אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה שנערכו היום בירושלים

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בירושלים

טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה בכיכר ספרא - 2021 - צילום: לארנון בוסאני
טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה בכיכר ספרא - 2021 - צילום: ארנון בוסאני

עיריית ירושלים ציינה את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בטקס מרכזי שהתקיים בכיכר ספרא

עיריית ירושלים ציינה את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בטקס מרכזי שהתקיים  הבוקר בכיכר ספרא – במעמד ראש העיר, מנכ"ל העירייה, חברי מועצת העיר, ניצולי שואה, רב העיר ירושלים, יו"ר ועד העובדים ועובדי עירייה. הטקס שודר בשידור ישיר באתר האינטרנט העירוני. הטקס אשר התקיים השנה בסימן "עד היהודי האחרון – שמונים שנה לראשית ההשמדה ההמונית" – הונחה על-ידי עופר חדד, תורגם במלואו לשפת הסימנים, ולווה בשירת הזמר עמיר בניון ובנגינת התזמורת קונסרבטוריון הסדנה ירושלים. במהלך הטקס הודלקו 6 משואות לציון 6 מיליון הנספים על-ידי ראש העיר, ניצולי שואה ובני משפחה של ניצולי שואה.

עיריית ירושלים פועלת במהלך כל השנה למען ניצולי השואה – תומכת, מלווה ומפעילה מתנדבים, ביניהם גם עובדי עירייה, שמגיעים עד לבתיהם של ניצולי השואה בבירה ודואגים למיצוי זכויותיהם. בתוך כך נאספים נתוניו האישיים של כל תושב ונבדקים מול מאגר המידע של הרשות לזכויות ניצולי שואה, תוך הצלבתם עם מערכות סיוע נוספות במדינה ומחוצה לה, ביניהם המוסד לביטוח לאומי, משרד הבריאות, משרד הרווחה ועוד. המתנדבים מלווים את התושבים בכל שלבי התהליך, החל ממילוי הבקשות ועד לסיום הטיפול מול הרשות לזכויות ניצולי השואה, תוך קיום מעקב אישי בעניינו של התושב.

ראש העיר, משה ליאון: "למעלה מ- 75 שנים חלפו מאז גבר האור על החושך ובא הקץ למפעל המוות של הנאצים ועדיין קשה לעכל איך הפכו דעות גזעניות, איך הפך עם שוחר תרבות וספר למחולל הזוועה הגדולה ביותר שידעה האנושות. מדינת ישראל של היום היא יסוד ההבטחה שלא תהיה עוד שואה. משנה לשנה הולך ומתמעט מספר שורדי השואה, אך בירושלים זכינו לחיות במחיצתם של 11,000 שורדים. זוהי זכות שמגיעה עם מחויבות לאפשר להם חיים של כבוד ורווחה. נמשיך לפעול כל העת כפי שפעלנו למען שורדי ושורדות השואה. נזכור את 6 המיליונים שנטבחו, נזכור נזכיר ולעולם לא נסלח".

חיילי כפיר הגיעו לחלק פרח לניצולי השואה

50 חיילי חטיבת כפיר הגיעו לחלק פרח לניצולי השואה. אחד אחד הם ניגשו לניצולים שעדיין נותרו בחיים, מרוגשים מהמעמד, העניקו להם פרח וגם כרעו ברך כדי להעניק מכל הלב רגע של חסד לניצולים. התמונות מהטקס שנערך היום בירושלים באחוזת בית הכרם.