חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כתום זה הפח החדש: כ- 2,000 פחים כתומים יוצבו ברחבי ירושלים לקראת פריסה מלאה בכל העיר

על פי עקרונות ההסכם שגובשו, בתוך 5 שנים, תהיה ל-90% לפחות ממשקי הבית בעיר נגישות של פח כתום ליד פח ירוק.

הצבת פח כתום באחת הערים, התמונה באדיבות תמיר תאגיד מחזור האריזות בישראל

כ- 2,000 פחים כתומים יוצבו ברחבי ירושלים לקראת פריסה מלאה של העיר. כך סוכם בין עיריית ירושלים לתאגיד תמיר. ההסכם יועבר לאישור מועצת העיר בקרוב. על פי עקרונות ההסכם שגובשו, בתוך 5 שנים, תהיה ל-90% לפחות ממשקי הבית בעיר נגישות של פח כתום ליד פח ירוק.

בשלב ראשון יפרסו ברחבי העיר כ- 2,000 פחים כתומים, אשר יסופקו על ידי תאגיד תמיר כבר בחודשים הקרובים וזאת כמענה מיידי לציבור לאור הוצאת המיחזוריות מהמרחב הציבורי, עם הרחבת חוק הפיקדון למכלי משקה גדולים.  תוכנית הפריסה המלאה של התשתית הכתומה בכל רחבי העיר תסוכם בהמשך הדיונים. במקביל, תתבצע הסברה משותפת על-ידי העירייה ותאגיד תמיר לכל התושבים ובכלל זה לבתי הספר, אשר תכלול פירוט אודות הסיבות להפרדה, איך מפרידים ועוד.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון מסר כי הבשילו עקרונות ההסכם עם תאגיד תמיר לפריסת מכלי המחזור הכתומים ברחבי ירושלים. "פריסת המכלים מהווה כלי נוסף לשמירה על הסביבה ולמחזור אריזות, לצד מפעל גרינט המיוחד שממיין ומפריד את כל סוגי האשפה הירושלמית. המיכלים הכתומים בירושלים יהיו גם עם חיישנים חדישים שיציגו את קיבולת המיכל והצורך לפנותו. סוכם גם בדבר אופן פינוי המיכלים. כל אלה למען הסביבה. אני קורא לתושבי הבירה להצטרף למהפכה הסביבתית העולמית ולהשפיע על עתידנו."

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "אני שמחה שעיריית ירושלים, עיר הבירה של ישראל, מצטרפת למהפכת המיחזור ותאפשר למאות אלפי תושביה להפריד פסולת אריזות במקור. הפרדת פסולת בפח הכתום מאפשרת מיחזור יעיל, כלכלי וסביבתי יותר והיא הדרך הנכונה להפרדת פסולת אריזות למיחזור, כמתחייב בחוק"