חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בכירי משרד הבריאות האוקראיני במרכז השליטה הארצי של מאוחדת במוצא עילית – ללמוד על היערכות בזמן מלחמה

בכירי משרד הבריאות האוקראיני בביקור במרכז השליטה של מאוחדת במוצא עילית
בכירי משרד הבריאות האוקראיני בביקור במרכז השליטה של מאוחדת במוצא עילית

נציגים בכירים ממשרד הבריאות האוקראיני, יחד עם נציגי האגף לשעת חירום במשרד הבריאות ביקרו במרכז השליטה הארצי של מאוחדת, במוצא-עילית.

הביקור נערך לאחר פנייה של משרד הבריאות למאוחדת, במסגרת ביקורים ממלכתיים שעורך משרד החוץ בישראל, במטרה להציג בפני משלחות בריאות ממגוון מדינות את הערכות קופת החולים ואת הטכנולוגיה הייחודית והמתקדמת בכל הקשור לרפואה בשעת חירום. מאוחדת נבחרה מבין כלל הקופות בישראל הודות ליכולות שפותחו במערך שע"ח לרבות טכנולוגיות פורצות דרך.

קרא עוד – מאוחדת מרחיבה את תמיכתה בפליטים האוקראינים השוהים בישראל  

במהלך הביקור הציג ויקטור ברו, מנהל מחלקת בקרת איכות בשרותי הרפואה וממונה שע"ח ארצי בחטיבת הרפואה במאוחדת, הציג בפני המשלחת את המשל"ט הארצי והיערכות מאוחדת לשמירה על רציפות התפקוד של הקופה בזמני משבר וחירום ביניהם מצבי מלחמה, רעידת אדמה, אירוע ביולוגי חריג, פינוי אוכלוסיות מיוחדת בזמן שריפה וכן נערכו סימולציות לאירועי חירום שונים.

ויקטור ברו הסביר כי מאוחדת פיתחה מודל ייחודי לניהול ושליטה לצורך קבלת החלטות בזמן אמת וכן מערכת ייחודית וייעודית אשר הוכיחה את עצמה בשנים האחרונות במגוון אירועים. הן בזמן שיגרה והן בעתות חירום החל ממקרי שריפה לצורך פינוי חולים מונשמים מבתיהם ועד לאירועי מלחמה, בדומה למה שחווינו במהלך מבצע " צוק איתן" ושומר החומות. "החשיבות היא לשמור על רציפות התפקוד להמשיך ולספק שירותים רפואיים לקהילה גם בעתות משבר וחירום, לייצר תמונת מצב עדכנית בזמן אמת, לקבל החלטות בתאום עם גורמים כגון פיקוד העורף ומשרד הבריאות, לדעת בכל רגע נתון מי נמצא בכל מרפאה, אילו מרפאות פתוחות ולהכיר מורכבות של מטופלים וסיטואציות הדורשות מענה מיוחד. אנחנו גאים לתרום מהניסיון שלנו למשלחת האוקראינית, בשעה שבה היא זקוקה נואשות לידע שכזה". סיכם ברו.