חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ליאור אקרמן בכיר שב"כ לשעבר התארח במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם.

 

"חמאס ריאלים ומבינים את יכולות השב"כ ואת הכוח הטכנולוגי שיש לישראל, אבל הם כבר לא נרתעים מצה"ל כיוון שהם יודעים  שהוא לא עושה את מה שהוא יכול לעשות"

אקרמן: "הרצון של חמאס לכבוש את יהודה ושמרון ולהפיל את אבו מאזן, על מטרת החמאס להקים חליפות מוסלמית במזרח התיכון, ועל העובדה שחמאס הפסיקו לפחד מישראל" . בתמונה מימין אליהוא בן און
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

בכיר השב"כ לשעבר ליאור אקרמן  התארח במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם, בהנחיית העיתונאי, אליהוא בן און וסיפר כיצד ישראל מתמרנת בין ארגוני הפת"ח והחמאס ברחוב הפלסטיני. אקרמן שנולד וגדל בפתח תקווה למשפחה דתית, בוגר ישיבה תיכונית, התגייס לצבא והיה ממקימי סיירת דוכיפת. הוא שירת 25 שנה בשב"כ בתפקידים מודיעינים ומבצעים שרובם היו במגזר הערבי. בשבע שנים האחרונות משמש כפרשן לענייני ערבים וטרור. אקרמן כתב שלושה ספרים רבי מכר שנמכרים בארץ ובעולם. 

בכיר השב"כ לשעבר סיפר על המבנה הפוליטי של החברה הפלסטינית על הנהגתה  ועל ההתנהלות החברתית שלה לעומת זו של הישראלים. אקרמן סיפר על התקופה שבו הנהיג יאסר ערפאת את העם הפלסטיני והדגיש את העובדה כי לא היה בכוונתו של ערפאת להקים מדינה פלסטינית אלא להישאר בסטטוס של מנהיג ארגון. בנוסף הוא דיבר על אבו מאזן ואמר: אישיות מנהיגותית הוא לא, אין לו שום כוח והשפעה ברחוב הפלסטיני, והוא מנהיג בעיקר של עצמו". בדבריו התייחס גם לרצועות עזה ולהנהגה המקומית של פת"ח שעם השנים הלכה ונהייתה מושחתת יותר, מה שהביא למהפכה שלטונית -עלייתו של חמאס. בנוסף סיפר כי חמאס בשנים האחרונות ניסו לפחות שלוש פעמים לבצע הפיכה ביהודה ושומרון על מנת לקחת את השליטה מידי אבו מאזן, אך ניסיונות  אלו סוכלו על ידי השב"כ. הוא הוסיף ואמר כי במידה ואבו מאזן מתפטר החמאס עולים לשלטון מה שיכול לגרום למלחמת אזרחים במגזר הפלסטיני ולתוצאה קיצונית יותר – הקמת חליפות מוסלמית במזרח התיכון, משמע ביטול המדינות המוסלמיות הקיימות והפיכתן לגוף אחד שולט.

אקרמן סיפר על הסכומים הגדולים שמקבלת רצועת עזה ועל ניצול לרעה של הכספים הללו ע"י ההנהגה של חמאס :" מיליארד דולר נכנסים מדי שנה לרצועת עזה כתרומה ממדינות אירופה ומהמפרץ הפרסי, אבל חמאס במקום להשקיע את הכסף הזה באזרחים וברווחה הוא משקיע בבניית מנהרות ובתעשיית הרקטות".

כמו כן סיפר בכיר השב"כ על סקר שנעשה במגזר הפלסטיני ועל תוצאותיו המפתיעות: "70 % מהתושבים הפלסטינים רוצים לבטל את הרשות הפלסטינית ולהחזיר את שלטון ישראל באופן פרדוקסלי". אקרמן במהלך ביקורו אמר גם :" חמאס לא יכולים לקבל את מה שהם רוצים כיוון שמה שהם רוצים זה שלא יהיו יותר מדינות במזרח התיכון אלא חליפות מוסלמית אשר פועלת לפי חוקי האיסלאם בדומה לדאעש".

אקרמן מתייחס גם לתקרית החשיפה של פעילות צה"ל  שבה נהרג סגן אלוף מ':" העובדה שהכוח הישראלי נחשף והייתה התקלות שבה נהרג איש צבא מצביע על כשל מבצעי ועל תקלה,אבל צריך לזכור שזהו חלק בלתי נפרד מהמבצעים". בדבריו התייחס גם לעובדה שחמאס הפסיקו לפחד מישראל:" חמאס ריאלים ומבינים את יכולות השב"כ ואת הכוח הטכנולוגי שיש לישראל, אבל הם כבר לא נרתעים מצה"ל כיוון שהם יודעים  שהוא לא עושה את מה שהוא יכול לעשות","הם עושים מה שהם רוצים וממשיכים לטפטף לעבר עוטף עזה ,צה"ל מגיב, אבל מגיב חלש ומה שהכי צריך להרתיע אותנו היא העובדה שבנתיים חיזבאללה יושבים בצפון מתצפתים ולומדים".

בנוסף סיפר אקרמן על כך שחמאס למדו לייצר טילים בעצמם וכיום יש מספר מפעלים ברצועת עזה שבהם הם מייצרים את כל התחמושת שאותם הם צריכים :" אנחנו יודעים שיש היום ברצועות עזה כמה עשרות אלפי רקטות שמיוצרות על מנת לשגר על ישראל רובן המוחלט הן רקטות לטווח קצר אך יש להם גם רקטות שיכולות להגיע לתל אביב ולערי השרון ".

אקרמן סיכם את ביקורו בכך שסיפר על היחסים שבין ישראל ומצרים בכל הקשור לרצועת עזה. מצרים כמדינה הערבית הבולטת והמובילה במזרח התיכון שמה לעצמה מטרה לתווך בין ישראל לחמאס על מנת לשמור על שקט ועל רגיעה :" יש לנו קשרים מצויינים עם מצרים ואנחנו מעריכים את פעילות התיווך שלהם כיוון שאנחנו יודעים שבמידה ויהיה בפיצוץ בחמאס זה ישליך ישירות עליהם".

אחוזת בית הכרם הינו דיור מוגן יוקרתי מרשת אחוזות רובינשטיין הממוקם בלב שכונת רמת בית הכרם בירושלים. הבית מציע לאוכלוסייה הבוגרת את כל האפשרויות לחיים הטובים: דירות יפהפיות במספר גדלים, חברה נעימה ואיכותית, צוות מסור ואוהב, מתקני ספורט משוכללים, הרצאות מרתקות, מגוון עצום של פעילויות יומיומיות, שירותי בריאות ורפואה צמודה ועוד.

ליאור אקרמן שבכ אחוזת בית הכרם
ימים
שעות
דקות
שניות

להרשמה לקבלת פרטים לכנס ירושלים לעסקים