חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יום אבל לאומי בישראל בעקבות האסון בהר מירון בערב ל"ג בעומר

דגלי הלאום בבית הנשיא הורדו לחצי התורן- יום אבל לאומי - אסון בהר מירון-צילום: מארק ניימן/ לע"מ
דגלי הלאום הורדו לחצי התורן- בבית הנשיא -צילום: מארק ניימן/ לע"מ
נשיא המדינה ריבלין מדליק נרות זכרון להרוגי אסון הר מירוןצילום: מארק ניימן / לע"מ
נשיא המדינה מדליק נרות זכרון להרוגי אסון הר מירון. צילום: מארק ניימן / לע"מ

דגלי הלאום בבית הנשיא הורדו הבוקר לחצי התורן, לציון יום האבל הלאומי שהוכרז היום לנוכח האסון בהר מירון

דגלי הלאום בבית הנשיא הורדו הבוקר לחצי התורן, לציון יום האבל הלאומי שהוכרז היום, יום ראשון, כ' באייר, 2 במאי, לנוכח האסון בהר מירון.  נשיא המדינה הודה, בשישי האחרון, לעוסקים ללא הרף מאז אמש, במלאכת החילוץ והטיפול הרפואי. "זהו יום קשה וכואב. אסון שובר לב. תפילותינו ומחשבותינו נתונות אל הפצועים ואל משפחות ההרוגים והנעדרים באסון הנורא שארע אמש בהר מירון. אני שולח תודה מעומק הלב לעוסקים ללא הרף מאז אמש, במלאכת החילוץ והטיפול הרפואי. זוהי השעה לחבק את המשפחות. לתת יד לכל המחפשים אחר יקיריהם. לאמץ את הפצועים אל ליבנו. לבכות יחד."

מחוץ לבית הנשיא הוצב שולחן זיכרון ובו 45 נרות נשמה, כמספר ההרוגים באסון, אותם הדליק הנשיא. מוקדם יותר פורסמה ברשתות החברתיות של בית הנשיא קריאה למשפחות המחפשות אחר יקיריהן.

הציבור התגייס למען פצועי אסון מירון: 2,208 אזרחים הגיעו אתמול לעמדות מד"א ותרמו מנות דם

ראש הממשלה בנימין נתניהו תורם דם - צילום קובי גדעון לעמ_640x426
ראש הממשלה בנימין נתניהו תורם דם - צילום קובי גדעון לעמ

נוכח האסון הטרגי בהילולת מירון, אשר גבה 45 קורבנות לצד למעלה מ- 120 פצועים – מגן דוד אדום קיים אירועי התרמות דם ברחבי הארץ, במטרה לסייע לפצועים. הציבור הרחב התגייס ופקד בהמוניו את תחנות מד"א השונות ובסוף יום ההתרמה המיוחד נתרמו 2208 מנות דם מצילות חיים. בין התורמים – ראש הממשלה, בנימין נתניהו. במגן דוד אדום מבקשים להודות לציבור על היענות נרחבת ומרגשת, בתוך שעות בודדות בלבד, ומזכירים כי מנות הדם אשר נאספו מיועדות להצלת חייהם של הפצועים באסון ההילולה במירון ולחולים ופצועים נוספים שמאושפזים בבתי חולים ברחבי הארץ. בין התורמים הרבים שהגיעו היה גם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, אשר התייצב בשעות אחה"צ בנקודת ההתרמה של מגן דוד אדום בבית החולים שערי צדק בירושלים. כל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים שזקוקים לדם. תוקף מנת דם הוא 35 יום בלבד ועל כן בשרותי הדם של מד"א מבקשים מהציבור להמשיך ולבוא לתרום דם במהלך השבועות הבאים.

עיריית ירושלים האירה את חומות העיר העתיקה לאות הזדהות עם אבלן הכבד של משפחות הרוגי האסון במירון.

אורות האסון בהר מירון- הארת חומות העיר העתיקה – צילום:רן טובול.

עיריית ירושלים האירה אמש את חומות העיר העתיקה לאות הזדהות עם אבלן הכבד של משפחות הרוגי האסון במירון.  ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "זהו האסון האזרחי הגדול ביותר שידעה מדינת ישראל. העיר ירושלים מחבקת את המשפחות ומאחלת החלמה מהירה לפצועים".

צילום: רן טובול.