חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אנריקו מסיאס, מלך השאנסונים הצרפתי בסיבוב הופעות כולל בבנייני האומה.

כהרגלו, אנריקו מסיאס, ציוני גדול ואוהב ישראל, הרבה לספר על התרגשותו ממסע ההופעות אותו חידש אחרי שנתיים ולאחר שחלה בקורונה והחלים, הוא חזר והדגיש בעברית, אנגלית וצרפתית את אהבתו הגדולה לקהל הישראלי, לירושלים ולמדינת ישראל, ציוני אמיתי שלבקשת הקהל  חזר ושר פעמיים את "שבחי ירושלים"

מאת יצחק רביחיא

השבוע הגשמתי חלום ילדות, לראות את אליל נעורי, הפרפורמר המדהים בעל הקול הייחודי, מלך השנסונים הצרפתי, אנריקו מסיאס, בהופעה חיה  מול 3000 מעריצים באודיטוריום אוסישקין בבנייני האומה בירושלים.

אוי איזו הופעה מרגשת, ססגונית ומלהיבה. אנריקו מסיאס ממרום גילו (83 בחודש הבא) עדיין מסוגל לעמוד על הבמה במשך שעתיים, לבוש בחליפה לבנה כצבע שערו המלבין, לנגן בגיטרה האקוסטית שלו , להלהיב את הקהל ולקצור מחיאות כפיים נלהבות. אומנם הקול הוא לא מה שהיה פעם, אבל גם בוב דילן, מיק ג'אגר וזמרים אחרים, צעירים ממנו מאבדים את הקול, אך אנריקו מחפה על כך בכריזמה הייחודית לו, בהתלהבותו, באהבת הקהל, בהופעה עשירה ומגוונת עם מיטב להיטיו מחמשת העשורים האחרונים כשהוא שר בצרפתית בעיקר וגם בערבית ובעברית ובליווי תזמורת סימפונט רעננה עם 20 נגנים ובהם 6 כנרים, להקת ליווי של 3 בנות מקסימות, שלל תופים, גיטרות וכלי נשיפה וכולם תחת שרביט ניצוחו של דודי זבה. בין הנגנים, אגב, היה גם בנו של אנריקו, דור שלישי של נגני גיטרה.

ולרי חמאתי

במהלך ההופעה, שארכה למעלה משעתיים, אירח אנריקו את ולרי חמאתי המקסימה לדואט יפיפה. בין השירים, כהרגלו, אנריקו מסיאס, ציוני גדול ואוהב ישראל, הרבה לספר על התרגשותו ממסע ההופעות אותו חידש אחרי שנתיים ולאחר שחלה בקורונה והחלים, הוא חזר והדגיש בעברית, אנגלית וצרפתית את אהבתו הגדולה לקהל הישראלי, לירושלים ולמדינת ישראל, ציוני אמיתי שלבקשת הקהל  חזר ושר פעמיים את "שבחי ירושלים".

אנריקו מסיאס, יהודי שנולד באלגי'ר ועקר לפריז, נחשב ובצדק לאחד מגדולי השאנסיונרים בעולם, הוא כבר הספיק להופיע בכל האולמות הגדולים בעולם, הוא סמל והשראה לכל יהודי צפון אפריקה בצרפת ובישראל ושיריו שהפכו ללהיטים מוקדשים כולם לאהבת האדם, לילדי העולם, לאהבה, לקשר בין אנשים ולקרוב לבבות או בלשונו – אני מביא את המזרח למערב ואת המערב למזרח.

גם בשבילי אנריקו היה ונותר סמל לתרבות עשירה, חמה ומגוונת שחודרת לכל לב וחוצה גבולות ויבשות, כאן בישראל ובכל רחבי תבל. את האהבה אליו ירשתי מאימי שעלתה ממרוקו והשמיעה לי מגיל צעיר את להיטיו הגדולים. את אותם להיטים הוא שר עדיין בחום, בהתלהבות ובאהבה. מי ששמו נישא בהערצה בעולם וזוכה לאהבה ענקית לכל מקום איליו מגיע, אנריקו מסיאס עדיין מתגעגע לחיבוק מהקהל הישראלי גם  אחרי רומן של חמישה עשורים. ההופעה של אנריקו מסיאס בבנייני האומה בירושלים היא חלק מסיבוב הופעות מיוחד שהוא מקיים בארץ "ישראל חבקי אותי בזרועותייך" במסגרתו הוא יבצע 7 הופעות ברחבי האר. לאוהביו ואוהבי המוסיקה – אל תחמיצו.