חיפוש
Close this search box.

חג שמח : ילדי בית צפאפא איחלו 'פסח שמח', בגימנסיה השיבו: רמאדן כרים

בצל המתיחות הביטחונית וגל הפיגועים, ילדי ירושלים מוכיחים שאפשר גם אחרת. במסגרת פעילות "החלוץ- חינוך דרך ספורט', מתנועת דרור ישראל איחלו ילדי בית צפאפא 'פסח שמח' לילדי הגימנסיה שלא נותרו חייבים והשיבו: 'רמאדן כרים'.

דווקא בימים בהם המצב הביטחוני רגיש, השנאה מבצבצת מכל פינה, ילדי ירושלים מוכיחים שאפשר גם אחרת. במסגרת ארגון החלוץ -חינוך דרך ספורט מתנועת דרור ישראל פעילים ברחבי הארץ אלפי ילדים, בירושלים פועלות מספר קבוצות כאשר בין הייתר מדובר בקבוצה של ילדים ערביים, מבית צפאפא שבדרום העיר. השבוע לאחר אימון שקיימו ילדי הקבוצה החליטו באופן ספונטני לרכך מעט את המתיחות ולברך את שכניהם היהודים. יחד עם מאמן הקבוצה אלעד ליפשיץ והאחראי על הקבוצה- מועטאז חוסיין, צילמו סרטון קצר בו מברכים הילדים את הקבוצות היהודיות מתנועת החלוץ ב 'חג פסח שמח!'

הסרטון ריגש ושימח את בני הנוער שבתנועת החלוץ מכל רחבי הארץ אך נגע במיוחד בקבוצה מבית הספר הגימנסיה העברית בירושלים שם החליטו לברך גם כן ובסרטון ושלט שהכינו ברכו 'ברמאדן כרים'.

כן כרמל חטיב , נערה מבית צפפא המשתתפת בפרויקט סיפרה: "בקבוצה שלנו אנחנו תמיד אומרים שאין מקום לגזענות , על המגרש כולנו שחקנים, כיף לי להיפגש עם החברה היהודית ויש לי חברים חדשים מהפרויקט, חג פסח שמח ורמאדן כרים לכולם!"

בארגון 'חלוץ' המתמחה בספורט חברתי לילדים ונוער, מציינים כי הפרויקט השנתי לקידום סובלנות ושוויון בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית. בארגון מפעילים מסגרות רבות בפעילות ספורט מגוונת בכל רחבי הארץ עם אלפי ילדים ובני נוער כאשר הדגש הינו לעודד ולקדם חינוך לתרבות ספורט הוגנת ושוויונית תוך הקפדה על ערכים של הוגנות ליצירת חברה מכבדת, הוגנת ומחבקת המחברת בין אנשים ומחזקת את הקהילה. "אותנו זה לא מפתיע אך בהחלט משמח שהפעילות מחלחלת ומולידה מחוות יפות מסוג זה הבאות מתוך רצון טוב ואכפתיות של הילדים מהסובבים אותם" ציין עומר ליבנת מייסד ומוביל ארגון החלוץ.

קבוצת הילדים מבית צפאפא כוללת 25 בנים ובנות בחלוקה מפתיעה: 10 בנים ו15 בנות. סטרייבסקי מנהל "החממה החברתית לנוער", מחלקת נוער- מנהל קהילתי גינות העיר  שתומכות בפעילות סיפר: "כשיצאנו לדרך עם הפרויקט דמיינו איך המפגש דרך ספורט מצליח ליצור שפה משותפת בין  בני הנוער. אנו רואים איך המשחק המשותף הפך לדבר טבעי ומחבר בין המתאמנים. החודש האחרון היה קשה, היוזמה של הנערים לברך אחד את השני הוא בדיוק התוצאה שכיוונו לה כשהתחלנו את הפרויקט. מאחורי כל השיח הפוליטי והאלימות יש בני נוער שפשוט רוצים לחיות , לחגוג חגים ולשחק".