חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עיריית ירושלים מצדיעה לאומנים עולים והפיקה יריד אומנויות ומלאכה במתחם התחנה

עיריית ירושלים הפיקה יריד אומנויות ומלאכה במתחם "התחנה הראשונה" שהיה פתוח לקהל הרחב, נועד לאפשר לאומנים מקומיים, עולים חדשים, להציג את יצירותיהם ולחשוף את כישרונותיהם בפני הקהל הירושלמי.

ביריד הוצגו תוצרי עשייתם של העולים החדשים: ציורים, תכשיטים, בגדים ועוד, אותם ניתן היה לרכוש ישירות מהאומנים, במטרה להעניק הזדמנות מיוחדת לעולים חדשים לחשוף את יצירותיהם בפני הקהל הירושלמי, באמצעות פלטפורמה חגיגית המשלבת הפנינג משפחתי, לצד דוכני מכירה. היריד לווה במוסיקה חיה של נגנים, עולים חדשים, ושילב סדנאות אשר הוצעו בחינם לילדים ולמבוגרים.

מדובר במיזם ייחודי של מוקדי הקליטה במנהלים הקהילתיים בדרום העיר, על-מנת לרכך את תהליך העליה והקליטה של העולים האומנים, על כל המשמעויות התעסוקתיות הנלוות לו, ולפתוח דלתות לעולמות התרבות."

 

עיריית ירושלים מצדיעה לאומנים עולים והפיקה יריד אומנויות ומלאכה במתחם התחנה

"המיזם הוא של הרשות העירונית לעלייה וקליטה אשר שמה בראש מעייניה את אוכלוסיית האומנים העולים ודואגת לשילובם המיטבי בעשייה האמנותית בירושלים".

במסגרת ההשקעה בתחום, הקצתה העירייה לעולים האומנים מרכז תרבויות ייחודי – הרמוניה, הממוקם במרכז העיר ומארח קונצרטים, מופעים תיאטרליים, תערוכות, הקרנת סרטים ועוד – ואנשי אמנות שהגיעו זה עתה לארץ מופיעים בו, לצד אומנים ותיקים בולטים.

מעיריית ירושלים נמסר:  "גל העלייה הגדול של אמנים לעיר, חלקם מפורסמים ובעלי שם, שהצטרפו לקהילת האומנים העולים המקומית ומביאים עמם את תרומתם לעושר התרבותי הקיים בעיר. עיריית ירושלים מעודדת ומשקיעה משאבים ותשומת לב גם למטרה זו".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *