חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הועידה הבינלאומית לכלי טיס בלתי מאויישים, נפתחה היום, ראשון  30 ביוני בבנייני האומה ירושלים ותמשך עד 2 ביולי 2024

World’s Unmanned Aerial Vehicle Conference, הועידה הבינלאומית לכלי טיס בלתי מאויישים, נפתחה, היום ראשון,  30 ביוני בבנייני האומה ירושלים ותמשך עד 2 ביולי 2024

 

הפסגה הבינלאומית תציג את החידושים האחרונים בעולם הכטב"מים והרחפנים בתחום האזרחי והצבאי ותדון באתגרים הייחודיים של ניהול כטב"מים במרחב האווירי, ביישומים עתידיים, במחקר ובפיתוח

World’s Unmanned Aerial Vehicle Conference, ועידת הכטב"מים הראשונה מסוגה בישראל, תפתח בבנייני האומה בירושלים, היום 30 ביוני ותימשך עד ה-2 ביולי 2024. באירוע ייסקרו החידושים האחרונים בעולם הכטב"מים והרחפנים בשוק האזרחי, שילוב AI בעולם הכטב"מים ובנוסף, יתקיים טרק ביטחוני מיוחד, שבו יתקיימו הרצאות על מקומם של הכטב"מים במלחמת חרבות ברזל. 

הכנס ישלב את טובי המומחים והעוסקים בתחום, ביניהם: אלוף (מיל.) איתן בן אליהו, יו"ר הכנס ואחד מיוזמיו; אלוף (מיל.) יצחק בן ישראל מאוניברסיטת תל אביב; ד"ר לירן ענתבי, חוקרת בכירה במכון INSS; משה שנייד מהתעשייה האווירית, עומר שרר, מנכ"ל אינפינידום; נמרוד אשל, מנכ"ל דיפנסינק; דניאלה פרתם מהרשות לחדשנות; יריב בש, מייסד SpaceIL ומנכ"ל FLYTREX; ד"ר מענית שפירא, מנהלת אגף מעבדות, בית החולים הלל יפה, רמי לוי ועוד ועוד.

השנה לראשונה יאוחדו בכנס 3 כנסי משנה: כנס רפואה דיגיטלית בשיתוף EY, כנס חדשנות בתחום העיניים בשיתוף OIS וכנס איגוד חברות המסחור.

הכנס מתקיים בשיתוף משרד ירושלים ומסורת ישראל,  עיריית ירושלים, הרשות  לפיתוח ירושלים, רשות החדשנות  ובתמיכת מכון הייצוא, משרד הכלכלה, משרד החוץ, משרד הבריאות והמשרד לחדשנות, מדע וטכנולוגיה. הכנס יופק על ידי קבוצת שטיר ונותני החסות לכנס הן חברות מובילות בתחומים מגוונים ובכלל זה Google, merck, Ferring, JNJ, Teva, HCW, Lumenis  וגופים רבים נוספים.

הכנס במתכונתו החדשה נוצר על ידי ועבור תעשיית הביומד הישראלית, בשיתוף מספר רב של חברות Health-Tech הישראליות. בראשות הכנס ועדת היגוי אשר משקפת את כל חלקי התעשייה. בראש ועדת ההיגוי של הכנס עומד יעקב מיכלין, דירקטור ומוביל מדעי החיים באיגוד התעשיות המתקדמות ה IATI ומנכ"ל חברת ביולייט. באי הכנס יפגשו את הסטארט אפים הירושלמים בביתן האקוסיסטם הירושלמי, בהובלת מרכז Bio Jerusalem. במתחם ה VIP של הביתן ניתן יהיה לפגוש גם את נציגי בתי החולים הירושלמים; אלי"ן, הדסה, ושערי צדק – כמו כן את נציגי חברת יישום של האוניברסיטה העברית.

"ישראל היא החלוצה בתחום כלי הטיס הבלתי מאויישים ולמעשה היא המדינה הראשונה בעולם שהמציאה את המטוס ללא טייס", אומר אלוף (מיל.) איתן בן אליהו.
"ישראל היא החלוצה בתחום כלי הטיס הבלתי מאויישים ולמעשה היא המדינה הראשונה בעולם שהמציאה את המטוס ללא טייס", אומר אלוף (מיל.) איתן בן אליהו.

"ישראל היא החלוצה בתחום כלי הטיס הבלתי מאויישים ולמעשה היא המדינה הראשונה בעולם שהמציאה את המטוס ללא טייס, כשהשימושים הראשונים בו הולכים אחורה עד מלחמת יום כיפור. עם השנים הפכה ישראל למובילה בתחום, בעיקר במגזר הבטחוני, עם שימושים שהלכו והתרחבו גם לעולמות האזרחיים", אומר אלוף (מיל.) איתן בן אליהו.

בשנים הקרובות יציעו הכטב"מים יותר ויותר שירותים ויישומים מסחריים, וכבר היום הם מבצעים משלוחים ומשימות לוגיסטיקה, חקלאות, מעקב וצילום. הזדמנויות עסקיות יגדלו ויתרחבו לצד פיתוח טכנולוגיות, יישומים ושירותים ופרוייקטי מחקר הקשורים בהם. לפי הערכות, בעשור הבא יגדל מספר הכטב"מים במרחב האווירי – וכבר עכשיו הדבר יוצר אתגר משמעותי בכל הקשור לניהול התעבורה האווירית.

בנייני האומה מרכז הקונגרסים הבינלאומי בירושלים. צילום בנייני האומה.
בנייני האומה מרכז הקונגרסים הבינלאומי בירושלים. צילום בנייני האומה.

פסגת הכטב"מים הבינלאומית, המתקיימת לראשונה בישראל, תתמקד גם בעתיד התחום: חזון, מחקר, פיתוח ואתגרים ביישומים. הוועידה תוקדש לדיונים על מדיניות, עסקים, חדשנות, מחקר ופיתוח רעיונות. פסגת  "World’s Unmanned Aerial Vehicle Conference"  תצא לדרך באירוע פתיחה ב-30 ביוני בבנייני האומה, ירושלים, וב-1-2 ביולי יערך הכנס עצמו (08:30-17:00 בכל יום). האירוע מיועד לארגונים, סוכנויות, אגודות וממשלות, למגזר העסקי, ולאנשי  ונשות אקדמיה.

"מטרת הכנס היא להפגיש נשות ואנשי מחקר, הנדסה ותעשייה מהמגזר הציבורי והפרטי כדי להציג את חזונם, להכיר שימושים שונים של כלי טיס בלתי מאויישים בתחומים שונים, וכן לדון בגישותיהם לאתגרים המגוונים הנובעים מהאוטונומיה של כלי הטיס והמערכות הנלוות להם", אומר עופר גיל, מנכ"ל חברת פארגון המפיקה את הועידה.

לדברי גיל, "עוד טרם שנפתח, ולמרות המצב המאתגר, גרר הכנס עניין רב בקרב המומחים והעוסקים בתחום, וכבר נקבע המועד לפסגת הכטב"מים הבינלאומית השניה שתתקיים ב-6-8.7.25".

לינק לרישום – https://wuavconf.com/registration/ לינק לאתר הכנס- https://wuavconf.com