חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

החמ"ל בשכונת גבעת משואה שעובד למען החיילים מהיום הראשון של המלחמה

ביומה הראשון של המלחמה הוקם חמ"ל בשכונת גבעת משואה בירושלים. המשרד העוסק בנדל"ן של בני הזוג ליאת ומני, הורים לשני הלוחמים לולי ואופק, הפך במהירות לחמ"ל שמנסה להתאים את עצמו למציאות שנוצרה לאחר ה-7 באוקטובר השחור. החמ"ל השתלב בפעילות לשכת המתווכים כחלק מעשרות חמלים שנפתחו על  ידי מתווכים בכל רחבי הארץ.

המשרד הקטן ברחוב דולצ'ין 26  התמלא בארגזים וציוד לחיילים שתושבי השכונה החלו לתרום ולהביא לפי בקשות שהועברו בווטסאפ השכונתי.  לבני הזוג הצטרפו מתנדבות מהשכונה מכל הגילאים, עם לב רחב וידיים חרוצות לארגון ואריזה והן השתבצו במהירות בלו"ז היומי במשך השבוע כולו.

המכתבים שצורפו לאריזות לחיילים מודבקים על טנק צה"ל בחזית.
החייל שהגיע להגיד תודה למתנדבי החמ"ל בגבעת משואה
החייל שהגיע להגיד תודה למתנדבי החמ"ל בגבעת משואה

"פרסמנו בקבוצות ובכל אמצעי המדיה על קיומו של החמ"ל, וכך פנו אלינו יחידות צה"ליות – מדרום ועד צפון – כל יחידה עם החוסרים והדרישות לציוד", מספרת ליאת. "לחיילים שלנו אנחנו שולחים גם ברכות עם מטבע וערבה חבוטה שיש בהם סגולה לשמירה על הלוחם בשטח . המתנדבות יושבות ומכינות אחד אחד".

במקביל החלו תלמידי בית הספר היסודי "היובל" בשכונה שנרתמו בסיועה של המנהלת והמחנכות, להכין מכתבים וציורים מעודדים לחיילים. נוצרו קשרים נהדרים עם מקבלי המכתבים. חיילים התקשרו לילדים, ושלחו סרטונים להעלאת המורל.

לצד המתנדבים בתוך החמ"ל בני הנוער בשכונה התגייסו לעמוד בסופרמרקט השכונתי ליד הקופות, לעודד אנשים לתרום מוצרים לפי דרישות החיילים: טואלטיקה (שמפו, סבון, משחות ומברשות שיניים), חטיפים שונים, חטיפי אנרגיה קטנים – שנכנסים בכיסי ביגוד החיילים, פחיות שתיה, בטריות וכדומה.

"כמו-כן זוגות נערים  ונערות מתרימים תושבים ליד הפיצה השכונתית, כל אחד כרצונו וכיכולתו  – והכסף משמש לרכישות המוצרים הנדרשים. כל אחד ואחת בשכונה נרתם, והדבר מרגש מאד כמו שנכתב במקורות בספר דברי הימים: "וישמחו העם על התנדבם, כי בלב שלם התנדבו"", מספרת ליאת. 

לצד זה פועל החמ"ל גם למען משפחות הנופלים: "אנו מכינים, לדאבון לבנו, ארגזים למשפחות הנופלים בעיר, עם כיבוד מתאים לימי השבעה. יש רשימת נהגים מתנדבים מהשכונה, אשר יוצאים למצווה זו – לנחם את המשפחה האבלה, בשם חמ"ל גבעת משואה".

החמ"ל נמצא בקשר רציף עם מלון יהודה, הקרוב לשכונה, ובו מפונים מישובי הדרום והצפון. הם זוכים לחבילות הכוללות ביגוד לילדים, משחקים, ספרים – הכל במצב טוב – מתרומת התושבים בשכונה, וכך הם זוכים לתעסוקה ולהפוגה בימים הקשים העוברים עליהם במלון.

מדי שבוע, בימי שישי – אנו מעניקים לתושבי גבעת משוא הקרית מנחם עיר גנים ומלחה שיש להם במשפחה חיילים בצבא– חלה או עוגה, תרומת מאפיות נדיבות מהאזור.

אחד הרגעים המרגשים שקרה, מספרת ליאת קרה כאשר נכנס צנחן במדים ועם הנשק האישי, יחד עם אמו, כדי להודות אישית על העשייה שלנו. "כולנו הצטלמנו, כמובן, ו"על-הדרך" הוא קיבל מארז פינוקים לחבריו, שיקח עמו ביום ראשון ליחידה.  כמוהו, מגיעים מידי פעם חיילים היוצאים לחופשת השבת, וההתרגשות גדולה".

עד כה פעל החמ"ל והתבסס על טוב ליבם של תושבי השכונה, וגם מחבר-מביא-חבר. אבל הצרכים הולכים וגדלים, והתרומות מתמעטות. "לקראת החורף, קיימת דרישה רבה לציוד חם לחיילים כמו: כפפות, גופיות טרמיות, מכנסיים תרמיים, מעילי סערה וכו'. אנחנו מקווים  שנצליח לגייס מוצרים אלה", אומרת ליאת.

והכי חשוב שעל החיילים ועל כל עם ישראל יעברו ימים שקטים, ושכולם ישובו לשלום לביתם. 

תגובה אחת

  1. יישר כח, כל הכבוד על כל העשייה,מרגש, שיהיה לכלום חודש טןב ובשורות טובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *