חוזרים לבית הספר עם מאפינס בריא בקופסת אוכל: סדנאות תזונה אונליין של הכללית במהלך הקיץ

איילת מלניק, דיאטנית קלינית בכללית מחוז ירושלים - בסדנת אונליין למבוגרים
איילת מלניק, דיאטנית קלינית בכללית מחוז ירושלים - בסדנת 'אונליין' למבוגרים

הצלחה לסדנאות תזונה אונליין שהפעילה כללית במהלך הקיץ במטרה להקנות ידע וכלים להורים ולילדים לקראת החזרה לבית הספר. בעקבות כך, הסדנאות ימשיכו להתקיים גם במהלך שנת הלימודים.

החופש נגמר, שנת הלימודים בפתח, זמן לחזור לשגרה ולתזונה נכונה ובריאה . לארוחת עשר מזינה חשיבות רבה  כחלק מתזונה מאוזנת. "מחקרים רבים מוצאים כי לאכילת אוכל מזין בבוקר יתרונות רבים: מחזירה לגוף את האנרגיות הדרושות לתפקוד הגוף והמוח לאחר שנת הלילה ולחילוף חומרים תקין, מסייעת לילדים בשיפור הריכוז, בשמירה על הערנות במהלך יום הלימודים ובשיפור הישגים בלימודים", משתפת נטלי טימסיט בן יאיר, מנהלת היחידה לתזונה קלינית בכללית מחוז ירושלים. " בנינו והעברנו שתי סדנאות חווייתיות: אחת להורים והשנייה לילדים שחוזרים למסגרת החינוכית. החלטנו להעניק כלים ולהעשיר ידע  של ההורים והילדים אודות מגוון האפשרויות הקיימות להכנת ארוחת בוקר בריאה יותר" , מוסיפה נטלי.

בכללית מחוז ירושלים קיימו סדנאות חווייתיות להורים ולילדים במהלך הקיץ. ביוני התקיימה סדנת אונליין בת ארבעה מפגשים לילדים  עם גל לוי סילבר, דיאטנית קלינית ילדים. בין התוצרים שהספיקו להכין ילדים במסגרת המפגשים:  גביניות מקמח מלא, פיצה מקמח חומוס, מאפינס גזר וגרנולה ביתית. ההורים שליוו את הילדים  במסגרת מפגשי האונליין משתפים כי זאת הייתה חוויה יוצאת דופן שהתאפשרה בזכות סובלנותה ומקצועיותה של גל.

איילת מלניק, דיאטנית קלינית בכללית מחוז ירושלים - בסדנת אונליין למבוגרים
איילת מלניק, דיאטנית קלינית בכללית מחוז ירושלים - בסדנת 'אונליין' למבוגרים
פיצה מקמח חומוס
פיצה מקמח חומוס

באוגוסט התקיימו שתי סדנאות אונליין עבור ההורים  עם איילת מלניק, דיאטנית קלינית. בכל אחת מהסדנאות השתתפו כ-20 מבוטחי כללית  במגוון רב של הגילאים וממגוון רחב של המקצעות וכולם הורים לילדים שיחזרו בספטמבר למסגרות החינוך בישראל. ההורים למדו להכין פיתה מקמח כוסמין מלא, ממרח עדשים וסלט ברוקולי. כמו כן, ההורים קיבלו הכוונה ויעוץ לגבי בחירת המצרכים הביתה, למדו אודות המוצרים שמרכיבים מהם תפריט וגם על הבישול עצמו. לדוגמא,  על חשיבות השריית הקטניות במים שמקלה על היווצרות גזים במערכת העיכול וגורמת לזמינות טובה יותר של הוויטמינים והמינרלים.

"חוויה מיוחדת לבשל אונליין ביחד עם מספר אנשים  במקביל כאשר כל אחד מכין את הארוחה במטבח הפרטי שלו באזור גאוגרפי שונה סביב ירושלים. המשתתפים היו עסוקים והשתדלו מאוד להכין את ארוחה על הצד הטוב ביותר. תוך כדי הסדנה עניתי על השאלות שעלו מהמשתתפים. נהניתי מאוד וקיבלתי מלא משובים חיוביים " , משתפת איילת מלניק.

לאור ההצלחה, בכללית במחוז ירושלים החליטו להמשיך עם  סדנה עבור הילדים  באופן רציף לאורך השנה. הראשונה, בת ארבע מפגשים תתקיים אונליין כבר ב4 בספטמבר. גם סדנאות עבור המבוגרים  יתקיימו לאורך כל השנה .

מיכאל מישורי דרעי, מנהל מחוז ירושלים: " אני שמח מאוד על פתיחה והנגשה של השירות החדש עבור מבוטחי כללית– סדנאות לתזונה בריאה שמתקיימות אונליין ומאפשרות לכל אחד ואחת לקחת חלק בהן בסביבה הטבעית והמוכרת לו.  שירות זה מוסיף נדבך נוסף לסל הרחב שהמשפחה מקבלת במרפאות כללית במחוז ירושלים .כללית כקופה מובילה באזור תמשיך בפיתוח ופתיחת השירותים החדשניים לרווחת מטופליה".

נטלי טימסיט בן יאיר :" חשוב מאוד שההורים וגם הילדים בכל הגילאים  ילמדו לא רק מה לבשל אלא גם איך לבחור נכון את המצרכים שמהם מבשלים ומהו תהליך המותאם לבישול ממצרכים אלו. הרבה פעמים אנשים נרתעים מבישול בריא כי פוחדים שזה לא יהיה לטעמם. בסדנה אנחנו חושפים את המשתתפים לטעמים מגוונים, מה שמפחית חששות, ומרחיב את התפריט של  כל  המשפחה. "

גביניות גזר
גביניות גזר
פיתות מקמח כוסמין
פיתות מקמח כוסמין