חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גל אמרלד וי.ד ברזאני מקימים מדיק-אול (MedicAll):פרויקט נדל"ן רפואי במבשרת ציון

מבשרת MBC

פרויקט נדל"ן רפואי רחב-ממדים ביוזמת חברות גל אמרלד ו-י.ד. בראזני קורם עור וגידים בימים אלו במבואות ירושלים ובתוך חודשים ספורים  יאוכלס בדיירים החדשים: מרפאות, חדרי טיפולים, מכונים, סניפי קופות חולים, מעבדות, ושטחי מסחר רחבי היקף שיעניקו שירותים רפואיים למאות ואלפי האנשים שיפקדו מדי יום את המתחם.   

 מדובר במתחם המשתרע על שטח של כ- 12 אלף מ"ר במבואותיה המערביים של העיר ירושלים, כשתי דקות נסיעה מכביש 1 לכיוון מבשרת ציון. המתחם על אם הדרך, שני בניינים רחבי ידיים, בהם ישוכנו גורמי רפואה מהשורה הראשונה.

במתחם מדיק-אול יהיו מרוכזים תחת קורת גג אחת כל האמצעים הטיפוליים, החל מסניפים של קופ"ח מאוחדת וקופ"ח הכללית, מרכז דיאליזה, מרכז בריאות האשה, מרכז לאופטיקה ומעבדות, מרפאות מומחים, מכוני הדמיה, מרפאות שיניים, מכוני אסתטיקה ורפואה משלימה. את המתחם החדש בונים היזמים גל אמרלד וי.ד ברזאני והוא כולל שני בניינים הנבנים בכביש המחבר מכביש 1 למבשרת ציון – לכיוון בית החולים הדסה עין כרם.

המתחם במבשרת ציון נקודת מפגש

ההחלטה להקים את המתחם דווקא כאן ועכשיו במבשרת ציון נבעה מכמה סיבות, מציינים בהנהלת גל אמרלד: "יש כאן נקודת מפגש של כמה נסיבות שכל אחת העניקה נקודות זכות ודחפה להקמת המתחם החדש שקראנו לו מדיק-אול משום שהוא משלב מגוון רחב של שירותי רפואה פרטית וציבורית וכולל תחומים עסקיים משלימים לרפואה עצמה: בית מרקחת, מכוני אורתופדיה, אופטיקה ועוד"

"הסיבה הראשונה היא שבשנים האחרונות קופות החולים עצמן וחברות הביטוח העוסקות בביטוח רפואי מעודדות יזמים להקים מרכזים רפואיים בכדי להקטין את העומס והלחץ בבתי חולים ולספק שירות זמין מהיר וברמה גבוהה למבוטחים שלהן,  וזאת בנוסף לשירותי הרפואה הציבורית שקופות החולים מספקות ישירות."

הרפואה הפרטית משלימה את הרפואה הציבורית

"בשנים האחרונות אנו עדים לכך שהרפואה הפרטית "משלימה" את הרפואה הציבורית, ישנה תופעה מדהימה שקופות החולים משתפות פעולה עם גופים פרטיים על מנת להשלים שירותים ייחודיים בתחומים שונים או באזורים גיאוגרפיים בהם שירותים מסוימים חסרים מה שיוצר הרמוניה וחיסכון לכל הצדדים". מסבירים בגל אמרלד.

"הסיבה השנייה שמתייחסת למיקום הנבחר היא, שהעיר ירושלים שהיא העיר הגדולה במדינה עם כמיליון תושבים ובה שני בתי חולים גדולים, שכבר לא מספיקים עבור הצרכים הרפואיים של אוכלוסיית העיר ובנוסף, תושבי העורף מסביב – ממערב לירושלים. מדובר בתושבים שגרים לאורך כביש 1 הנאלצים כיום להיכנס לתוך ירושלים עצמה בפקקי ענק, על מנת ליהנות משירותי רפואה מקצועית ומשלימה. ההגעה לטיפולים הרפואיים הללו בתוך העיר עצמה היא סיוט מתמשך עבור התושבים.

"ירושלים, על פי הנתונים הרשמיים, היא העיר הפקוקה ביותר בארץ, לכן החלטנו כיזמים המכירים היטב את האזור, להקים את הפרויקט כאן ועכשיו, בכדי להנגיש מתחם רפואי גדול מבלי צורך להיכנס לעיר עצמה ולבזבז זמן יקר בפקקים. כיום בכל פרויקט נדל"ן הנגישות היא מרכיב חיוני להצלחה, וכאן יש לנו בהחלט הרכב מנצח".

פרויקט הנדל"ן הרפואי מדיק-אול בגודל של כ- 12 אלף מ"ר יאוכלס בדיירים החדשים: מרפאות, חדרי טיפולים, מכונים, סניפי קופות חולים, מעבדות, ושטחי מסחר רחבי היקף שיעניקו שירותים רפואיים למאות ואלפי האנשים.
מבשרת MBC
הושלמה התכנית לביצוע כביש ממחלף עין חמד להדסה

בימים אלו הושלמה התוכנית לביצוע של כביש מחבר ממחלף עין חמד (כביש 1) להדסה שעובר דרך המרכז הרפואי מדיק-אול. הפרויקט שנמצא בשלבי בניה מתקדמים יעניק מגוון רחב של שטחים ברמת מעטפת, כך שכל גוף יוכל להתאימו לצרכיו. חלק מהשטחים כבר הושכרו, בהם שטחים לשתי קופות החולים מאוחדת וכללית וכן למכונים פרטיים. בקומת הכניסה למתחם ישולבו שטחי מסחר, חנויות ובתי קפה.

מנהל הפיתוח העסקי של הפרויקט, אבי ועקנין אומר שנוצר חיבור של אינטרסים שבו מצד אחד קיים ביקוש רב לשירותי רפואה פרטיים וציבוריים החיים בהרמוניה, לצד מיקום מנצח. "שילוב של רפואה פרטית וציבורית ומיקום מעולה יצרו את השילוב הנכון עבורנו כחברות יזמיות", מסכם ועקנין.