חיפוש
Close this search box.

צחוק ודמע באירוע של 'יד לבנים' להנצחת חללי מערכות ישראל וטיפול במשפחות השכולות.

הסטנדאפיסטית נויה מנדל רגילה להביא את הקהל שלה להתקפי צחוק, אבל בשבוע שעבר הוטל עליה לבדר קהל מיוחד, שהורכב כולו מהורים שכולים, אחים שכולים ובני משפחה נוספים של חללי מערכת הביטחון. זה קרה בערב מיוחד שארגן מחוז ירושלים של ארגון יד לבנים, הפועל להנצחת חללי מערכות ישראל והנחלת מורשת ולטיפול במשפחות השכולות.

באירוע, שהתקיים בהיכל בית העם בירושלים, השתתפו למעלה מ-400 בני משפחות של חללי מערכת הביטחון ממחוז ירושלים, בו חברים למעלה מ-1,250 מבני משפחת השכול מסניף ירושלים וכן משפחות ממבשרת ציון ומודיעין. את האירוע כיבדו בנוכחותם: אלי בן שם, יו"ר יד לבנים ואביו של קצין צה"ל קובי בן שם ז"ל, שנפל באסון המסוקים; דורון מזרחי, יו"ר מחוז ירושלים ביד לבנים ואביו של זיו מזרחי ז"ל, שנרצח בפיגוע בשנת 2015 וכן אחיו של אלון מזרחי ז"ל, שנרצח בפיגוע בקפה הלל ב-2003, סיגלית בצלאלי, יו"ר סניף מבשרת ציון ואמה של הילה בצלאלי ז"ל שנהרגה באסון קריסת גשר תאורה, לפני כעשר שנים, בהכנות לטקס יום העצמאות; ואריה מועלם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון. 

משמאל - דורון רוזנפלד מזרחי, יור מחוז ירושלים, אלי בן שם יור יד לבנים ועוזי קירמה, סגן יור המחוז. צילום יד לבנים
משמאל - דורון רוזנפלד מזרחי, יור מחוז ירושלים, אלי בן שם יור יד לבנים ועוזי קירמה, סגן יור המחוז. צילום יד לבנים
סיגלית בצלאלי
סיגלית בצלאלי, יו"ר סניף מבשרת ציון ואמה של הילה בצלאלי ז"ל שנהרגה באסון קריסת גשר תאורה, לפני כעשר שנים , במהלך ההכנות לטקס יום העצמאות

בן שם התייחס בדבריו למשפחות לחוק שעבר ערב פיזור הכנסת היוצאת, המסדיר באופן רשמי, לראשונה מקום המדינה, את זכויותיהם של האחים השכולים. "החוק הוא אבן דרך היסטורית ביחסה של המדינה לאחים השכולים, שעד היום לא זכו להכרה מהמדינה ולא פעם חשו שקופים. לצד זה, אנחנו מחויבים לאפשר להורים השכולים להזדקן בכבוד. התחלנו להכין חקיקה בנושא, יחד עם משרד הביטחון, הכוללת בין היתר תוספת של 10% לתגמול להורים מעל גיל 60, ועוד תוכניות רבות בתחום הבריאות והסיעוד. יש חוקים מוכנים שהיו אמורים לעלות לפני שהכנסת התפזרה ואנחנו מקווים שבקרוב תהיה ממשלה שתוכל לחוקק את החוקים החשובים האלה".

יו"ר מחוז ירושלים, דורון מזרחי, התייחס לכך שגם בשנה החולפת הצטרפו משפחות חדשות למשפחת השכול וציין כי "כל משפחה ומשפחה, בדרכה הייחודית, מקיימת מעין ניסיון נואש לפרוט את השנה לרגעים קטנים של זיכרון, להביא אותו באהבה לתוך כל אחד מהם, למלא את הגעגוע".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *