חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אושרה תכנית להתחדשות עירונית ברחוב התומר בבית הכרם להקמת 210 יחידות דיור

עיריית ירושלים, באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובניה אישרה להפקדה בוועדה המחוזית תכנית בניה חדשה בירושלים – ברחוב התומר 8-10 בשכונת בית הכרם.

התוכנית מוצעת על חטיבת קרקע בשטח של כ-3.7 דונם בחלקה המערבי של שכונת בית הכרם, וכוללת הריסת מבני מגורים הכוללים 70 יח"ד, והקמת שני מבני מגורים חדשים בגובה 28 קומות, עם היקף כולל של 210 יח"ד ותמהיל מגוון של גודל דירות. המבנים כוללים חניון תת קרקעי.

בנוסף, התכנית כוללת הפרשה של שטחים ציבורים עבור שטח ציבורי פתוח, שמייצר מרחב ציבורי מפותח ומחובר לשטחים ציבורים פתוחים נוספים בשכונה, לשטחים חדשים בתכניות אחרות ולשטחים מבונים עבור מבני ציבור (מעונות יום).

במסגרת פיתוח המרחב הציבורי, דרשה הועדה כי יורחב המעבר הציבורי המחבר בין רחובות הרצל ורחוב הארזים.

התכנית כוללת הריסת 70 יח"ד, והקמת שני מבני מגורים חדשים בגובה 28 קומות, עם היקף כולל של 210 יח"ד ותמהיל מגוון של גודל דירות.
התכנית כוללת הריסת 70 יח"ד, והקמת שני מבני מגורים חדשים בגובה 28 קומות, עם היקף כולל של 210 יח"ד

 

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "התכנית מציעה מספר משמעותי של יח"ד חדשות, שיפור משמעותי במערך השבילים הקיים והנגשה מיטבית בין השכונה לשטחים פתוחים ולציר רק"ל, כמו גם יצירת שטח חדש פתוח – לרווחת תושבי השכונה. נמשיך לשפר את איכות חיי התושבים בירושלים ונעשה כל שנדרש כדי לאפשר לצעירנו להישאר בעיר ולגדול בה ".

מגיש התוכנית הוא פרטי, ואדריכל התכנית הוא יהודה פייגין. הדמיה לתכנית – פייגין אדריכלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *