חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הקצינים החדשים: יואב ואיתי מאזור ירושלים סיימו את הקורס המפרך וישרתו על אח"י חץ, ספינת טילים מדגם 4.5

שבוע שעבר סגן יואב בן ה-21 מאזור ירושלים צעד על רחבת המסדרים במעמד מרגש, לאחר שנתיים וארבע חודשים של קורס אינטנסיבי ומשמעותי, בו נחשפו לו דרגות הקצונה וסיכת החובל היוקרתית, זאת בצל הלחימה המתמשכת במסגרת מלחמת "חרבות ברזל". 

יואב מסיים את הקורס במגמת שייט וישרת באח"י חץ, ספינת טילים מדגם 4.5. יואב למד בתיכון הראל והרחיב פיזיקה ותנ"ך. טרם גיוסו התנדב בתנועת הצופים, שם היה חניך ומדריך, ואף עשה את המכינה הקד צבאית 'מיתרים לכיש'.

על הקורס סיפר יואב: " יש פה שילוב של פיקוד בסביבה ימית לצד לוחמה ומקצוע. זה מסלול ארוך ותובעני אבל בסוף זה שווה את זה. בהכשרה יש דגש על התנסות ופיקוד מעשי, ואוד התחברתי לזה. מבחינה חברתית, אני מרגיש שצברתי פה חברים לכל החיים".

על תפקידו בלחימה מספר יואב: תחושה מדהימה. היינו צריכים להסתגל לשירות בספינה שזה דבר לא פשוט בשגרה, ובלחימה זה נעשה מאתגר הרבה יותר אך עם זאת מרגישים תחושת שליחות ומשמעות.

יואב למד בתיכון הראל וטרם גיוסו התנדב בתנועת הצופים. הוא ישרת באח"י חץ, ספינת טילים מדגם 4.5
יואב למד בתיכון הראל וטרם גיוסו התנדב בתנועת הצופים. הוא ישרת באח"י חץ, ספינת טילים מדגם 4.5
סער 4.5 הכולל שלושה דגמים של ספינת טילים (סטי"ל) של חיל הים : סער 4.5 חוחית, סער 4.5 נושב וסער 4.5 נירית.
איתי: "הספינה היא כלי מלחמה, ולתפעל אותה בים זה אתגר. יש פה גם שילוב של פיקוד, ורמה מקצועית גבוהה מאוד".
איתי: "הספינה היא כלי מלחמה, ולתפעל אותה בים זה אתגר. יש פה גם שילוב של פיקוד, ורמה מקצועית גבוהה מאוד".

דרגות קצונה נוספות שנחשפו שבוע שעבר הן של סגן איתי בן ה-21 מירושלים והוענקה לו באותו המעמד גם סיכת החובל היוקרתית.

איתי מסיים את הקורס במגמת שייט וישרת באח"י סופה, ספינת טילים מדגם סער 4.5. איתי למד בתיכון רנה קסין שם הרחיב פיזיקה ומדעי החברה. טרם גיוסו התנדב במכינה קדם צבאית בה עבד עם נוער בסיכון.

על הקורס מספר איתי: "זה תפקיד מטורף שמשלב מבצעיות אדירה, אנשים ייחודיים וכלי מטורף. הספינה היא כלי מלחמה, ולתפעל אותה בים זה אתגר. יש פה גם שילוב של פיקוד, ורמה מקצועית גבוהה מאוד".

על תפקידו בלחימה סיפר איתי: "בלחימה הייתי בספינה שהייתה הרבה מול הרצועה. לדעתי ירינו אלפי פגזים בתקיפות סיכול תשתיות טרור וסיוע באש לכוחות המתמרנים. בשמש, בגשם, בכל תנאי, אנחנו שם, עם הלוחמים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *