חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כבאות והצלה לישראל | מחוזות ירושלים  ויוש משלימים הכנות אחרונות לקראת מזג האוויר הקיצון

כל תחנות המחוז תגברו כוחות באופן משמעותי. צוותי הכיבוי וההצלה נפרסו בפריסה רחבה יחד עם צוותים הנדסיים של עיריית ירושלים על מנת שיוכלו לתת מענה מהיר והולם כאשר השלג ילך ויערם ברחבי העיר. בכל מקרה של סכנה התקשרו 102 למוקד כבאות והצלה.
 
כבאות והצלה ירושלים שלג חורף 2022
מתקינים שרשראות לנסיעה בשלג. דוברות מחוז ירושלים

לפני זמן קצר קיים מפקד מחוז ירושלים של כבאות והצלה לישראל הערכת מצב לקראת מערכת מזג האוויר החורפית שצפויה להגיע לאזור בשעות הקרובות.

כל תחנות המחוז תגברו כוחות באופן משמעותי. צוותי הכיבוי וההצלה נפרסו בפריסה רחבה יחד עם צוותים הנדסיים של עיריית ירושלים על מנת שיוכלו לתת מענה מהיר והולם כאשר השלג ילך ויערם ברחבי העיר. צוותי היחידות לחילוצים מיוחדים העלו כוננות והכינו מבעוד מועד ציוד ייעודי, בדגש על ציוד המיועד לחילוץ ממים זורמים ומפגעי טבע אחרים.
גם מרכז השליטה המחוזי תגבר את המשמרות בכוח אדם כדי לשמור על יכולות גבוהות של שליטה וקשב. מפקד המחוז הוביל מערכת הכנות סדורה ומקצועית על רקע האירועים ביוון ובטורקיה ומתוך הבנה שמערכת הכנות יסודית משבשת את הפתעה.
"אנו קוראים לציבור להימנע מהרפתקאות מיותרות. אין לנסוע בשלג שלא לצורך ממשי ודחוף. המלצה דומה גם בעניין טיולי שטח בנחלים השוצפים, המראה אמנם מרהיב אך הסכנות הצפויות לא משתלמות.
חשוב לזכור כי בימי החורף הקרים הסכנה האמיתית נמצאת בתוך הבית פנימה.
נכון שהשריפות הגדולות ביותר בארץ בכלל ובמחוז ירושלים בפרט פורצות בקיץ, אבל השריפות הקטלניות ביותר, אלה שעולות בחייהם של אזרחים פורצות בחורף.
בכל חורף פורצות כ-100 שריפות כתוצאה משימוש באמצעי חימום לא בטיחותיים, כגון: תנורי סלילים ומפזרי חום שהיו צמודים למיטה או לחומרים דליקים אחרים. רק בשבוע האחרון חמישה בני אדם ברחבי הארץ איבדו את חייהם כתוצאה משימוש לא נכון באמצעי חימום בדגש על תנורי סלילים.
במחוז ירושלים בלבד נשרפו בשבוע החולף חמישה בתים כתוצאה משימוש לא נכון באמצעי חימום או בשימוש באמצעי חימום מסוכנים.

מנתוני מח' חקירות בכבאות והצלה לישראל עולה כי משנת 2016 ועד היום (ינו' 22) פרצו כ 500 שריפות ונספו 17 בני אדם כתוצאה משימוש באמצעי חימום לא תקניים ובטיחותיים.

אנו ממליצים להשתמש באמצעי חימום בטוחים כמו רדיאטורים או מזגנים ולא בתנורים מקריני חום.
הרחיקו את אמצעי החימום מחומרים דליקים כגון: וילונות, שמיכות, שטיחים או כל חומר דליק אחר.
אין להניח בגדים או שמיכות על מפזר חום או רדיאטור.
כבו את מכשיר החימום בזמן שאתם יוצאים מהחדר.
התקינו גלאי עשן המתריע על שריפה עוד בתחילתה ומאפשר הימלטות מהירה.

הציבור מתבקש לעקוב ולהתעדכן בהנחיות באתר כבאות והצלה לישראל
בכל מקרה של סכנה התקשרו 102 למוקד כבאות והצלה.

נערכים לשלג צילום כבאות והצלה יוש

גם ממחוז יו"ש  הסמוך נמסר כי הוא ערוך לשלג בגובה של עד 40 ס"מ.

מחוז יו"ש השלים את ההערכות לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי להתחיל בשעות הקרובות. ע"פ התחזית המעודכנת ברוב שטחי המחוז צפויה הערמות של בין 20-40 סנטימטרים של שלג.

מפקד המחוז טפסר שיקו בר דב:
"המחוז ערוך ומוכן לקראת מזג האוויר, התחנות תוגברו בלוחמי אש נוספים, המשל"ט המחוזי תוגבר אף הוא, היחידה לחילוצים מיוחדים פרוסה ברחבי המחוז וכל זאת על מנת לתת מענה מהיר ומציל חיים לכל אירוע שיתרחש. אני מבקש מהאזרחים: השארו בבתים! במערכות השלג בשנים הקודמות נדרשו לוחמי האש לחילוץ אזרחים מרכבים, וכן נדרשו לתת מענה לתאונות דרכים זאת מכיוון שרכבים נעו על הצירים בזמן ירידת השלג.שמרו על הנחיות הבטיחות ויחד נעבור את המערכה החורפית בשלום!"

הקפידו על הנחיות ענף ההסברה של כבאות והצלה לישראל לחימום בטוח וסייעו לנו לשמור על החיים:

אנו ממליצים להשתמש באמצעי חימום בטוחים כמו רדיאטורים או מזגנים ולא בתנורים מקריני חום. הרחיקו את אמצעי החימום מחומרים דליקים כגון: וילונות, שמיכות, שטיחים או כל חומר דליק אחר. אין להניח בגדים או שמיכות על מפזר חום או רדיאטור. כבו את מכשיר החימום בזמן שאתם יוצאים מהחדר. זכרו, גם ללא מגע, קרינת החום של מכשירי החימום עלולה לגרום לשריפה. התקינו גלאי עשן המתריע על שריפה עוד בתחילתה ומאפשר הימלטות מהירה.