בית המדרש לרבנים ע"ש שכטר: תכנית הכשרה ייחודית לעבודה והכללה בקהילה של אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית תפתח בשיתוף פעולה של אקים

הרב אבי נוביס דויטש: " זהו חלק מהמעשה היהודי שכולל את קבלת השונה והכלת מגוון אנשים מרקעים שונים מתוך כוונה לבנות יחד קהילה שמערבת את כולם. בסיום התוכנית המשתתפים יוכלו להוביל פרויקטים לקידום הכללה של אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית בקהילות שלהם". 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
התוכנית תאפשר למנהיגים הרוחניים והרבניים ולמובילי הקהילות להבין כיצד ​לאתר אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית, כיצד לגשת אליהם, כיצד לשלב אותם בקהילה ואילו פעולות יהודיות וקהילתיות כדאי להציע להם. צילום: בית המדרש לרבנים ע"ש שכטר 

תוכנית הכשרה ייחודית לרבות, רבניות, רבנים ומנהיגים רוחניים בנושא עבודה והכללה בקהילה של אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית תפתח מחר, יום ה', בבית המדרש לרבנים ע"ש שכטר. התוכנית היא פרי שיתוף פעולה של אקים ובית המדרש והיא נתמכת ע"י פדרציית ניו יורק.  

במפגשים יועבר ידע תיאורטי על אודות אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית, זכויות והכללה עבור אנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם, ופרקטיקות יישומיות לעבודה בקהילה עם אנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם. התוכנית תאפשר למנהיגים הרוחניים והרבניים ולמובילי הקהילות להבין כיצד לאתר אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית, כיצד לגשת אליהם, כיצד לשלב אותם בקהילה ואילו פעולות יהודיות וקהילתיות כדאי להציע להם. 

לדברי דיקן בית המדרש לרבנים ע"ש שכטר, הרב אבי נוביס דויטש,  וממובילי תוכנית ההכשרה, "מטרת התוכנית היא להעניק כלים למנהיגות הרבנית והרוחנית להבין את דרכי ההכללה של אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית בקהילות שלהם, להבין את השפה בעבודה עימם וללמוד את הפרקטיקות שיאפשרו הכללה של אוכלוסייה זו בקהילה הטבעית שלהם. התוכנית תאפשר למשתתפים להבין איך קהילה עושה פעולה טבעית ומאפשרת לאנשים מרקעים ומתפקודים שונים לתפקד יחד בקהילה אחת. זהו חלק מהמעשה היהודי שכולל את קבלת השונה והכלת מגוון אנשים מרקעים שונים מתוך כוונה לבנות יחד קהילה שמערבת את כולם. בסיום התוכנית המשתתפים יוכלו להוביל פרויקטים לקידום הכללה של אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית בקהילות שלהם". 

ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום.    

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דילוג לתוכן