חנוכה בירושלים: שר הבריאות בהדלקת נרות במרכז הרפואי הרצוג

השר הורביץ עם צוות רפואי בהרצוג

השר הורוביץ: "המשרד חייב לשים את הדגש על פסיכיאטריה וגריאטריה, לא פחות מאשר על הרפואה הכללית. "אלה תחומים, שלצערי, במשך שנים היו בתחתית הסולם, ואין הצדקה להזניח אותם. אתן לתחומים האלה בוסטר בכל הארץ", הבטיח השר הורוביץ.

שר הבריאות, ניצן הורוביץ השתתף בהדלקת נרות במרכז הרפואי הרצוג. הביקור בעיצומן של חגיגות 127 שנה להיווסדו של המרכז  הרפואי הוותיק בישראל, משנת 1894.

"חנוכה הוא חג, שמסמל את ניצחון האור על החושך, ואתם – נשות ואנשי הרפואה – האור שאיתו אנחנו מגרשים את החושך ומביאים טוב לעולם", אמר השר הורוביץ בהדלקת הנרות. "אני יודע שהעבודה שלכם לא קלה, בטח בתקופת הקורונה, שמעתי שהיה כאן עומס גדול. אתם מצילים חיים ממש. תודה לכם בשם מערכת הבריאות".

מנהל המרכז הרפואי הרצוג, ד"ר קובי חביב "המרכז על שם שרה הרצוג, מנשות הרבנים, שהקימו את המרכז במאה ה- 19. היא וחברותיה הקימו אותו כמוסד מחסה ומרפא לנשים עם דיכאון לאחר לידה, כך שלמעשה זהו ביה"ח הפסיכיאטרי הראשון ביישוב היהודי בא"י ובמזה"ת, פורץ דרך בתחום הפסיכיאטריה".

השר ניצן הורוביץ אמר שהמשרד בראשותו, חייב לשים את הדגש על פסיכיאטריה וגריאטריה, לא פחות מאשר על הרפואה הכללית. "אלה תחומים, שלצערי, במשך שנים היו בתחתית הסולם, ואין הצדקה להזניח אותם. אתן לתחומים האלה בוסטר בכל הארץ", הבטיח השר הורוביץ.

מימין לשמאל: ד"ר יחזקאל קן, אורנה כהן, שמאי קינן, שר הבריאות, ניצן הורביץ, מנהל בית החולים, ד"ר קובי חביב, והרב אלבז.

 

המרכז הרפואי הרצוג נמצא בימים אלו בעיצומה שך התחדשות ובנייה. השנה חנך בניין אשפוז חדשני, בהשקעה של מאות מיליוני שקלים מכספי תרומות מהעולם, ובקרוב יחנוך בניין מרפאות חדש. בנוסף, בעשור האחרון הוקם בהרצוג מרכז הנשמה מהגדולים בעולם (עם למעלה מ- 210 מונשמים, בהם 40 מיטות הנשמה לתינוקות ולילדים).