הערכה של כבאות והצלה: השריפה בהרי ירושלים מעשי ידי אדם.

השריפה שכילתה שטח בהיקף של כ17,000 דונם, כמעט פי 4 מהשטח שעלה באש בשריפה הגדולה הקודמת בנווה אילן (4,600 דונם).

נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי מסייר בשעה זו במוקדי בישובים איתנים, רמת רזיאל וכסלון לגיבוש תוכנית מבצעית לכיבוי מוקדי האש בשעות הקרובות.

הנציב מלווה במפקד מחוז ירושלים טפסר ניסים טוויטו, נפגש עם הלוחמים והמפקדים המגינים על הישובים לאחר לחימה רציפה של 19 שעות בלשונות האש שאיימו על ישובי פרוזדור ירושלים.

נכון לעכשיו פועלים בגזרות השונות 49 צוותים קרקעיים ממחוז ירושלים וסיוע חוצה מחוזות, בסיוע 8 מטוסי כיבוי עם מעכבי בעירה. תושבי רמת רזיאל וגבעת יערים לא מורשים עדיין לחזור לבתיהם.

מוקדם יותר נערכה בחפ"ק בשורש הערכת מצב בראשות השר לביטחון פנים עמר בר-לב. הנציב שמחי עדכן כי עפ הערכות שריפת הענק כילתה כ 17 אלף דונם של חורש טבעי שעלו באש. לשם השוואה באסון הכרמל נשרפו כ 25 אלף דונם. סה"כ דווח ביממה האחרונה על 2 בתים שנשרפו בישוב רמת רזיאל.

השריפה הגדולה בהרי ירושלים ראש הממשלה שריפה בירושלים. צילום כבאות והצלה
ראש הממשלה נפתלי בנט עם צוותים משותפים המטפלים בשריפה צילום כבאות והצלה
השריפה הגדולה בהרי ירושלים חפ"ק כבאות והצלה ישראל
חפ"ק כבאות והצלה ישראל

ראש הממשלה הגיע לחפ"ק במהלך הלילה והשתתף בהערכת מצב יחד עם שר הבט"פ, מפקד מחוז ירושלים בכבאות, נציב כב"ה דדי שמחי, מפקד מחוז י-ם במשטרה ועוד רבים, במהלכה שיבח את עבודת הכבאים. 

 

השריפה הגדולה בהרי ירושלים עדכון השריפה בהרי ירושלים JNEWS
ענן עשן כבד נע לכיוון ירושלים

ממשטרת ישראל נמסר כי גם בשעה זו, נמשכת פעילותם של כוחות  המשטרה פועלת לצד לוחמי האש לאיתור מוקדים ומניעת התפתחות האש ברחבי האזור וכעת, ניתן אישור לחזרתם של תושבי היישוב כיסלון וצוות העובדים של בית חולים איתנים.

כוחות המשטרה ממשיכים לפעול בנחישות ובמסירות לשמירה על בטחונם של האזרחים.

השריפה הגדולה בהרי ירושלים אמיר בילו, חברת החשמל
אמיר בילו, חברת החשמל