טריפל היכרות של היכל הפיס לתרבות ולאומנויות ירושלים: מ'אהבה' ועד 'גבעת חלפון אינה עונה'

טוביה צפיר אהבה- צלם: יוסי צבקר
גבעת חלפון אינה עונה- צלם: אור דנון
הבנות של אבא- צילום: דליה גל סברדלין

בימים אלו יוצא היכל פיס לתרבות ולאמנויות ירושלים, הממוקם בשכונת פסגת זאב, במבצע מנוי היכרות. במסגרת המנוי יוצעו לציבור שלוש הצגות תיאטרון, מהטובות והידועות בישראל, בעלות כוללת של 279 שקל לאדם.

בין ההצגות שישתתפו במנוי ההיכרות:

'גבעת חלפון אינה עונה' – קומדיה סוריאליסטית של התיאטרון הלאומי הבימה, המבוססת על סרט הפולחן הסאטירי של אסי דיין ונפתלי אלטר, ומציגה את ההוויה האבסורדית של שירות המילואים בצה"ל, בראי התקופה שלאחר מלחמת יום הכיפורים.

'אהבה'- הפקה של התיאטרון העברי בכיכובם של טוביה צפיר וגילת אנקורי, החושפת קשר המבוסס על רגשות אהבה שהודחקו במשך 30 שנה.

'הבנות של אבא'- מחזה של תיאטרון 'השחר', הפותח צוהר לעולמה של יהדות עיראק בשנים שקדמו לעלייתם לארץ, באמצעות סיפורן המשפחתי של אליהו סייג – איש עסקים מבוסס ושלוש בנותיו. בעיצומו של חג השבועות תש"א (1941), על רקע עליית הנאציזם באירופה, פורצות מהומות אכזריות ביהודי עיראק, שנמשכות שלושה ימים ומאז מכונות פרהוד. הקהילה היהודית מזועזעת ופצועה מגיעה להבנה כי זמנה בעיראק תם. המחתרת הציונית מוקמת ושמה לעצמה מטרה להגן על הקהילה מפרעות נוספות ולהעלות את היהודים לארץ ישראל.

היכל פיס לתרבות ולאמנויות ירושלים הוקם בפסגת זאב לפני כשנה, לרווחת התושבים והעיר כולה. פעילותו הענפה תורמת רבות למיצובה של ירושלים כבירת התרבות.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "ירושלים היא עיר מובילה בתחום התרבות והיכל התרבות שהקמנו בפסגת זאב הוא דוגמה חיה לכך. אני מזמין את הקהל הרחב ליהנות ממגוון ההצגות שאנו מעלים במקום".

צילום: הבנות של אבא- צילום: דליה גל סברדלין, גבעת חלפון אינה עונה- צלם: אור דנון, אהבה- צלם: יוסי צבקר