הוועדה המחוזית ירושלים אישרה התוכנית במתחם 'בנין' במרכז העיר המשלבת מגורים, מלונאות, מסחר ותעסוקה

 הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים, בראשות שירה תלמי-באבאי, החליטה לאשר את התוכנית ב"מתחם בנין" במרכז העיר המשלבת, מגורים, מלונאות, מסחר ותעסוקה.

התוכנית על שטח של כ-14 דונם, והיא ממוקמת במתחם הרחובות יפו, הנביאים, וולנברג, בצמוד למפגש של שני קווי רכבת קלה (האדום והירוק).

התוכנית כוללת 370 יחידות דיור שיוקמו בשלושה מגדלים בני 28-31 קומות, לצד בינוי נמוך יותר של עד 8 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-74 יוקצו עבור דירות קטנות וכ-50 דירות יוקצו לשכירות ארוכת טווח. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 32,000 מ"ר למסחר ותעסוקה ו-2,000 מ"ר לשימושי ציבור עבור גני ילדים, מעונות יום, בתי כנסת, מועדון נוער ומועדון גמלאים.
כמו כן, במסגרת התוכנית נקבעו הוראות שימור מלא למבנים ההיסטוריים המצויים בתחום התוכנית בהם "מלון קמיניץ", "בית נבון" ו"בית הפחה".

כמו כן התוכנית מקצה שטח עבור תחנת רכבת כבדה, כהמשך לקו הרכבת מתל אביב ונמל התעופה בן גוריון. מיקום התחנה נמצא בצמידות לתחנת רכבת קלה קו אדום ולתחנת רכבת קלה של הקו בכחול ובכך מחזק באופן דרמטי את נגישות מרכז העיר לשאר חלקי ירושלים ולמטרופולין גוש דן.

הוועדה המחוזית ירושלים אישרה התוכנית במתחם 'בנין' במרכז העיר המשלבת מגורים, מלונאות, מסחר ותעסוקה
370 יחידות דיור שיוקמו בשלושה מגדלים בני 28-31 קומות, לצד בינוי נמוך יותר
הוועדה המחוזית ירושלים אישרה התוכנית במתחם 'בנין' במרכז העיר המשלבת מגורים, מלונאות, מסחר ותעסוקה
"שימור מלא של ארבעה מבנים היסטוריים, הנגשתם לציבור והפיכתם לבתי מלון, בינוי אינטנסיבי של מגדלי תעסוקה ומגורים על ציר רכבת קלה".

יו"ר הוועדה המחוזית ירושלים, שירה תלמי-באבאי: "מדובר בתוכנית חשובה ומרגשת ביותר שכן היא ממזגת בהצלחה כמה רעיונות תכנוניים מרכזיים של העיר ירושלים: שימור מלא של ארבעה מבנים היסטוריים, הנגשתם לציבור והפיכתם לבתי מלון, בינוי אינטנסיבי של מגדלי תעסוקה ומגורים על ציר רכבת קלה, שילוב תחנת רכבת כבדה מהירה לתל אביב, ויצירת מרחב ציבורי להולכי רגל נגיש ומזמין המחבר את רחוב הנביאים לרחוב יפו. אישורה של התוכנית מוכיח כי בירושלים ניתן ליהנות מכל העולמות: שימור מוקפד לצד פיתוח תוך הישענות על מערכת הסעת המונים מצוינת".

מגיש התוכנית היא קרן עזבון בנין ונערכה על ידי משרד האדריכלים האמריקאי "איאן באדר אדריכלים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *