חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ח"כ פולקמן : "ראש הממשלה לא צריך להתנהל בבוקר בכנסת ובערב בבית משפט, אם יוגש כתב אישום, עליו לצאת לנבצרות".

יו"ר סיעת מפלגת "כולנו", ח"כ רועי פולקמן, התארח בדיור המוגן אחוזת בית הכרם בירושלים : לא באנו בשביל כיסא בכנסת, הגענו על מנת להוביל דרך".

אחוזת בית הכרם: אליהוא בן און וחכ פולקמן
ח"כ פולקמן, משמאל בתמונה, באחוזת בית הכרם בירושלים. מימין, העיתונאי, אליהוא בן און
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

יו"ר סיעת "כולנו", ח"כ רועי פולקמן, התארח לקראת הבחירות לכנסת ה 21 באחוזת בית הכרם, בית דיור מוגן בירושלים. הוא סיפר על פעילותו כחבר כנסת חדש במשך 4 שנים, בהן הצליח לחוקק חוקים רבים, ונבחר כפרלמנטר מצטיין. קודם לכן הקים פולקמן את עמותת הסטודנטים "רוח חדשה" ונבחר ע"י ניר ברקת לשמש כראש אגף אסטרטגיה ומדיניות בעיריית ירושלים.

ח"כ פולקמן סיפר על תחושותיו הקשות לאחר שאיבד את אמו נעמי ז"ל לפני מספר שבועות בתאונת דרכים קשה, מפגיעת מערבל בטון, לאחר שהגיעה לסייע במטה "כולנו" בתל אביב. " בדרך כלל לא שיתפתי אותה בחיים המקצועיים שלי,  הייתי לא מעט שנים פעיל ציבורי גם פה בירושלים. הפעם הראשונה שהכנסתי אותה לחיים הפוליטיים שלי, הייתה  בשבועות האחרונים, כשהיא ביקשה לבוא לעזור למפלגה שלי, מפלגת "כולנו"..

ח"כ פולקמן התייחס לאג'נדה של מפלגת "כולנו": "אנחנו ימין חברתי, מה שהיום אין בימין. כיום יש ימין מאוד קיצוני וקפיטליסטי. אם רוצים מפלגה לאומית שהיא חברתית, יש היום בכנסת ישראל מפלגה אחת כזו והיא מפלגת "כולנו". אם הציבור רוצה להוביל דרך שהיא לאומית, חברתית וממלכתית, הוא יצביע לנו. הציעו ליו"ר המפלגה כחלון, לא מעט צירופים בשבועות האחרונים, אך כחלון מוביל מהפכה. הצטרפתי אליו כי אני מאמין בדרך שהוא מוביל כיוון שהיא דרך ייחודית, אנחנו לא באנו בשביל כיסא בכנסת, הגענו על מנת להוביל דרך".

האם לדעתך משה כחלון עדיין יכול להוביל מהפכות ושינויים בתחומים עליהם הוא מופקד?

"היכולת לעשות שינוי במקומות ששנים לא נגעו בהם, כמו שעשינו בסלולר, היה ה'די.אן. איי' של העשייה שלנו בכנסת. בקדנציה שלנו, השוק של הכבלים נפתח לתחרות, היום אפשר לקבל כבלים ב 150 ש"ח, זה לא קרה משמים,  פתחנו את שוק הכבלים. תחת המשמרת שלנו אנו מטפלים גם בבנקים, הכרחנו את חברות האשראי למכור את ההחזקות שלהם על מנת שיהיה זול יותר לקבל, ותהיה תחרות גדולה יותר בין הבנקים. כמו כן גרמנו לכך שיהיו ירידות במחירים בתחומי הביגוד והחשמל. בשונה משרים אחרים, כחלון אמר שהוא רוצה להיות שר אוצר על מנת להוביל שינוי חברתי שיוביל לשוויון הזדמנויות וכך אנשים יצליחו במדינת ישראל", אמר פולקמן.

האם אתה מאמין שאם לא יהיו חיבורים בין הגושים לאחר הבחירות, יצאו שוב לבחירות?

"אני חושב שזו שאלה היפותטית. בגוש מרכז שמאל יהיו 3 מפלגות בינוניות, כרגע לא מסתמן איום על עוצמתה של מפלגת הליכוד. אנו נדרוש בכל הרכב ,קווים לאומיים ברורים, אנו רוצים לראות ממלכתיות, ללא פגיעות בשומרי הסף ובשלטון החוק. אנו רוצים להיות מסוגלים להוביל קו חברתי ערכי. יכולים להיות כל מיני הרכבים בקואליציה. יכולים להיות עוד שינויים יש גם נושאים משפטיים שעל הפרק".

מהי העמדה של כולנו בנושא כתב האישום במידה ויהיה אחד כזה לראש הממשלה נתניהו?

"אנו המפלגה היחידה בקואליציה שאמרה בצורה ברורה שאם יוגש כתב אישום לאחר שימוע, ראש הממשלה צריך לצאת לנבצרות. יש נורמות מדיניות, אני מעריך את ראש הממשלה ואת תרומתו למדינת ישראל ואני מקווה שלא יהיה כלום, ולמרות זאת ראש הממשלה לא צריך להתנהל בבוקר בכנסת  ובערב בבית משפט. לא צריך להפוך את השיח הפוליטי בישראל לשיח שתלוי באדם אחד בלבד. . אנו מפלגה 'בגיניסטית' ממלכתית, לא הייתם תופסים אותנו, אפילו  פעם אחת במהלך 4 השנים, תוקפים  את המפכ"ל ו את הרמטכ"ל ושאר שומרי הסף, למרות שאנו מהמחנה הלאומי. היום זה  אופנתי לתקוף את כולם ואנו הראנו שאפשר גם להראות מנהיגות אחראית שמתנהלת בממלכתיות.

אחוזת בית הכרם הינו דיור מוגן יוקרתי מרשת אחוזות רובינשטיין הממוקם בלב שכונת רמת בית הכרם בירושלים. הבית מציע לאוכלוסייה הבוגרת את כל האפשרויות לחיים הטובים: דירות יפהפיות במספר גדלים, חברה נעימה ואיכותית, צוות מסור ואוהב, מתקני ספורט משוכללים, הרצאות מרתקות, מגוון עצום של פעילויות יומיומיות, שירותי בריאות ורפואה צמודה ועוד.

אחוזת בית הכרם: אליהוא בן און וחכ פולקמן
ימים
שעות
דקות
שניות

להרשמה לקבלת פרטים לכנס ירושלים לעסקים