55 שנים לאיחוד ירושלים: יום ירושלים יצוין בסדרת אירועי שבוע "ירושלים שלי"

יום ירושלים

יום ירושלים יצוין השנה בסדרת אירועים למשך שבוע תחת השם: "ירושלים שלי", שיתקיימו ברחבי העיר בין התאריכים 29.5-2.6, ביוזמת משרד ירושלים ומורשת עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים. האירועים יעמדו בסימן 55 שנים לאיחוד העיר.  בין שלל האירועים, המיועדים למשפחות ולכל הגילאים, המוזיאונים ואתרי המורשת בעיר יקיימו פעילויות מיוחדות, בנוסף למעלה מ- 170סיורים מטעם יד יצחק בן צבי.

בין האתרים שישתתפו באירועים: עיר דוד, מנהרות הכותל – הקרן למורשת הכותל המערבי, גבעת התחמושת, החברה לפיתוח הרובע היהודי, מוזיאון המוזיקה העברי, מרכז הרצל, מרכז מורשת בגין, טיילת החומות, מוזיאון ארצות המקרא, מוזיאון חצר היישוב הישן, מוזיאון לאמנות האסלם, סינמטק ירושלים, גן החיות התנכ"י, אקווריום ישראל, בית שי עגנון, יד חיים הזז, הגן הבוטני, סטודיו משלך, בית הרב קוק, מרכז רננות, גלריית המקלט ועוד.

בכדי לאפשר למבקרים ליהנות כמה שיותר מהאירועים המתרחשים בעיר במהלך השבוע, התאחדות המלונות בישראל יציעו הטבות מיוחדות הכוללות מחירים אטרקטיביים. לרשימת בתי המלונות: https://www.myjlm.co.il/ 

יום ירושלים

שר הבינוי והשיכון, ירושלים ומורשת, זאב אלקין: ״55 שנים לאחר שחרור ירושלים- בירת ישראל הנצחית, אני שמח להזמין את כל תושבי ישראל  לשבוע שלם של חגיגות לכבודה של העיר ירושלים. שבוע ירושלים יכלול עשרות אירועים, סיורים ברחבי העיר, מוסדות תרבות ואמנות עם תוכן ייחודי וחוויתי על ירושלים ועוד. מטרת האירועים היא לחבר את כלל תושבי מדינת  ישראל לירושלים ולחגוג יחד את איחוד ירושלים, המשלבת בין עבר, הווה ועתיד״

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "יום ירושלים הוא יום חגה של בירת מדינת ישראל והעם היהודי. השנה נחגוג לעיר 55 שנים לאיחודה – פעמיים חמסה. לרגל החגיגות, יתקיימו ברחבי העיר, בשכונות ובמוסדות התרבות עשרות אירועים רבים ומגוונים. אני מזמין את תושבי העיר והמבקרים בה, לסייר באתרי המורשת ובמוקדים התיירותיים השוקקים והקסומים וליהנות משפע האירועים."

מנכ״ל משרד ירושלים ומורשת, נתנאל איזק: ״ירושלים יש רק אחת ולכבוד שנת ה-55 לאיחוד העיר, אנו פורסים את אירועי יום ירושלים על פני שבוע שלם, בכדי לאפשר לכלל עם ישראל מכל המגזרים והעדות, להגיע לבקר בבירת ישראל, בהופעות תרבות ומוסיקה, בסיורים

בכל רחבי העיר ובאתרי המורשת ובמוסדות התרבות עם תוכניות ייחודיות ומיוחדות לירושלים. אני מזמין את כל הציבור להגיע ולבקר בירושלים"

יום ירושלים

האירועים המרכזיים

  • 26-27.5 – לילה לבן :לילה של מסיבות וחגיגות בהשתתפות DJ’s מובילים מהעולם במספר מוקדים מלהיבים ברחבי העיר.
  • 5 – טקס עיטור הכבוד ליקירי ויקירות העיר ירושלים: העיטור המיוחד יקבלו אנשי מפתח אשר תרמו לעיר בצורה יוצאת דופן, כל אחת ואחד בתחומם.
  • 5 – קבלת הפנים המסורתית והחגיגית של ראש העיר במוזיאון מגדל דוד.
  • 5 – תפילה חגיגית בכותל המערבי בנוכחות הרבנים הראשיים רב הכותל, השר וראש העיר.
  • 5 – "ירושלים של שמחה": מופע מיוחד בבריכת הסולטן איתי לוי מארח את נסרין קדרי, עדן מאירי ודודו אהרון.
  • 5 – בוריס גרבנשצ'יקוב מגדולי הזמרים ברוסיה, בהופעה מיוחדת: "עיר האור", בתאטרון ירושלים
  • 6 – "רוק על החומות': למרגלות החומות ,מופע משותף להקת היהודים ורביב כנר בשילוב של 400 נגני רוק מכל הארץ, יבצעו את אחד מישירי ירושלים האהובים בביצוע שעוד לא היה כמותו.
  • 6 – "ראיתי עיר עוטפת אור" בבריכת הסולטן: המופע המרכזי. מופע הכולל זמרים מובילים שרים שירי ירושלים להקה צבאית בשילוב קטעי ארכיון של אז והיום, בהשתתפות: ריטה, אברהם טל, נתן גושן, מירי מסיקה, החברים של רביבו, רוני דלומי אגם בוחבוט ואלה לי.

למידע אודות כל אירועי שבוע ירושלים:

https://www.myjlm.co.il – אתר שבוע ירושלים

https://www.jerusalem.muni.il – האתר הרשמי של עיריית ירושלים