חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בית הקונפדרציה מציג: מופע מחווה לפועלו של הפייטן הרב חיים לוק. הרב לוק מארח את ברי סחרוף ואלעד לוי

ברי סחרוף צילום אלדד שושן
ברי סחרוף צילום אלדד שושן

רביעי, 15.12.21, פתיחת דלתות 20:00, תחילת מופע 22:00, זאפה ירושלים. 

בית הקונפדרציה יוצא במופע מחווה נוסף, "שירת חיים", לכבוד הפייטן הרב חיים לוק, עם הגיעו לגיל גבורות. במופע מציג לוק מבחר מתחנות חייו ויצירתו המרגשת, יחד עם אורחים מיוחדים.

מנכ"ל בית הקונפדרציה, אפי בניה : "מופעי המחווה לפועלו של הפייטן הרב חיים לוק מתקיימים במסגרת 'מרכז חיים גורי לתרבות', המרכז החדש שהוקם לאחרונה בבית הקונפדרציה בשיתוף עם עיריית ירושלים. חיים גורי, מגדולי המשוררים של השירה העברית החדשה, היה אחד מעמודי התווך של החברה והתרבות הישראלית. מופעי מחווה אלו הם הסנונית הראשונה בסדרת אירועי תרבות מגוונים שיתקיימו במסגרת המרכז החדש."

הרב לוק הוא גדול הפייטנים בישראל בשנים האחרונות, ושירתו המיוחדת והמפעימה פרצה גבולות בארץ ובעולם ושבתה קהלים שונים ומגוונים. הרב לוק נולד ב-1942 בקזבלנקה, מרוקו, ובגיל עשר החל  ללמוד אצל רבי דוד בוזגלו, שנודע כאחד מגדולי הפייטנים במרוקו. לוק עלה לישראל ב-1964. ב-2011 זכה בפרס שרת התרבות על מפעל חיים בהנצחת המורשת המוזיקלית של יהדות מרוקו, על הנחלתה לדורות של צעירים ומבוגרים מכל שדרות החברה הישראלית ועל קידום הסובלנות הבין-דתית והשלום באמצעות המוזיקה.

הרב לוק מארח את אלעד לוי וברי סחרוף – במופע המחווה השני לרב לוק, שיתקיים ב-15.12.21 במועדון זאפה ירושלים, יתארח הזמר-יוצר-גיטריסט ברי סחרוף. גם מופע זה יציג יצירות מהמסורת האנדלוסית, המזוהה עם לוק. לוק יופיע עם סחרוף ועם הרכב נגנים מיוחד בהובלת המוזיקאי אלעד לוי, במופע המבטיח ניצוצות רוק נ' רול של שני מבצעים כריזמטיים. סחרוף הופיע עם הרב לוק בפסטיבל הפיוט ובמופעי התזמורת האנדלוסית ועיבד את הפיוטים המזוהים עמו, "אלי למה עזבתני" ו-"שער פתח דודי".

אלעד לוי, צילום גיתי סילבר.
אלעד לוי, צילום גיתי סילבר.

רביעי, 15.12.21, פתיחת דלתות 20:00, תחילת מופע 22:00, זאפה ירושלים. 

המופע מתקיים בתמיכת משרד התרבות והספורט, מינהל התרבות ועיריית ירושלים, האגף לתרבות

רכישת כרטיסים: בימות   6226*

זאפה *9080

אתר בית הקונפדרציה  

טל': 02-5399-36

הכניסה בהתאם להוראות התו הירוק