חברת מוריה: אושרה תכנית העבודה לשנת 2022: היקפי ביצוע בסך של כ-2.3 מיליארד ₪

בין הפרויקטים: עבודות התשתית של הרכבת הקלה, סיום סופי של הארכת הקו האדום (הקו הקיים), ביצוע הקו הירוק ומספר מקטעים של הקו הכחול. פרוייקטי חניוני "חנה וסע" בסמיכות לקווי הרכבת הקלה; הקמת נתיבי תחבורה ציבורית וכן חניונים ומסופים לאוטובוסים.

דירקטוריון חברת מוריה – החברה לפיתוח ירושלים, אישר את תכנית העבודה של מוריה לשנת 2022 והיא כוללת את המשך הקמת מערך הרכבות הקלות בעיר וכבישים, פיתוח ותשתיות, פיתוח אורבני והקמת מבני חינוך וציבור, בהיקף כולל של כ-2.3 מיליארד ₪.  

בין הפרויקטים המרכזיים הנכללים בתוכנית העבודה של מוריה לשנת 2022:

  • ביצוע עבודות התשתית של הרכבת הקלה (אינפרא 1) בשיתוף צוות תכנית אב לתחבורה: סיום סופי של הארכת הקו האדום (הקו הקיים), ביצוע מתקדם של הקו הירוק וביצוע של מספר מקטעים של הקו הכחול.
  • פרוייקטי חניוני "חנה וסע" בסמיכות לקווי הרכבת הקלה; הקמת נתיבי תחבורה ציבורית וכן חניונים ומסופים לאוטובוסים.
פרויקט כביש המנהרות -כביש 60
פרויקט כביש המנהרות -כביש 60
  •  המשך ביצוע פרויקטים בכניסות לירושלים – פרויקט רובע הכניסה לעיר (חניון והפרדה מפלסית שז"ר), פרויקט ההפרדה המפלסית בגבעה הצרפתית ופרויקט הכפלת המנהרות בכביש 60, וכן המשך ביצוע עבודות בכבישים במזרח העיר.
  • הקמת מבני חינוך ומבני ציבור חדשים במערב ובמזרח העיר. מוריה, צפויה למסור לקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה (תשפ"ג) שתחל בחודש ספטמבר 2022, 11 מבני חינוך חדשים בעיר ובהם 86 כיתות לימוד חדשות, הכוללות בתי ספר, גני ילדים ומעונות יום.
החניון התת קרקעי בשדרות שזר - הכניסה לעיר
החניון התת קרקעי בשדרות שזר - הכניסה לעיר
  • קידום פרוייקטים אורבניים רבים לרווחת תושבי העיר ובכלל זה, פיתוח שכונות כדוגמת שכונת מורדות ארנונה ורמת שלמה, שדרוג רחובות ברחבי העיר, הקמת פארקים, שצ"פים ועשרות גני משחקים, בניית מתקני ספורט ומבני דת ועוד.
הדמיית הקו הכחול מקטע העבודות הראשון - שכונת גילה
הדמיית הקו הכחול מקטע העבודות הראשון - שכונת גילה

משה ליאון , ראש העיר ירושלים ויו"ר דירקטוריון מוריה: "תכנית העבודה של חברת מוריה לשנת 2022 תמשיך את מהפכת הבנייה והתשתיות שעוברת העיר ותצעיד אותה כמה צעדים קדימה. אנו ממשיכים לבנות את ירושלים".

איציק לארי, מנכ"ל עיריית ירושלים:  "חברת מוריה הוציאה לפועל מאות פרוייקטים בעיר ובסביבתה, במקצוענות, יסודיות, הקפדה על פרטים ובעיקר במסירות ואהבה. לפנינו שנה מרובת פרוייקטים, רובם אסטרטגיים לעיר ולסביבה, לתושבינו ולמבקרינו".

גלעד בר-אדון, מנכ"ל חברת מוריה: "אישור תכנית העבודה של מוריה לשנת 2022 בהיקף כספי של כ-2.3 מיליארד ₪, מבטאת הלכה למעשה את תנופת העשייה בפעילות החברה בפיתוח ושדרוג העיר ירושלים המורגשת ברחבי העיר, וכן את יישום מדיניות עיריית ירושלים ומשרד התחבורה בהפיכתה של ירושלים לעיר פורצת דרך ומובילה בישראל בתחומי התחבורה והתשתיות, זאת לצד פיתוח אורבני נרחב והקמת מבני חינוך וציבור חדשים במערב ובמזרח העיר".

חברת מוריה, היא החברה העירונית הגדולה בישראל ואחת מחברות התשתית המובילות בארץ. החברה, הפועלת בירושלים וסביבתה, משמשת כזרוע הביצוע המרכזית של עיריית ירושלים ומשרד התחבורה.