חברת ויסמן חגגה 90 שנה להיווסדה במוזיאון מגדל דוד בירושלים

חברת ויסמן הירושלמית, חגגה בשבוע שעבר 90 שנה להיווסדה. החגיגות שנערכו בכל רחבי הארץ, בשיתוף עשרות אורחים מאירופה והמזרח הרחוק, כללו פתיחת סניף חדש של שמרת הזורע בצומת בילו ופעילות במרכז התעשייתי בברלב. האירוע המרכזי של החגיגות נערך במוזיאון מגדל דוד בעיר העתיקה בירושלים בהשתתפות ראש העיר משה ליאון ונשיא המדינה יצחק הרצוג ששיגר את ברכתו המיוחדת לרגל אירוע ממשכן הנשיא. עוד השתתפו באירוע מחזיק תיק העסקים בעיריית ירושלים יהודה בן יוסף והמשנה לראש העיר פלר חסן נחום

עשרות אורחים מ-65 מפעלים ברחבי העולם באירוע החגיגי של חברת ויסמן

במהלך האירוע, בהנחיית אורי גלר, הוענק אות הוקרה לאחים אריה ונחום ויסמן ע"י נשיא התאחדות התעשיינים ד"ר רון תומר, ואות נוסף ע"י עורך אחד ממגזיני הריהוט הנחשבים בעולם, קייסי לו, שהגיע במיוחד מסינגפור.

ראש העיר ליאון עם נחום ויסמן

ראש העיר משה ליאון ברך באירוע ואמר "משפחת ויסמן שההיסטוריה שלה שזורה בהיסטוריה של עירנו האהובה, תורמת לכלכלה והתעשיה בישראל כולה ובירושלים בפרט. העובדה כי החברה מסייעת ותורמת לקהילה ולבעלי מוגבלויות שופכת אור נוסף על אופיים הנעים, נתינתם ורוחב ליבם של האנשים היקרים שמובילים ביד רמה את מה שהפכו במו ידיהם לעסק פורח ומשגשג". 

 

נשיא קבוצת ויסמן, נחום ויסמן

נשיא קבוצת ויסמן נחום ויסמן אמר באירוע "אני עומד לפניכם במקום מקודש, נרגש מעוצמת הכבוד שאתם מעניקים לנו כמשפחה וכחברה. אבא ליאו ואמא יהודית ז"ל עלו לארץ ישראל מגרמניה ב 1932, כזוג צעיר ציוניים שהשתקעו בירושלים והקימו את חברת הרהיטים ליאו ויסמן, בעיר שמנתה אז כ-60 אלף תושבים. אבא היה בעל תואר רב אומן בנגרות (מייטסר), היהודי היחיד אי פעם שקיבל תואר זה בגרמניה. תבינו אם אני מזיל דמעה שאיני מצליח לעצור על הקשר ההדוק של משפחת ויסמן והעיר ירושלים, משפחה שהינה אבן מאבני היסוד של העיר ושמה חקוק על אבניה לנצח"

 

מנכ"ל קבוצת ויסמן, אריה ויסמן

מנכ"ל קבוצת ויסמן אריה ויסמן אמר: "זה לא מובן מאליו במדינתנו הקטנה לחגוג 90 שנה לייסוד חברה. זו זכות גדולה שיש לנו דור שלישי בחברה המונה קרוב ל 200 אנשי צוות. המפעל שגדל וצמח  פועל ב 14 מדינות ועובד עם 65 מפעלי רהיטים בכל העולם".

"גולת הכותרת בשנים האחרונות היא סיומו של המרכז התעשייתי החדש שבנינו בפארק בר לב. מבנה ייחודי עם אוטומטיזציה וטכנולוגיה מודרנית שנתן תנופה מאוד רצינית לקבוצה. אנו במהלכים מתקדמים של רכישת קרקע בצמוד למבנה הקיים להרחיב את המקום שיוכל ביחד להכיל מעל 400 מכולות במלאי לאספקה מיידית ללקוח. לאחרונה השלמנו את סניף הדגל החדש בצומת בילו הפתיחה הייתה אתמול בבוקר הסניף המשתרע על פני מעל 1,000 מ"ר".

 

משפחת ויסמן חוגגת 90 במגדל דוד בירושלים

כיום משמשים בתפקידים בכירים בחברה כסמנכ"לים: אילון ויסמן-שיווק שמרת הזורע, תומר ויסמן-פרויקטים, כפיר ויסמן-מערכות מידע ומיחשוב של  קבוצת ויסמן, יעקב נבון-בתצוגת ויסמן ושל המסחר סיטונאי, עמיטל חרמון אחראית על החנות האינטרנטית ואילנית ויסמן בכירה בויסמן ירושלים. 

 

נחום ואריה ויסמן מפתיעים את המשנה למנכ"ל קובי בן סימון

במהלך האירוע הפתיעו האחים נחום ואריה ויסמן את המשנה למנכ"ל החברה, קובי בן סימון שמלווה אותם מזה 16 שנים והעניקו לו אות הוקרה מיוחד על פעילותו למען החברה במשך 16 שנים. אותות הוקרה ניתנו גם לנשים, עובדות בכירות בהנהלת החברה. 

להקת שלוה בחגיגות ה-90 לויסמן. בתמונה עם ענבר וייסמן בשיר שהוקדש לדור המייסדים - מעל פסגת הר הזיתים

באירוע השתתפה להקת שלוה, ובשיר אחד השתתפה גם הנכדה של נחום, ענבר ויסמן בשיר מיוחד: "מעל פסגת הר הזיתים", שם קבורים ליאו ויהודית ויסמן. כן נטלו חלק באירוע שתי זמרות מצרפת הגיעו במיוחד לשיר באירוע, ולהקת הורה ירושלים רקדו על החומות.

אורי גלר קיים מופע מיוחד שכלל גם כיפוף כפיות והנבטת זרעים על כף ידם של נכדי שושלת ויסמן. באירוע בו נטלו חלק ירושלמים רבים, בהם הפרסומאי רן לוי. הפקת שבוע חגיגות ה-90  לחברת ויסמן הופקד בידי פיני קבסה-מנכ"ל חברת מסר אחד.

הצילומים בכתבה: ניר יצחקי