חיפוש
Close this search box.

קופת חולים מאוחדת מרחיבה את תמיכתה בפליטים האוקראינים השוהים בישראל עד להסדרת מעמדם בישראל

הועלה אל: קופת חולים מאוחדת מרחיבה את תמיכתה בפליטים האוקראינים השוהים בישראל עד להסדרת מעמדם בישראל

לאור פניות רבות, שמתקבלות מהמרפאות בשטח, והבנה של המצב המורכב בהם נמצאים הפליטים השוהים בישראל ללא מעמד, בנוסף להכרזתה כי תתמוך בילדים היתומים, מרחיבה הקופה את תמיכתה ותסבסד במשך 3 חודשים את הביטוח הרפואי של כל הפליטים המגיעים לישראל, ותאפשר להם להיות מבוטחים בביטוח לחברי חוץ עד להסדרת מעמדם בישראל בעלות סמלית של 120 ש"ח

מנכ"לית מאוחדת סיגל רגב רוזנברג ביקרה בנס הרים את ילדי בית היתומים מז'יטומיר, שנמלטו מאוקראינה לישראל , ושוהים בימים אלה בנס הרים. הביקור התקיים לאחר שלאחרונה הודיעה מאוחדת כי תספוג את כל עלויות הטיפול הרפואי שלהם ותעניק להם ליווי רפואי צמוד. בנוסף, בצעד הומניטרי קלטה הקופה לשורותיה 81 פליטים אוקראינים, שהגיעו לישראל לפני מספר שבועות והיו ללא כיסוי ביטוחי.

במהלך הביקור, שהתקיים היום (רביעי 30.3), שמעה רגב רוזנברג על הצרכים הייחודיים של הפליטים בכלל, והילדים בפרט, נפגשה עם שליח חב"ד הראשי בז'יטומיר ומנהל בית היתומים הרב שלמה וילהלם, וכן הכריזה כי הקופה תרחיב את תמיכתה בפליטים ותעניק סבסוד משמעותי לביטוח רפואי לפליטים אוקראינים, עד להסדרת מעמדם בארץ.

"לא יכולנו להישאר אדישים למצוקה של קבוצה זו בנס הרים, שמורכבת ברובה מילדים כשהילד הקטן ביותר בן 4 חודשים בלבד, והחלטנו להרים את הכפפה ולהעניק להם מעטפת רפואית". אומרת מנכ"לית מאוחדת סיגל רגב רוזנברג. "אנחנו כמובן, נמשיך לספוג את כל עלויות הטיפול הרפואי שלהם. רופאי ילדים ורופאי המשפחה של הקופה, כמו גם צוות סיעודי, כולו ממרחב בית שמש של מחוז ירושלים, מגיעים עד אליהם, על מנת לבצע בדיקות, חיסונים  ולתת מענה רפואי."

בנוסף, לאור פניות רבות שמתקבלות מהמרפאות בשטח, והבנה של המצב המורכב בו נמצאים הפליטים השוהים בישראל ללא מעמד, החליטה הקופה לסבסד במשך 3 חודשים את הביטוח הרפואי של כל הפליטים, ולאפשר להם להיות מבוטחים בביטוח לחברי חוץ עד להסדרת מעמדם בישראל. זאת, בעלות סמלית של 120 ש"ח לתקופה של 3 חודשים, ולעומת תעריף מקובל של 380 שח.

"מאוחדת תמשיך להיות קשובה לצרכים של הפליטים ותעשה ככל שביכולתה על מנת להעניק סיוע פרטני ונקודתי, כמו גם מענה כוללני לאוכלוסיה השוהה כיום בישראל." אומרת סיגל רגב רוזנברג, מנכ"לית הקופה.

יבגן קורניצ'וק  שגריר אוקראינה בישראל מסר: "אנו מעריכים מאוד את היוזמה ההומניטרית של מנכ"לית מאוחדת. אוקראינה עומדת בפני הזמנים המאתגרים ביותר בהיסטוריה המודרנית שלה, ילדינו, הנשים והזקנים שלנו הפכו לקורבנות הפגיעים ביותר של התוקפנות הרוסית. אנו אסירי תודה על התמיכה שניתנה לאלה הזקוקים לה ביותר".

הועלה אל: קופת חולים מאוחדת מרחיבה את תמיכתה בפליטים האוקראינים השוהים בישראל עד להסדרת מעמדם בישראל