חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טקס חילופי מפקדים – מחוז ירושלים: ניצב דורון תורג'מן נכנס לתפקידו כמפקד מחוז ירושלים במשטרה

החלפת פיקוד המשטרה בירושלים
צמרת המשטרה בטקס חילופי מפקדים בירושלים. הממ"ז היוצא, ניצב ידיד, המפכ"ל שבתאי והממ"ז הנכנס ניצב תורג'מן

בטקס שנערך במטה מחוז ירושלים במתכונת מצומצמת בשל מגבלת התקהלות ובצל נגיף הקורונה. ניצב תורג'מן החליף את ניצב דורון ידיד אשר שימש כמפקד מחוז ירושלים במהלך השנתיים האחרונות ופורש לאחר 36 שנות שירות במשטרת ישראל.  הטקס התקיים במעמד השר לביטחון פנים, מר אמיר אוחנה, ראש העיר ירושלים, מר משה ליאון, המפקח הכללי, רב-ניצב יעקב שבתאי, ובני משפחותיהם של המפקדים.

השר לבטחון פנים אמיר אוחנה צילום דוברות המשטרההשר לביטחון פנים, מר אמיר אוחנה, בירך את שני המפקדים ואמר: ״דורון ידיד, שנים ארוכות ששירת את עם ישראל ומדינת ישראל במגוון של תפקידים, בכולם הצטיינת ונתת את כל כולך לשוטרים, לציבור, לאזרחים. משימות קשות ורגישות הוצבו לפתחך ועמדת בהן. לא תמיד זכית להכרה ולהערכה הציבורית להן היית ראוי. מחוז ירושלים, על כל הרגישויות והמורכבויות שיש בו, יודע גם להיות כפוי טובה.  אנו מפקידים שומר חדש, ראש לשומרי חומות העיר. "יְרוּשָׁלַיִם, הָאִירִי פָּנַיִךְ לִבְנֵךְ!". דורון תורג'מן, אתה יוצא היום לדרך שאינה סוגה בשושנים, בלשון המעטה. צרכי שלומו וביטחונו, ובימים אלה – גם בריאותו – של הציבור במחוז ירושלים, מוטלים החל מהיום על שכמך.

 

 

מפכ״ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי אמר:" מחוז ירושלים פועל בהילוך גבוה ומתמודד באופן הראוי לכל שבח, ביחד ובמקביל, עם אירועי הפרות סדר ופח"ע במקביל להמשך טיפול נחוש ומקצועי באירועי פשיעה, מאבק בתאונות הדרכים ובשנה האחרונה התמודדות עם נגיף הקורונה. במחוז זה נבחנים מדי יום, במיקרוסקופ בינלאומי, ערכיה של משטרת ישראל, כישוריה ויכולותיה להתמודד עם אתגרים, שאף משטרה בעולם אינה נתקלת בהן.

מפכל המשטרה צילום דוברות המשטרה

  אני יודע שמחוז ירושלים הוא מחוז חזק ואיכותי. מחוז אחראי ומלוכד בשליחות חברתית ובמשימה לאומית. מחוז שפניו קדימה, אל עבר עתידו אני סמוך ובטוח שנעמוד באתגרים המוטלים לפתחנו בהצלחה״.

 

לממ״ז היוצא אמר המפכ״ל: ״דורון, ניווטת את המחוז הזה ביד רמה, בוטחת ונאמנה, תוך גילוי יכולות, יוזמה ומסירות באחת מהתקופות היותר מאתגרות ומורכבות שידעה העיר. אתה מעביר היום למחליפך מחוז איתן ומקצועי, ערכי ונחוש. זו הזדמנות להיפרד ממך לא רק כממ"ז יוצא, אלא כקצין עתיר זכויות הפורש ממשטרת ישראל״.

 

לממ״ז הנכנס אמר המפכ״ל: ״אתה נכנס לאחד מהתפקידים היותר מורכבים במשטרת ישראל, בתקופה רגישה ומתוחה, בה כל עיני המדינה נשואות לעיר בירתנו ולמתרחש בה. אני סומך עליך, מכיר את יכולותיך, את מסירותך למשימה ונאמנותך לאירגון ומאחל לך הצלחה רבה בתפקיד מורכב זה״.

דורון ידיד מפקד מחוז ירושלים צילום דוברות המשטרהמפקד המחוז היוצא, ניצב דורון ידיד: "בשטף הביקורת על המשטרה בתקופה האחרונה יתכן שהתעוותה לה התמונה הכוללת שלא בצדק, אך אני יודע שאני משאיר היום מחוז עם מפקדים ושוטרים ערכיים, מוסריים ואחראים, שרואים לנגד עיניהם את ביטחון תושבי העיר כולה, ללא הבדל דת, גזע, ו/או דעות כאלו ואחרות ועם פיקוד ראוי אשר יכול לכל משימה ולכל אתגר".

למפקד המחוז הנכנס, ניצב דורון תורג'מן, אמר המפקד היוצא: "אני מעביר לך היום את הפיקוד על המחוז היקר הזה, מחוז עם מפקדים, שוטרים ולוחמי מג"ב מהטובים שיודעת משטרת ישראל, "שחקני נשמה" אלו ילוו אותך ויסייעו בידך את עשייתך, אני מאחל לך הצלחה גדולה בתפקידך ".

מפקד מחוז ירושלים דורון תורג'מןמפקד מחוז ירושלים הנכנס, ניצב דורון תורג'מן אמר: "אני מקבל עלי את התפקיד מתוך תחושת שליחות עמוקה, מתוך יראה ואהבה גדולה. באהבה לעיר, אהבה אותה ספגתי עוד בימי ילדותי מהורי בשכונת המושבה הגרמנית בה גדלתי. אבל גם ביראה, ביראה מפני גודלה של האחריות שהופקדה בידי. באחריות על שלום תושביה, בהגנה על מקומותיה הקדושים ובשמירה על שאון החיים השוקק של העיר, כדי שתמשיך להגשים את חלום הנצח".

ניצב תורג'מן הודה למפקד המחוז היוצא, ניצב דורון ידיד, ואמר: "אני מבקש במעמד זה להודות לך על מסלול שירות רווי תרומה והקרבה שמעטים דומים לו, נאבקת בפשיעה, שמרת על חוק וסדר, הותרת מסורת של עשייה לא מתפשרת ונחושה אשר הובילה את המחוז להישגים".

 

צילום: דוברות המשטרה