חיפוש
Close this search box.

22-18 בספטמבר: חג המוסיקה הישראלית ה- 26 מגיע לירושלים

חג המוסיקה הישראלית ה-26, ביוזמת משרד התרבות והספורט, יתקיים בין התאריכים 22-18 בספטמבר, בירושלים, זיכרון יעקב, חיפה, באר שבע ותל אביב.

החג הינו אירוע מרכזי בלוח השנה המוסיקלי הישראלי, ומוקדש כולו למוסיקה אמנותית ישראלית מקורית על כל גווניה: עשרות קונצרטים ומופעים המשלבים בין קלאסיקות לבכורות, ישן לחדש, מזרח למערב – בהשתתפות מיטב המלחינות והמלחינים, המבצעים והמבצעות, היוצרות והיוצרים, התזמורות, האנסמבלים והמקהלות בישראל.

גם השנה, החג מגיע לירושלים עם מופעי מוזיקה של אנסמבל ססיליה, רסיטל לקול ופסנתר, התזמורת הסימפונית של ירושלים והקרנת סרט אילם בליווי מוזיקה חיה

הכניסה לכל האירועים – ללא תשלום!

18 בספטמבר, חג המוסיקה הישראלית 2023: ברחבי ירושלים

חג המוסיקה הישראלית ה-26 ביוזמת משרד התרבות והספורט ובניהולו האמנותי של יובל צורן, יתקיים בין התאריכים 18 – 22 בספטמבר. את המוסיקה הישראלית על כל גווניה יחגגו בירושלים, זיכרון יעקב, חיפה, באר שבע ותל אביב.

משרד התרבות והספורט -המעודד באמצעות חג המוסיקה יצירה ישראלית מקורית – מזמין את הציבור הרחב, ללא תשלום, לקונצרטים ולמופעים של מיטב המבצעים הישראלים.

אנסמבל ססיליה. צילום - נגה שדמי
אנסמבל ססיליה. צילום - נגה שדמי

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר: "חג המוסיקה הישראלית, מתקיים בכל רחבי הארץ מזה 26 שנה ביוזמת משרד התרבות. מטרתו לשמש זרקור ליצירה הישראלית המקורית ולתת במה למוסיקה ישראלית חדשה. עשרות יצירות ישראליות מקוריות מבוצעות במספר אולמות בצפון, בדרום ובמרכז, ומונגשות לקהל

ללא תשלום. אני מברך ומודה לכל העוסקים במלאכה החשובה בעלת הערך החינוכי והתרבותי העצום ומזמין את כולכם להגיע לקונצרטים, למלא את האולמות וליהנות מהתזמורות, מההרכבים, מהמקהלות ומכל המבצעים הנפלאים בחגיגה המפארת את התרבות הישראלית לגווניה השונים והמיוחדים".

תוכנית החג כוללת יצירות של מלחינות ומלחינים שיחד מרכיבים היסטוריה של קרוב למאה שנים של יצירה מוסיקלית ישראלית מקורית, בנגינתם של מיטב המבצעות והמבצעים הישראליים. 

בירושלים יקיים החג מופעים מיוחדים כמו ״חווה״ (18.9, מרכז למוסיקה, משכנות שאננים) . זהו רסיטל לקול ופסנתר. המופע הוא תכנית שבה אסופת יצירות שמבטן מופנה אל מחוזות אחרים ותרבויות אחרות, כל אחת בשפה אחרת, אך נדמה שהנושאים שבהם עוסקים הטקסטים הם אוניברסליים: ממחשבות על זמן ועצב בחיים, דרך שירים על היופי והכאב שבאהבה, ועד ליצירה המרכזית בתכנית שמסתכלת על סיפור אחד, אולי האוניברסלי מכולם – חווה, ומספרת אותו בכמה שפות במקביל.

ב"עמר" (18.9, תיאטרון ירושלים) התזמורת הסימפונית ירושלים והפסנתרנית עפרה יצחקי יבצעו לראשונה מאז שנות הארבעים של המאה הקודמת את הקונצ׳רטו הראשון לפסנתר של יוסף טל, לצד בכורה עולמית ליצירה חדשה של המלחינה טליה עמר וביצועים לעודד זהבי ולליאון שידלובסקי.

The_Cabinet_of_Dr_Caligari_Werner_Krauss
The_Cabinet_of_Dr_Caligari_Werner_Krauss

עוד בתוכנית החג השנה: "הקבינט של דוקטור קליגרי" (18.9, תיאטרון ירושלים) – הקרנת סרט אילם בליווי מוסיקה חיה מאת יובל גוטליבוביץ׳. זוהי אחת מיצירות המופת של הקולנוע העולמי –  מותחן פסיכולוגי שנוצר ב-1920 ועוסק בשיגעון ובלא-מודע, בדרך לפענוחה של פרשיית רצח מסתורית.

בנוסף, יארח החג השנה את המופע "ביכורי ארץ" (18.9, מרכז למוסיקה, משכנות שאננים) של אנסמבל ססיליה.  כאן יוצאים חברי האנסמבל למסע בין- דורי, מהקלאסיקות הישראליות למקהלה ללא ליווי מדור המייסדים של המוסיקה האומנותית, דרך הדור השני, ועד למלחינים בני-ימינו, בביצוע רענן ואנרגטי של השמינייה הווקאלית של ססיליה. אנסמבל "ססיליה" הוא אנסמבל ווקאלי ייחודי בנוף הישראלי. המורכב משמונה זמרים סולנים, כולם בוגרי האקדמיות למוסיקה בארץ, בוגרי תכניות אופרה-סטודיו והכשרה בין-לאומית, אשר עובדים ללא ניצוח. העבודה המוסיקלית היא לרוב בשמונה קולות, כך שלכל זמר באנסמבל יש נוכחות סולנית בהרכב, תוך חשיבה מקבילה על האחידות הווקאלית הקבוצתית. כל זמר נותן מהאיכות הווקאלית האינדיבידואלית שלו על מנת ליצור הרמוניה וגוון המייחדים את הקבוצה.

"חג המוסיקה הישראלית ה-26, ביוזמת משרד התרבות והספורט, הוא האירוע המרכזי בלוח השנה המוסיקלי בארץ שמוקדש כולו למוסיקה אמנותית ישראלית מקורית על כל גווניה", אומר יובל צורן, המנהל האמנותי של החג. "המוסיקה הישראלית משקפת תהליכי עומק בחברה וביחידים שמרכיבים אותה, וככל אמנות, טמונה בה היכולת לעורר בנו מחשבה ולהעביר אותנו חוויה שיכולה לאפשר לנו להסתכל על העולם סביבנו באור אחר״ הוא מוסיף. ״אני רואה אחריות רבה בתפקידי כמנהל אמנותי להרחיב ולאתגר את המנעד האמנותי של התוכנית, של ההקשרים שבהם היא מבוצעת, של המבצעות והמבצעים, ואת מנעד החוויות שלכם – קהל אוהבי המוסיקה".

עידו אריאל, רסיטל לקול ופסנתר. צילום - מיכאל פאביה
עידו אריאל, רסיטל לקול ופסנתר. צילום - מיכאל פאביה

מנהל אמנותי: יובל צורן | מנהל אדמיניסטרטיבי: איתן פאר | הפקה: בנדה הפקות

הכניסה בהרשמה מראש – ללא תשלום!

באתר:  https://eventbuzz.co.il/producer/v2/musickfest

בימי הפסטיבל הכניסה על בסיס מקום פנוי *הזכות לשינויים שמורה
תכנית החג המלאה: https://www.israelmusicfest.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *