חיפוש
Close this search box.

שיר רחוב ישראלי: תערוכה חדשה תפתח ביום חמישי 12.5.22 בבית המשפט העליון

ביום חמישי, ה-12.5.22, תפתח תערוכה חדשה בבית המשפט העליון "שיר רחוב ישראלי". בתערוכה יוצגו 32 יצירות של 24 אמנים מרחבי הארץ שהתייחסו בעבודתם למציאות והוויית הרחוב הישראלי באיור, צילום ופיסול. רחוב הוא לא רק דרך ציבורית העוברת במקום מסוים, רחוב הוא מרחב שבו מתקיימים חיים מגוונים באופן שוויוני לציבור כולו: בעל אמצעים אמיד ודר רחוב חסר כול. בתי המשפט ניצבים בשער וברחוב, הם מוסד ומצפן חברתי, שותפים ומשתתפים. התערוכה בנושא הרחוב מציגה הלכה למעשה את השותף הטבעי של בתי המשפט – הציבור הרחב.

בתערוכה משולבים קטעי שירה וספרות של סופרים ומשוררים שבכתיבתם התייחסו לרחוב לאווירה ולהווייה שבו והיוו את מקור ההשראה להפקת התערוכה. הרחוב כעמוד שדרה וצלעות – הרחוב הוא אדם – הוא חיים – קולות, ריחות, צבעים, מראות וטעמים ומושב ובית. יש תרבות רחוב ושפת רחוב, חבורות רחוב, שירי רחוב, משחקי רחוב ובילוי רחוב. יש הפגנות, יש מחאות ויש אהבות – אדם הוא רחוב ורחוב הוא אדם – מורשת וזיכרונות.

בין האומנים המשתתפים: פאטמה שנאן, אלכס ליבק, אלון קדם, נטליה זורבובה, עמי שנער, נינו הרמן, מירה מיילור, אלעזר טמנו, נורית ירדן ועוד.

מוזיאון מורשת בתי המשפט: ד"ר אורנה יאיר (אוצרת), הילה רוז, עינת גרינברגר, ליאת דרייר, טל לוק, נעמה ברק.

התערוכה תהיה פתוחה לקהל מה-12.5.22 ועד ה-16.6.22.  ימים א'-ה' בין השעות 9:00-15:00

הסיורים המודרכים בבית המשפט מתקיימים מדי יום בשעה 11:00. הכניסה חופשית. להרשמה לסיורים המודרכים: 074-7480579/6. בית המשפט העליון, רח' שערי משפט 1, קריית בן גוריון, ירושלים