חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טקס יום הזיכרון ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ

כמדי שנה ביום ירושלים, גם השנה יצוין יום הזיכרון ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ, בטקס המרכזי בהר הרצל ובטקס במנהל הקהילתי שונטל קראי שבתלפיות

יום הזיכרון ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ, מצוין מידי שנה ביום ירושלים. זאת על מנת לסמל את מסעם של העולים שכיסופיהם לציון הובילו אותם לצאת למסע לירושלים, שבמהלכו הלכו לעולמם רבים מהם. הטקס הממלכתי בהר הרצל יתקיים במעמד ראשי המדינה והעדה. בערב שלפני כן, ערב יום ירושלים, תקיים עיריית ירושלים אירוע זיכרון קהילתי בהשתתפות נציגי ציבור וכהני הדת של העדה האתיופית – הקייסים . האירוע יתקיים היום (שלישי 4/6/24) החל משעה 17:30 במרכז הקהילתי שונטל קראי ויכלול טקס זיכרון קצר ולאחריו עדות מפי משתתפי מסע העלייה לארץ.

צילום הקרן למורשת הכותל המערבי

 

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "יום ירושלים הוא לא רק יום בו אנו מציינים את איחודה של ירושלים, אלא יום בו אנו זוכרים את הקורבנות שהוקרבו במסע לאיחודה של ירושלים עם בניה השבים אליה מכל קצוות תבל. קהילת יוצאי אתיופיה בירושלים היא קהילה מפוארת, המזכירה לנו בכל יום שהמסע לירושלים עוד לא נגמר. השנה נזכור לא רק את אלו שנספו בדרכם לירושלים, אלא גם את אלו שחיו בירושלים וממנה יצאו ונפלו במאבק על הגנתה. בשנה האחרונה, הקריבה העדה האתיופית בירושלים ובארץ כולה את טובי בניה שנפלו במאבק על הזכות לחיות בירושלים. אנו מרכינים ראש לזכרם ומבטיחים שקרבנם לא היה לשווא."