חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בחודשים הקרובים יושלם קירוי אצטדיון טדי שיהפוך לאצטדיון המקורה הגדול בארץ

האצטדיון המקורה הגדול בארץ. הדמיה: מור דגן

עיריית ירושלים באמצעות חברת אריאל תצא בתחילת 2018 בתכנית לקירוי היציע הדרומי באצטדיון טדי שישלים את קירוי כל האצטדיון. לאחר השלמת העבודות יהפוך טדי לאצטדיון המקורה הגדול בארץ עם 32,000 מקומות ישיבה העומד בסטנדרטים המקצועיים והספורטיביים הגבוהים ביותר ויארח משחקים בינלאומיים ואת משחקי נבחרת ישראל בכדורגל.

את תכנית השלמת קירוי טדי מובילה חברת אריאל המנהלת את אצטדיון טדי ואת היכל הפיס ארנה. במהלך חודש ינואר יצאו המכרזים לביצוע העבודות, תיבחר חברת ההקמה שתבצע את העבודות שצפויות להימשך כ- 6 חודשים בהשקעה של 11 מיליון ₪. בנוסף, חברת אריאל מתכננת שידרוג והקמה של חדרי הלבשה מתקדמים באצטדיון.

השלמת קירוי טדי מהווה סיום של פרויקט הגדלת האצטדיון והקמת היציע הדרומי שהחלה בשנת 2013 בה הוקם היציע הדרומי, שודרגה מערכת התאורה באצטדיון המותאמת לצילומי HD באיכות בינלאומית, כולל תוספת ניכרת של פנסים והתקנתם סביב כל כר הדשא, הותקנו שני מסכי ענק מהמתקדמים בעולם בגודל של 60 מ"ר, הוחלפו מרבית המושבים למושבים ארגונומיים המשפרים גם את מרווחי הגישה למושבים ואת תנועת הקהל בשגרה וחרום, שודרג מערך הכניסות והיציאות כולל מערכת ספירת קהל, הוקמו אולם מסיבות עיתונאים עם תשתית תקשורת מלאה, אולם עבודה לצוותי תקשורת עם עמדות עבודה ותשתיות תקשורת אינטרנט ועוד.

לאחר הרחבת טדי יתקיימו בו משחקים בינלאומיים, משחקי נבחרת ישראל, גמר אליפות אירופה עד גיל 21, וגם השנה גמר גביע המדינה יתקיים בירושלים.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת: "החזון שהצבנו הפך למציאות. קריית הספורט הבינלאומית שהקמנו בירושלים מעמידה את בירת ישראל על מפת הספורט הבינלאומי ומביאה לירושלים תחרויות ומשחקים לאומיים ובינלאומיים המביאים לצמיחה כלכלית, תיירותית ותרבותית לתושבי העיר ולמדינה כולה. אנו גאים לארח את משחקי הנבחרת ומשחקים בינלאומית ושמחים להפוך את אצטדיון טדי לאצטדיון הלאומי של ישראל".

מנכ"ל חברת אריאל, ציון תורג'מן: "ההשקעה האדירה באצטדיון טדי ובהיכל הפיס ארנה מוכיחה את עצמה בעשרות אירועים ומשחקים המתקיים בהם לאורך השנה. אנו נמשיך להשקיע ולשדרג את המתקנים כדי להביא לירושלים את האירועים והמשחקים הכי גדולים".