חיפוש
Close this search box.

יצא לאור: ספר רביעי של גדעון אלון ששימש במשך שלושים ואחת שנים  (מ-1990 עד 2021) ככתב הפרלמנטרי של "הארץ" ושל "ישראל היום".

ספר רביעי של גדעון אלון יצא לאור. אלון שימש במשך שלושים ואחת שנים  (מ-1990 עד 2021) ככתב הפרלמנטרי של "הארץ" ושל "ישראל היום". הוא ליווה מקרוב את עבודת הכנסת, שוטט במסדרונות המשכן ובחדרי הוועדות, הכיר היטב את השרים וחברי הכנסת ועקב אחרי פעילותם הפרלמנטרית.

הספר מעניק לקורא תמונה מקיפה על תפקודם של נבחרי הציבור, על המאמצים הכבירים שהם משקיעים כדי לקדם הצעות חוק, על היחסים בין חברי הכנסת היהודים והערבים, על המאבקים היצריים והתחרותיים, על יחסי ידידות שנרקמים בין חברי כנסת ערבים וחרדיים ועל טיב הקשרים בין חברי הכנסת והכתבים הפרלמנטריים. 

הספר מאיר פינות חשוכות שלא נחשפו למצלמות הטלוויזיה כמו פעילותן של ועדות המשנה של ועדת החוץ והביטחון ובוחן באיזו מידה הכנסת ממלאה את תפקידה כרשות מפקחת ומבקרת של הממשלה, צה"ל, המשטרה והשב"כ. הספר גם מספר על "הנסיכים" של הכנסת ועוסק גם ב"פשלות" הגדולות שהתרחשו ומספר על המתרחש במזנון הח"כים. פרק מיוחד מוקדש לשרים וחברי כנסת שהועמדו לדין, הורשעו ונכלאו מאחורי סורג ובריח. 
ספריו הקודמים של גדעון אלון: "בחירה ישירה", "בכח ההידברות" ו"ארבעים על ארבעים".

 

מתוך כריכת הספר החדש של גדעון אלון "מתחככים"