חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קבוצת נתיב יזמות ופיתוח נדל"ן יוזמת ומקדמת פרויקט בינוי-פינוי לציבור החרדי בשכונת נווה יעקב: כ-160 יחידות דיור במקום 32 יח"ד

מהלך ראשון מסוגו לציבור החרדי בשכונת נווה יעקב. קבוצת נתיב יזמות ופיתוח נדלן בבעלות שמחה גריידינגר מקדם פרויקט בינוי-פינוי ראשון של התחדשות עירונית אשר במסגרתו קודם יבנה הבניין החדש, לאחר מכן ייהרס הבניין הישן, ולבסוף יבנה בניין נוסף. שיטה זו, על פי היזמים, אמורה להקל מאד על הדיירים ועל מעברי הדירה וכן מקצרת משמעותית את תקופת הזמן. 

מדובר בפרויקט הממוקם בשדרה המרכזית של נווה יעקב (שד' נווה יעקב 52), על ציר הרכבת הקלה, ומתפרש על פני כ-2.6 דונם. במסגרת תוכנית הבינוי-פינוי, שאושרה על-ידי מהנדס העירייה ושתוגש לתב"ע בועדה המקומית בתוך מס' חודשים, ייבנו כ-160 יחידות דיור במקום 32 שמצויות במקום כיום. 

על פי התכנון, ראשית ייבנה מגדל בן כ-16 קומות עם חניון תת קרקעי, לאחר מכן יפונו וייהרסו 4 בניינים ישנים בני 8 קומות שנמצאים כעת במתחם, ולבסוף ייבנה בניין נוסף תואם. כמו כן, ייבנו במקום גם שטחי מסחר ושטחים לטובת הציבור.

לאחר שנה ארוכה של מו"מ מול הדיירים ונציגיהם, הוחלט על הסכמות עקרוניות והתחלת עבודה מול ועדות התכנון והעירייה. בימים האחרונים ערכה החברה כנס דיירים ועדכנה אותם בהתפתחויות. הכנס התקיים באווירה טובה ובשיח פורה וחיובי לטובת קידום פרויקט ההתחדשות העירונית במהירות האפשרית.

בכנס דיירים בו השתתפו שמחה גריידינגר – מנכ"ל ובעלים קבוצת נתיב (בתמונה)  ששיתף את הדיירים בכך שהוא מאמין "שככל ששיתוף הפעולה ימשיך כמו שהתחיל, פרויקט בינוי-פינוי בשכונת נווה יעקב יעמוד על תילו תוך מס' קצר של שנים." 

נתיב יזמות

עוד השתתפו בכנס שלומי בן לולו, מומחה בעל שם בקידום וניהול של פרויקטים בתחום התחדשות עירונית שגויס לנהל את הפרויקט, וכן עו"ד קובי ליאון המייצג את היזם בכל תהליך החוזים מול עו"ד הדיירים. עוד השתתפו בכנס אורי רוזין, מנהל תחום התחדשות עירונית בקבוצת נתיב, אדריכל הפרויקט בועז ביטמן ממשרד אדריכלים ביטמן-בן צור, עו"ד יואל בורשטיין ועו"ד אלי שלר ממשרד בנישו-בורשטיין (המייצגים את הדיירים).

נווה יעקב ירושלים הדמיה- סנפשוט

קבוצת נתיב פיתוח נדל"ן היא חברה יזמית-קבלנית שפועלת מזה כ-30 שנה. היא בנתה בבית שמש, רחובות, קריית האמנים מצליח רמלה, נוף הגליל, קרית ים, חריש ועוד, וכמו כן מחזיקה בשטחי מסחר מניבים בחריש, בית שמש ומודיעין. כיום בונה החברה בקרית ים, בית שמש ובמודיעין כ-3,000 יח"ד ושל כ-8,000 מ"ר שטחי מסחר. החברה מקדמת כיום פרויקטים של התחדשות עירונית הנמצאים בשלבים שונים בבית שמש, ירושלים, רמת גן, פתח תקווה, קריית חיים ועוד. שווי המכירות בפרויקטים שבידי החברה עומד על היקף כספי משוער של כ-3.5 מיליארד ₪.