חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גיוס שיא של 60 מיליון דולר ל – 75 החברות שסיימו את תוכנית האקסלרציה של מכללת עזריאלי להנדסה

מעונות עזריאלי ירושלים

הסתיים המחזור השביעי של תוכנית ההאצה לסטרטאפים  (אקסלרציה)AtoBe Accelerator  של עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים.

בסיכום שערכו ברשות למחקר, חדשנות ויזמות במכללת עזריאלי, ולקראת פתיחת המחזור השמיני של התוכנית עלה כי החברות שסיימו עד כה את תוכנית ההאצה גייסו למעלה מ – 60 מיליון הדולר בשלבים השונים של חייהן: גיוסי Seed, Pre-Seed וגיוסי A, מדובר בגיוס השקעות הנחוצות לחברות הזנק בשלבים הראשונים להקמתן.

עד כה סיימו כ – 75 חברות את תוכנית ההאצה, ביניהן חברת Valera Health בוגרת המחזור הראשון של האקסלרטור, שמשמרת את הקשר בין מטופל למרפאה, פעילה בארה"ב ומעסיקה עשרות עובדים, אשר גייסה לאחרונה 15 מיליון $, לצידה, גייסה לפני כשבועיים חברת Vicarious, בוגרת המחזור השלישי של האקסלרטור, שפיתחה מערכת מסייעת לתחום אבטחת המידע, סכום של  24 מיליון $. חברות אלה מצטרפות לחברות נוספות בוגרות התוכנית כדוגמת AirScort, שפתחה מערכת עגינה לרחפנים אוטונומיים, וחברת Keepers שפיתחה מערכת המגינה על ילדים מהתעללות ברשתות חברתיות, שגייסו גם הן גיוסי SEED ונמצאות בהליכי גיוס כספים נוספים.

מיכאל מזרחי עזריאלי מכללה ירושליםמיכאל מזרחי, מנהל הרשות למחקר, חדשנות ויזמות במכללה מסר כי לאחרונה החל המחזור השמיני של תוכנית ההאצה לסטרטאפים AtoBe Accelerator. תוכנית המזמינה סטודנטים, בוגרים, אנשי סגל ותושבי ירושלים וסביבותיה לפתח רעיון טכנולוגי ולגבש אותו לכדי חברות סטרטאפ המוכנות להשקעה ראשונית, זאת בעזרת ליווי וסיוע באמצעות שורה של כלים הניתנים ליזמים בתוכנית, ביניהם: מרחב עבודה מאובזר, ליווי מקצועי ע"י מנטורים מתעשיית ההזנק הישראלית והעולמית, תמיכה אקדמית ועוד.

המחזור השמיני כולל כ – 10 חברות אשר יציגו את התוצרים שלהן באירוע Demo-Day ייחודי בחודש יוני הקרוב.

סגן הנשיא ומנכל מכללת עזריאלי, דר רפי אבירם
ד"ר אבירם, תוכנית האקסלטור היא תכנית דגל לעשייה מלאת תכלית

ד"ר רפי אבירם סגן נשיא ומנכ"ל המכללה הוסיף כי תוכנית האקסלרטור היא תוכנית דגל המדגימה כיצד ניתן לממש לימודים אקדמיים לעשייה מלאת תכלית. התוכנית מהווה אחד הכלים המסייעים לסטודנטים של המכללה לממש את חלומם הטכנולוגי, זאת לצד שילובם עוד בזמן לימודיהם בשוק העבודה באמצעות ביצוע פרויקטי גמר  בתעשיית ההייטק הפעילה בירושלים. ההתמחות מאפשרת לבוגרים להשתלב עם סיום לימודיהם, באופן טבעי באותם מקומות, כעובדים מן המניין.