חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הסכם בין רמ"י להדסה לשכונות מגורים של כ-9,000 יח"ד בעין כרם והר הצופים

הסכם עקרונות להשבת קרקעות מהדסה למדינה שיאפשר תכנון והקמת שכונות מגורים חדשות בירושלים בהדסה ועין כרם נחתם בהשתתפות שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף, מנהל רשות מקרקעי ישראל ינקי קוינט, יו״ר מועצת המנהלים  דליה איציק, נשיאת נשות הדסה העולמית רודה סמולו ומנכ״ל המרכז הרפואי הדסה פרופ׳ יורם וייס.
הסכם העקרונות קובע כי רמ"י תקדם תכנון ושיווק למגורים ותעסוקה בשטחים שיוחזרו למדינה. מדובר על תוספת של כ-8400 יח"ד ואלפי מ"ר למסחר בעין כרם וכ- 400 יח"ד בהר הצופים. וכן תוספת של כ-90,000 מ"ר לתעסוקה. רשות מקרקעי ישראל תשווק את המגרשים במכרזים פומביים בהתאם להחלטות מועצת מקרקעי ישראל וחלוקת התמורות תיעשה בין הרשות לבין הדסה באופן שבו .הכספים שיועברו מרמ"י במסגרת מתווה זה ישמשו לשם פיתוחו של בית החולים. הסכם זה הוא נוסף על השטחים שהוחזרו למדינה על-ידי הדסה, במסגרת ההסכם שנחתם בין הצדדים בשנת 2014 במסגרת הסדר ההבראה.

טקס הסכם השבת קרקע מבית חולים הדסה לרשות מקרקעי ישראל-צילום רמ"י

עוד בהסכם נקבע כי רמ"י תעביר להדסה מקדמות בסך כולל של 350 מלש"ח לצורך פיתוח בית החולים הדסה עין כרם, על פי קצב התקדמות התכנון, המקדמות יקוזזו מהתמורות שישולמו. כמו כן רשות מקרקעי ישראל תישא חלקית בהוצאות הפיתוח להקמת מנהרה חדשה  שתידרש בעקבות השכונה החדשה בעין כרם.

שר הבינוי והשיכון הרב יצחק גולדקנופף : "ההסכם מול 'הדסה' יקדם את בנייתן של קרוב לעשרת אלפים יחידות דיור בירושלים בירת ישראל. משרד הבינוי והשיכון בראשותי יחד עם רמ"י, פועל סביב השעון על מנת להביא לחתימת ההסכם בהקדם האפשרי שיאפשר את הגדלת היצע הדירות בירושלים ולחיזוקה של עיר הקודש בירת ישראל. אני מברך את 'הדסה' על הרצון והנכונות ויחד בעז"ה נמשיך להביא בשורות בתחום הדיור לעיר".

 

יעקב קוינט מנהל רשות מקרקעי ישראל: "אני מברך על ההסכם שיאפשר מחד את פיתוח העיר ירושלים ומערכת הבריאות המפוארת שלה ומאידך את הגדלת היצע הקרקעות לדיור. בשעה שמחירי הדיור בכל רחבי הארץ בירידה יש לפעול לכך שגם בירושלים הבירה המחירים ירדו. רק המשך הגדלת ההיצע בעיר יגרום לכך".

 

יו"ר דירקטוריון הדסה, הגב' דליה איציק: "רמת המסירות והדאגה של השר גולדקנופף וצוותו יחד עם הנהלת רשות מקרקעי ישראל לאורך השנים האחרונות, היא שאפשרה לכולנו להגיע לרגע הזה. רגע חשוב עבור העיר ירושלים ותושביה, רגע חשוב עבור המרכז הרפואי הדסה. לצד הצמיחה של הדסה, בין היתר בהקמת מרכז השיקום החדש והתחדשות בניין האשפוז העגול והוותיק, עושה כאן צוות נפלא לילות כימים, בהמון נשמה וחום עבור המטופלים והמשפחות, להם מגיע תיקון העיוות ההיסטורי שנגרם לנו במשך שנים ארוכות. פיתוח הקרקעות בעין כרם ובהר הצופים הוא צעד משמעותי והכרחי, מובהק בנחיצותו עבור העיר כולה".

 

מנכ"ל הדסה פרופ' יורם וייס: "חתימת ההסכם היום היא בבחינת עשיית צדק היסטורי עם הדסה. ההסכם יקדם את העיר ירושלים ואת הדסה, לפיתוח תשתיות בתי החולים והרחבת העשייה המחקרית, האקדמית והטיפולית ובצידם – קידום בניית חדר מיון מן המתקדמים ביותר בהדסה הר הצופים. לשמחתנו, בבניית אלפי יחידות הדיור המתוכננות בקרבת בתי החולים של הדסה בעין כרם ובהר הצופים, תנתן עדיפות לצוותים רפואיים, ובכך נרחיב את עוצמתה של העיר ושל תמיכתה במדע וברפואה. אני מודה ליו"ר הדירקטוריון של הדסה, דליה איציק, על החזון ועל המאמץ האדיר מול קובעי המדיניות למן הרגע בו יצאנו לדרך ועד לרגע המרגש היום. אני מודה לשר הבינוי, למנכ"ל המשרד, למנהל הרשות מקרקעי ישראל ולכל צוותי לשכתם, על המעורבות בתהליך יחד עם הדסה ולמענה, ולמען המדינה שלנו. בימים הקשים שעוברים על כולנו במדינת ישראל, ההסכם הזה מדגיש: אנחנו כאן, ממשיכים לבנות ולהבנות".

נשיאת ארגון נשות הדסה, הגב' רודה סמולו: "מדובר ברגע מרגש עבור כולנו, 300 אלף חברות בארגון הנשים הציוני של נשות הדסה. אני מודה לכל מי שהובילו וקידמו את הרגע הזה, לשר גולדקנופף אשר פעל יחד איתנו ולצוות בישראל ובהדסה בפרט. ברגעים כאלו, אני גאה אפילו יותר להיות נשיאת הארגון ולראות את הכל קורה לנגד עיננו".

מנכ"ל משרדי נשות הדסה בישראל, הגב' סוזי פת בנבנישתי: "מדובר בהסכם חשוב שיקדם ויבטיח לעוד שנים רבות את המשך פיתוח בתי החולים הדסה למען תושבי ירושלים והציבור הישראלי בכלל".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *