הפיגוע ירי בעיר העתיקה בירושלים: לפני זמן קצר נקבע בבית החולים מותו של אחד הנפגעים מפיגוע הירי שהתרחש הבוקר

פיגוע ירי בעיר העתיקה בירושלים 211121 צילום דוברות המשטרה
המשטרה בזירת הפיגוע
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לפני זמן קצר נקבע בבית החולים הדסה מותו של אחד הנפגעים מפיגוע הירי שהתרחש הבוקר בעיר העתיקה בירושלים.

כתוצאה מפיגוע הירי, נפצע אזרח נוסף באורח בינוני-קשה (עפ״י גורמי הרפואה), ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ועוד שני שוטרים ואזרח נפצעו באורח קל.

מהמשטרה נמסר "כוחות המשטרה של מחוז ירושלים ומג״ב חתרו למגע, השיבו בירי לעבר המחבל (בשנות ה-40 לחייו, תושב מזרח ירושלים) ניטרלו אותו ומותו נקבע במקום".

מפכ״ל המשטרה ומפקד מחוז ירושלים נמצאים בזירה, והמשטרה החלה בחקירה נסיבות הפיגוע.

מהמרכז הרפואי הדסה נמסר כי אל יחידת הטראומה בהדסה עין כרם פונו שלושה נפגעים מן האירוע בעיר העתיקה. בן 46, פצוע במצב בינוני, בהכרה. בן 30 במצב קל ובן 31 במצב קל. שניהם בהכרה מלאה. אל יחידת הטראומה בהדסה הר הצופים פונה פצוע עם פגיעת ראש קשה, בשנות ה-30 לחייו, תוך כדי פעולות החייאה וללא סימני חיים. צוות יחידת הטראומה המשיך בפעולות החייאה אך נאלץ לקבוע את מותו.

מהמרכז הרפואי שערי צדק נמסר כי ליחידת הטראומה בשערי צדק הגיע פצוע במצב קשה עם פציעות ירי מהפיגוע בעיר העתיקה.

חובש המוצב על טרקטורון מד"א יהושע שטרית ופראמדיק מד"א משה טובולסקי סיפרו: "מיד שדווח לנו על הירי יצאנו לזירה. הגענו עם הטרקטורון, מספר שטרית, וראיתי 2 גברים כבני 30 שוכבים עם פצעי ירי. חובש בכיר על אופניים של מד"א המוצבים בעיר העתיקה ברוך ויסמן סיפר: אחד הפצועים היה מחוסר הכרה והשני בהכרה מעורפלת. הענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים מידי בשטח ומיד העלינו אותם לטרקטורון ופינינו אותם לניידות טיפול נמרץ שהמתינו סמוך לרובע היהודי ומשם פונו לבתי החולים. מצבו של אחד מוגדר אנוש והשני קשה. פינינו אותם לבית החולים שערי צדק ולהדסה הר הצופים. 3 פצועים נוספים במצב קל פונו באמבולנס משטרתי."

פראמדיק מד"א אלחי סופר שפינה את הפצוע האנוש סיפר: "הגענו בניידת הטיפול הנמרץ של מד"א לרובע היהודי, שם חברנו לטרקטורון של מד"א שהעביר לנו גבר כבן 30 מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פצעי ירי בגופו. העלינו אותו לניידת טיפול נמרץ ובדרך לבית החולים ניסינו להאבק על חייו תוך שאנחנו מבצעים בו פעולות החייאה מתקדמות ולצערנו לאחר זמן קצר הרופאים בבית החולים נאלצו לקבוע את מותו."

 

מצב הנפגעים: דיווחים מבתי החולים שערי צדק והדסה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דילוג לתוכן