבי העיר, לאורחים ולתיירים הרבים שמגיעים לירושלים, לקחת אוויר, ולצאת אל הטבע שנמצא בטבורה של העיר.

גשר אופניים חדש בעמק הצבאים נחנך היום בעמק הצבאים
טקס חניכת שביל האופניים נערך במעמד ראש העיר, משה ליאון ומנכ"ל העירייה, איציק לארי. צילום: ארנון בוסאני

 

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "חנוכת גשר האופניים החדש היא בשורה של ממש לתושבי העיר. אנו משקיעים רבות על מנת לפתח אלטרנטיבות ידידותיות לסביבה, מהירות, אפקטיביות, וזולות יותר להתניידות בעיר ולהפחית את השימוש ברכב פרטי. מאמצינו נושאים פרי. נמשיך לבנות, לסלול ולפתח עוד פתרונות יצירתיים על מנת להנגיש את העיר למשתמשי הדרך ולהקל על עומסי התנועה."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *