חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שותפות הארגונים "זאת ירושלים" מציינת את חגיגות יום ירושלים בסדרת אירועי מוזיקה, אומנות, עשייה חברתית וסיורים בעיר  

בשבוע של יום ירושלים שותפות הארגונים "זאת ירושלים" תקיים סדרת אירועים המעלה על נס את צביונה הסובלני והאקטיביסטי של ירושלים, אירועים שיביאו לידי ביטוי את היופי והעושר שטמון בה. אירועים שיוצרים גשרים, חיבורים, ובונים אמון בין הקבוצות השונות שחולקות את ירושלים.

אירועי "זאת ירושלים 2022" יביאו לתושבי העיר 80 אירועים המעלים על נס את ערכי הקהילתיות והחברה האזרחית הירושלמית, שהתגייסו בצורה מפעימה לטובת הכלל. החגיגות הן צעד נוסף בדרך לעתיד, שבו יעוצבו הקהילות, השכונות והעיר המיוחדת בעולם.

בין האירועים המרכזיים של "זאת ירושלים": מפגשי שכנים בחצר, סיורים בעיר, אירועי מוזיקה ואמנות, קהילות ירושלמיות שפותחות את הבית, סדנאות עשייה חברתית, יוגה בשלוש שפות, תפילה בין-דתית ועוד.

עינבר בלוזר שלם, מנהלת 'רשות הרבים': "פורום רשות הרבים הוקם כדי לחזק את הכוחות הפלורליסטיים, הסובלניים והמתונים בעיר. ירושלים היא עיר שמכילה בתוכה מגוון קהילות ותפיסות עולם. ביום ירושלים אנחנו בוחרים ובוחרות להעלות על נס את הקהילתיות, השותפות, המגוון והתקווה לעתיד משותף טוב יותר" ומוסיפה: "אירועי זאת ירושלים יביאו לידי ביטוי את החיבורים והסובלנות של הקהילות השונות בעיר".

שייקה אל עמי, מנהל מינהל קהילתי גינות העיר: "אירועי זאת ירושלים יאפשרו להביא לידי ביטוי את החיבורים בין קהילות וארגונים  ירושלמים,  המשלבים ידיים כדי לקיים, יחד ולחוד, שורה של אירועי תרבות, המאירים פנים שונות של ירושלים וחוגגים את מגוון פניה וגווניה של העיר.  זאת ירושלים שלנו !!

אירועי זאת ירושלים פנים רבות לה. צילום נעם פיינר
אירועי זאת ירושלים פנים רבות לה. צילום נעם פיינר

אודות ״רשות הרבים״

רשות הרבים היא רשת ירושלמית המונה 40 ארגוני יהדות-ישראלית, חילונים, מסורתיים ודתיים, הפועלים יחד להפיכת המרחב הציבורי הירושלמי סובלני ופתוח לכל.

אירועי ״זאת ירושלים״ נערכים בשותפות ארגוני חברה אזרחית ובהובלת  רשות הרבים – הפורום הירושלמי לארגוני התחדשות יהודית ומנהל קהילתי גינות העיר  ובהשקעת עיריית ירושלים ותורמים נוספים. 

קישור לאתר אירועי "זאת ירושלים" :  http://www.thisisjerusalem.org/