חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דיירים לומדים התחדשות עירונית: המנהלת העירונית של ירושלים תקיים קורס על השלכות חוק ההסדרים על ההתחדשות העירונית

התחדשות עירונית, ברחוב טשרניחובסקי 51 ו- 53 בשכונת רסקו בירושלים
התחדשות עירונית, ברחוב טשרניחובסקי 51 ו- 53 בשכונת רסקו בירושלים
במהלך 2022 צפויה המינהלת בירושלים לפתוח מחזור נוסף של קורס המקנה כלי יסוד בתחום ההתחדשות העירונית. פעילות זו היא חלק ממפגשים וירטואליים, המתקיימים אחת למספר שבועות עם פעילים מרכזיים, בתחום ההתחדשות העירונית בעיר.

בשבוע הבא תקיים, ב-13 לדצמבר תקיים מינהלת ירושלים להתחדשות עירונית הרצאה אותה יעביר מנהל אגף קשרי קהילה ברשות בנושא חוק ההסדרים שאושר לאחרונה בכנסת ועל השלכותיו על תחום ההתחדשות העירונית. בנוסף, במהלך 2022 צפויה המינהלת בירושלים לפתוח מחזור נוסף של קורס המקנה כלי יסוד בתחום ההתחדשות העירונית. פעילות זו היא חלק ממפגשים וירטואליים, המתקיימים אחת למספר שבועות עם פעילים מרכזיים, בתחום ההתחדשות העירונית בעיר.

ברחבי הארץ פועלות כיום  25 מינהלות להתחדשות עירונית, האמונות על ליווי, ייעוץ וסיוע לכל המעורבים בתהליכי ההתחדשות העירונית, לרבות בעלי הדירות. זאת, בין היתר, באמצעות ביצוע בדיקות היתכנות לקידום פרויקט התחדשות עירונית, סיוע לדיירים בהתארגנות לקראת בחירת נציגות מטעמם, בחירת עו"ד שייצג אותם לאורך התהליך וסיוע בהתארגנות לפנייה לבחירת היזם המתאים ביותר עבורם.

כמו כן, מסייעות המינהלות לבעלי הדירות בליווי מקצועי לאורך התהליך, הנגשת מדריכים וכלים ממשלתיים,  תיאום פעולות הרשות המקומית מול המחלקות הרלוונטיות בעירייה, סיוע בקידום פרויקטים במחלקות התכנון והרישוי ברשות המקומית ועוד.  

אלעזר במברגר
אלעזר במברגר

אלעזר במברגר, מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "פעילות המנהלות העירוניות מאפשרת קידום פרויקטים של התחדשות עירונית באופן יעיל ותומך עבור כל המעורבים. ההצלחה של המינהלות נובעת מהיותן פרי שיתוף פעולה בין הרשות הממשלתית ובין העיריות. יחד עם העיריות אנחנו מצליחים לספק את רשת התמיכה הנחוצה לפרויקטים מורכבים אלו."

חגי טולדנו
חגי טולדנו

חגי טולדנו, מנהל אגף בכיר קשרי קהילה, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "הקורסים שמציעות המנהלות העירוניות הם רק חלק מסל הכלים שהן מעניקות לדיירים ויזמים כאחד. תהליך ההתחדשות העירונית מהווה שינוי דרמטי בחייהם של התושבים, ואין סיבה לעבור אותו ללא קבלת ייעוץ מגוף אובייקטיבי, המגיע עם כל הידע והתמיכה של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית והרשויות המקומיות, ויכול לסייע להצלחת הפרויקט ולקיצור לוחות הזמנים למימושו."

פרטים נוספים על המנהלת הירושלמית באתר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ובאתרי המנהלות העירוניות.