הפסטיבל הבינלאומי למחול סולו בירושלים בבית הנסן בירושלים יערך בין ה-6 ל-8 בספטמבר

פסטיבל בינלאומי ייחודי למחול עכשווי, הראשון מסוגו בישראל! הפסטיבל מארח אמנים מובילים מחו"ל, ביניהם הכוריאוגרפים אוזגור אדם אינאנץ' מטורקיה, מרים אלסנדרה לה בלה מגרמניה ורוברט נוהה מקוסובו, וכוריאוגרפים ישראלים, בהם נמרוד פריד, סהר עזימי ומרים אנגל, היוזמת והמנהלת האמנותית של הפסטיבל. חלק מהיצירות בפסטיבל מוצגות בבכורה עולמית.

 הפסטיבל יתקיים בחצר בית הנסן המיתולוגי ויארח יוצרים מ-11 מדינות, ביניהן גרמניה, תורכיה, איטליה, קנדה, פולין, גיאורגיה, קוסובו, רומניה, יוון, סלובקיה וישראל.

המופעים המרכזיים כוללים שלל מופעי מחול סולו המבטאים תצריף של אמירות בעלות גוון אישי ומיוחד: תוך התכתבות עם סוגיות חברתיות, סביבתיות, פוליטיות ותרבותיות, פותחים המופעים צוהר לעולמות הנפש, בוחנים את מגבלות המקום והזמן ונוגעים במופשט לכשעצמו.

לצד אירועי הלילה המרכזיים יתקיימו במסגרת הפסטיבל כיתות אמן והן ועידה מקצועית בינלאומית בנושא הקשר שבין אמנות, חברה וממסד פוליטי ותרבותי. במקביל תתקיים תכנית רזידנסי לאמנים ירושלמים ולאורחים בינלאומיים המוזמנים לקחת חלק בתהליך הגיבוש של יצירת סולו מקורית שתעלה בבכורה עולמית במסגרת הפסטיבל.

עצרו את המלחמה- מרים אנגל צילום רילינד בקה
עצרו את המלחמה- מרים אנגל צילום רילינד בקה
אוזגור אדם אינאנץ טורקיה צילום טרקן סרנגל
אוזגור אדם אינאנץ טורקיה צילום טרקן סרנגל

"בישראל קיימים מעט מאד פסטיבלים מסוג זה המארחים מקבץ אמנים בינלאומיים גדול כל כך, על אף שהמחול העכשווי הישראלי ידוע בעולם, וכוריאוגרפים ישראלים רבים מוזמנים מדי שנה לפסטיבלים ותיאטראות ברחבי העולם, להופיע וליצור. הפסטיבל הנוכחי מבטא תגובה תרבותית למשבר הקורונה העולמי. כמו רוב אוכלוסיית העולם, גם אמני המחול הסתגרו בבתים ויצרו עבודות סולו בבית, במטבח ובסלון. כך נוצרה אינפלציה גדולה של עבודות סולו בתקופה זו מאחר ואי אפשר היה לעבוד עם קבוצות ורקדנים. הפסטיבל מביא מקבץ נבחר של תוצרי התקופה, ומעלה את הרגע הפרטי על קדמת הבמה הציבורית הבינלאומית", אומרת מנהלת הפסטיבל מרים אנגל, אשר תציג בפסטיבל את יצירת הסולו הנוקבת שיצרה בשנת 2021 על רקע מבצע שומר החומות,Stop the War .

 

סולו פיפדאנס - נמרוד פריד - צילום איתמר פריד
סולו פיפדאנס - נמרוד פריד - צילום איתמר פריד
פסטיבל בינלאומי למחול סולו
פסטיבל בינלאומי למחול סולו

לצד להקת המחול אנגלה (בניהולה האמנותי של מרים אנגל), המובילה את היוזמה, שותפים להפקת הפסטיבל תיאטרון מיקרו ובית הנסן. הפסטיבל נוסד בתמיכת הקרן לירושלים, עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים ומשרד החוץ.

מידע נוסף, לו"ז אירועים ורכישת כרטיסים באתר הפסטיבל.