חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מאות בעלי עסקים בכנס ירושלים לעסקים – JBC   לשנת 2022 שנערך במלון ורט בירושלים

כ-46,000 עסקים פעילים בירושלים מתוך כ-650,000 עסקים בישראל ורק 40% מאלו 'שנולדו' בשנת 2011, שרדו גם את שנת הפעילות ה-11 שלהם. כך גילה ליאור זיסמן מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לבאי כנס ירושלים לעסקים JBC, שהתקיים במלון ורט. על פי הנתונים: בירושלים גידול שנתי יציב של 3% במספר העסקים החדשים שנפתחים וכ 23% מהעסקים הן בבעלות נשים.  לדבריו, שני ענפים שיש בהם אחוז הישרדות גבוה הם ענף הפיננסים; חברות ביטוח בעיקר, וענף הבריאות רווחה וסעד. לעומתם, אחוז ההישרדות הכי נמוך בתחום שירותי האירוח והאוכל. 

ליאור זיסמן מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

 ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "השנה נסיים עם שיא של 7,000 התחלות בניה בעיר. במאי-יוני 2023 יתחיל לפעול הקטע הנוסף ברכבת הקלה לנווה יעקב בצפון ולבית החולים הדסה עין כרם בדרום. ליאון: "כשנכנסתי לתפקיד לפני 4 שנים, היו בעיר 4 מיליון מ"ר של שטחי תעסוקה. בארבע השנים האחרונות הוספנו עוד 1.5 מיליון מ"ר שטחי תעסוקה".

ראש העיר ליאון משה ליאון בכנס ירושלים לעסקים
ליאון: "השנה נסיים עם שיא של 7,000 התחלות בניה בעיר".

האחים אריה ונחום ויסמן שחוגגים 90 שנה לחברת ויסמן שהוקמה על ידי אביהם ליאו, המליצו לנוכחים כיצד כדאי לבצע העברה בין דורית של העסק. עוד אמרו כי "כדי להביא בחזרה את הירושלמים וגם עולים חדשים ואנשים מהפריפריה לירושלים צריך דיור, קרקעות, סובסידיות ומחירים".

אריה ונחום ויסמן בכנס ירושלים לעסקים 2022
אריה ונחום ויסמן בכנס ירושלים לעסקים 2022

מנכ"ל עיריית ירושלים, איציק לארי שדיבר על העסקים, התחבורה והכלכלה בירושלים אמר: "בירושלים מתחוללת מהפכה בכל התחומים עם פוטנציאל אדיר לפתוח עסקים חדשים בעיר עם מיליון תושבים. בזכות התחבורה, המצוינת, כבר היום אנחנו מובילים בנושא התחבורה בארץ. אוטוטו נעמוד בשורה אחת עם ערים מובילות בעולם בכל נושא התחבורה הירוקה והציבורית".   

מנכ"ל עיריית ירושלים, איציק לארי: "בירושלים מתחוללת מהפכה בכל התחומים"

יו"ר ועד העסקים בשוק מחנה יהודה,טלי פרידמן אמרה כי חייבים להכריז על שוק מחנה יהודה, החוגג 100 שנים, כאתר מורשת של מדינת ישראל. 

פרידמן: חייבים להכריז על שוק מחנה יהודה, כאתר מורשת של ישראל. 

נעמי הימיין רייש העומדת בראש הסוכנות לעסקים של משרד הכלכלה אמרה כי האתגר החשוב כיום הוא הדיגיטציה, ועל כך שיש צורך במתן מענה לפערים הדיגיטליים שיש עדיין אצל חלק מהעסקים הקטנים והבינוניים.

נעמי הסוכנות לעסקים קטנים
נעמי הימיין רייש, מנהלת הסוכנות לעסקים: האתגר הוא בדיגיטציה של עסקים

בפאנל שעסק בהצגת  פתרונות וכלים לסיוע לעסקים בירושלים השתתפו מנכ"לית מט"י ירושלים-צביה שלי, גדי שובל, מנהל קרנות בבנק מרכנתיל שהציג את הקרן החדשה בערבות מדינה והתנאים לקבלת מימון דרכה,  תמר דעי, מנהלת קרנות ההלוואה של הסוכנות היהודית, עמרם כהן, מנהל מעוף ירושלים, עובד בן דוד יו"ר BDSK תעשיינים, ואמיר חכימיאן, מנהל האגף לקידום עסקים-עיריית ירושלים.

זאב ברזילי – מנהל אגף השיווק והפרסום של חברת אלדן הרצה על עתיד המכוניות החשמליות בעולם העסקי, יונתן שרצר על שוק העבודה ההפכפך ומה קרה לו בשנים האחרונות של 'הקורונה'. אסנת גואז – סטוריטלריסטית העניקה טיפים כיצד להפוך את הסיפור העסקי לכלי אסטרטגי שיעזור להצלחה בעסקים. אילן הבר הרצה על שימוש מושכל בכלים דיגיטליים עדכניים וברשתות החברתיות ותמיר ליפין על הסודות לאפקטיביות מנצחת לבעלי עסקים. 

חלוקת אותות בכנס ירושלים לעסקים חברתיים

באירוע הוענקו אותות הוקרה ל-7 עמותות, חלקן המסייעות לאנשים עם מוגבלות כגון שלוה, שקל, המשקם, אלווין והאגודה לבריאות הציבור. כמו כן הוענקו ל'נשים וסיפורים'  וללהקת הורה ירושלים. את הטקס הנחה אורן הלמן מקהילת 'סיכוי שווה' ויחד עם ראש העיר ליאון, חילקו מהעירייה את האות יהודה בן יוסף ופלר נחום, טפסר שמוליק פרידמן מפקד מחוז ירושלים של כבאות והצלה  ומנכ"לית מכון ירושלים לצדק פלאביה סוואלד.

מרגלית פילר, מנכ"לית אלווין ישראל: "מאז הקמת אלווין ישראל חרטנו על דגלנו את נושא ההשתלבות בחברה לאנשים עם מוגבלות בדגש על הכשרה והשתלבות תעסוקתית וחברתית. במהלך השנים שילבנו בתעסוקה, בשוק החופשי, אלפי אנשים עם מוגבלות, במגוון משרות. בעיר ירושלים מועסקים כרגע כ- 600 אנשים עם מוגבלות בבתי מלון, בתי קפה, משרדי ממשלה, בכנסת, בבית המשפט ובעיריית ירושלים. כחלק מפעילותנו להשתלבות עובדים אנו מעניקים תו "מעסיק פותח" למאות עסקים ברחבי ירושלים אשר נתלים בגאווה על חלון בית העסק ובכך "מצהירים" – אנחנו עסק חברתי המעסיק אנשים עם מוגבלות. אנו מודים למר פיני קבסה מחברת "מסר אחד" וליתר מארגני ושותפי האירוע שראו בנו ראויים לאות הוקרה. עבורנו זו דרך חיים עבור אנשים עם מוגבלות זו הזדמנות לחיים".

המשנה לראש העיר, פלר חסן נחום, שניה מימין

המשנה לראש העיר, פלר חסן נחום אמרה בטקס כי  היא "שמחה להשתתף בכנס ירושלים לעסקים ולהוקיר ארגונים ועמותות על הפעילות שלהם לשילוב אנשים עם מוגבלות בתעסוקה ובחברה. אמשיך לפעול, במסגרת הסכמי אברהם לקידום שיתופי פעולה עסקיים עם ירושלים ולחיזוק הכלכלה שלה".

קרבסי: "בקהילת ״נשים וספורים בירושלים חברות כ-60 נשים מכל רחבי העיר, המארחות בבתים לחוויות יפהפיות ומגוונות ומאפשרות לטעום ולהכיר מקרוב פולקלור, אמנות, תרבות וסיפורי חיים".

פתאום קמה אשה ומגלה שהיא סיפור.

שושנה קרבסי, מה'בית העתיק בעין כרם', וחברת קהילת נשים וסיפורים בירושלים,  שנוסדה לפני כעשור על ידי המחלקה לקידום מעמד האישה בעירייה אמרה באירוע: "בקרב הקהל, כאן בכנס העסקים, יושבות נשים שמיזם נשים וסיפורים שינה את חייהן במובנים רבים: כל אחת מהן גילתה שהיא בעצם סיפור. דרך סיפורן והחוויות שבנו הן שינו את חייהן הן בפן התעסוקה שהוא גם הפן הכלכלי (משכירות לעצמאיות) , הן בפן החברתי ומעל לכל העצמה וצמיחה אישית".

בקהילת ״נשים וספורים בירושלים חברות כ-60 נשים מכל רחבי העיר.

"בקהילת ״נשים וספורים בירושלים חברות כ-60 נשים מכל רחבי העיר, המארחות בבתים לחוויות יפהפיות ומגוונות ומאפשרות לטעום ולהכיר מקרוב פולקלור, אמנות, תרבות וסיפורי חיים.

המיזם בירושלים הוא חלוץ התיירות החברתית בישראל ומאפשר לנו להתפרנס מאירוח ביתי אותנטי. התיירות החברתית היא הטרנד המוביל היום תיירות פנים וחוץ – לא עוד לבקר אתר  ולסמן עליו וי אלא חוויות בתוך בתים פרטיים המאפשרות הצצה לחיים של אחרים ולהכרת הגוון האנושי של המקומות.

"גולת הכותרת של העשייה היא מודל שיתופי פעולה, תמיכה ולמידת עמיתות, המהווה השראה לערים נוספות בארץ ובעולם, שיתוף פעולה שמביא להגדלת ההכנסות של כל אחת באופן אישי".

כל הפרטים לאירוחים באתר האינטרנט שלנו: נשים וסיפורים בירושלים. ואנחנו כמובן מחכות לכם עם האירוח הכי נשי שיש.

קרבסי הודתה ליועצת ראש העיר והממונה על קידום מעמד האשה, אורלי בן אהרון וצוותה, לגורה ברגר המובילה את המיזם וליעל קורלנדר שהיתה המנטורית לנשות המיזם ושותפה לו.  

יסמין נחום מקבלת אות הוקרה מראש העיר משה ליאון

"כמנכ"לית האגודה לבריאות הציבור אני נרגשת וגאה על קבלת אות ההוקרה לאגודה כעסק חברתי הפועל בתוך העיר ירושלים ומתנהל מתוכה" אמרה בטקס יסמין נחום .

האגודה לבריאות הציבור הוקמה לפני למעלה מ 50 שנה ופועלת בכל רחבי הארץ ובירושלים בפרט. היא מעסיקה כ 830 עובדים מקצועיים, מתוכם כ 150 עובדים בירושלים. האגודה מעניקה שירותי בריאות ורווחה לכלל האוכלוסייה בישראל, ובעיקר לאוכלוסיות מיוחדות כגון: מתמודדי נפש, נכי צה"ל הלומי קרב, אנשים עם מוגבלויות שונות וכן אנשים המתמודדים עם מחלת ההתמכרות.

בירושלים בלבד מעניקה האגודה שירותים לכעשרת אלפים בתי אב.

בתחומי התעסוקה לאנשים עם מוגבלויות, האגודה מפעילה בירושלים חמישה מפעלים מוגנים, מועדון תעסוקתי, ושירות תעסוקה נתמכת. מפעלים אלו כוללים שלוש קפיטריות, מפעל המייצר מוצרי אומנות באיכות גבוהה, וכן מפעל מתחום מוצרי האריזה והסריקה הממוחשבת – כולם כאמור מפעלים מוגנים המעסיקים מתמודדי נפש.

האגודה מסייעת גם לאנשים החולים במחלת ההתמכרות לסמים, אלכוהול ותרופות מרשם. בירושלים אנו מפעילים מרכז לטיפול בנפגעי סמים ואלכוהול המטפל בכ-300 מכורים וכן סניף של פרויקט יזה"ר המעניק שירותים של מזעור נזקים למכורים לסמים – שירותים שמטרתם העיקרית היא להגן על כלל הציבור מפני הפצת מחלות.

בנוסף, מעניקה האגודה שירותי חונכות לנכי צה"ל הלומי קרב ולילדיהם בכל רחבי הארץ לרבות ירושלים.

ובתחום המניעה, האגודה מפעילה תכניות רבות ומגוונות לקידום אורח חיים בריא למגוון אוכלוסיות ובין היתר לילדים בבתי ספר, למקומות עבודה שונים וכן לגיל הזהב.
תכניות האגודה מאושרות ע"י משרד החינוך וזוכות לשבחים רבים, ומטרתן להטמיע אורח חיים פעיל בריא ומקיים בכל מגזרי החברה הישראלית.

חברים, אות הוקרה זה, ממלא את מפרשינו ברוח של עשייה ומעודד אותנו להמשיך לפעול למען הגשמת החזון של האגודה לבריאות הציבור – קידום איכות החיים של האוכלוסייה בישראל.

עובדי האגודה לבריאות הציבור ואני, רוצים להודות לחברי הפורום על הבחירה המרגשת בנו.
אנו נמשיך לעשות לילות כימים למען סיוע רחב לעוד ועוד אוכלוסיות שצריכות אותנו".

בין מאות באי הכנס, המנחים והמרצים: דני זקן מגלובס, מאיה חסון מרדיו ירושלים, רני רהב, נשיא להב- רועי כהן,  יו"ר לשכת המתווכים-אסף אפשטיין, חיים מסילתי, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין בישראל, נשיא התאחדות בעלי המלאכה, יוסי אלקובי, טל קאופמן, יו״ר מפעלים קטנים ובינוניים בהתאחדות התעשיינים ועוד רבים אחרים. הכנס נערך בהפקה וייזום חברת 'מסר אחד', בבעלות פיני קבסה.

כנרת אייזנברג וצוות נטוורקינג ויין בכנס ירושלים לעסקים

בכנס נערך מפגש ייחודי 'ספיד נטוורקינג עסקי'  בהשתתפות כנרת אייזנברג והצוות שלה מ'נטווקינג ויין' ובו סייעו למשתתפים ליצור קשרים לשיתופי פעולה והפניות. 

בין הגופים שנתנו חסותם השנה: בנק מרכנתיל, ישראכרט לעסקים, חברת אלדן, חברת ויסמן ושמרת הזורע, עיתון ירושלים ו MYNET, יקב ירושלים וחברת מסר אחד.

 

עוד בארגונים המשתתפים: מטי ירושלים, מעוף ירושלים, עיריית ירושלים, נטוורקינג ויין, שלח מסר, BDSK וחברת smoov, להב, התאחדות התעשיינים לישראל, לשכת המתווכים ירושלים, התאחדות בעלי המלאכה, ש.א.ג ואודי בירקן.