חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ח״כ סאלח סעד, המחנה הציוני במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם: ״חוק הלאום הופך אותי לאזרח סוג ב׳״

אחוזת בית הכרם חכ סאלח סעד
ח"כ סעד המחנה הציוני במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם

ח״כ סאלח סעד (המחנה הציוני) התארח במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם. בדבריו התייחס לציבור הדרוזי בישראל ואמר כי הדרוזים בארץ מרגישים מקופחים בכל מערכות החיים למעט בצה״ל.

״עוד לפני קום המדינה הדרוזים האמינו ביהדות וביהודים, הלכנו עם העם היהודים יד ביד,. בכל המלחמות הדרוזים עמדו לצד היהודים. הם נאמנים ליהודים למעלה מ-70 שנה. הדרוזים  הם ישראלים. 70 שנה הם מרגישים מקופחים, בכל מהלך החיים ובכל המישורים, בין היתר בחינוך, ברווחה ובמשרדי הממשלה. רק בצה״ל אנו מרגישים שווים.

ח״כ סעד התייחס למצוקת הבניה בישובים הדרוזים: ״ישנם קצינים בכירים, בעלי משפחות שלא מצליחים לבנות בית, וחיים בחדר אחד אצל ההורים. בקום המדינה הדרוזים היו אלפים בודדים. היום אנחנו מונים כ-140 אלף איש. הממסד בישראל לא מרחיב את תוכניות המתאר שלנו, לא נותן לנו היתרי בנייה, לא מרחיבים את שטח השיפוט. לא הוקם יישוב דרוזי חדש משנת 1948, בעוד שבתקופה זו הוקמו מאות יישובים יהודים.״

עוד התייחס ח"כ סעד לחוק הלאום: ״חוק הלאום בא להפריד בין היהודים לדרוזים. הנאמנות שלנו אינה מוטלת בספק, הממשלה תקעה לנו סכין בגב. חזרתי וביקשתי בכנסת שיכניסו סעיף המדבר על שיוויון מעמד לעדה הדרוזית. אני תומך בהתיישבות היהודית, אך מה עם ההתיישבות הדרוזית, לאלו ששירתו את המדינה, לאלו שחל עליהם חוק גיוס חובה. מדוע אני טוב כשאני מתגייס לצה״ל אך אני לא טוב כאשר אני משתחרר?! החוק הזה הופך אותי לאזרח סוג ב׳.״ח״כ סעד הוסיף בנושא ערביי ישראל כי: ״הדרוזים בישראל  לא נגד הערבים, אלא נגד הקיצונים הערבים. מי שלא טוב לו במדינת ישראל שיחזור לרמאללה, לשכם , לסוריה ולבנון. מי שרוצה לגור בישראל חייב להיות נאמן למדינת ישראל.

״אחוזת בית הכרם הינו בית דיור מוגן יוקרתי מרשת אחוזות רובינשטיין הממוקם בלב שכונת רמת בית הכרם בירושלים. הבית מציע לאוכלוסייה הבוגרת את כל האפשרויות לחיים הטובים: דירות יפהפיות במספר גדלים, חברה נעימה ואיכותית, צוות מסור ואוהב, מתקני ספורט משוכללים, הרצאות מרתקות, מגוון עצום של פעילויות יומיומיות, שירותי בריאות ורפואה צמודה ועוד.