חיפוש
Close this search box.

לומדים ומלמדים תוך כדי תנועה: צוותי החינוך של פסגת זאב ומורי המרחב החדשני "איפכא" מפעילים את סדנאות הלימוד המרתקות שפיתחו בכל בתי הספר בשכונה

לימודי מתמטיקה בעזרת פסיפס, מטקות ככלי חינוכי, יוגה, קולנוע ורובוטיקה. את הכלים החינוכיים הייחודיים הללו מציגים מומחי המרחב החינוכי החדשני "איפכא" בסדנאות שמתקיימות בימים אלו במסגרת פרויקט "איפכא בדרכים"

איפכא בפסגת זאב. צילום: יח"צ

בחודשים האחרונים מושקעים מאמצים עירוניים רבים בהשלמת המבנה של המרחב החינוכי החדשני "איפכא" שצפוי להיפתח בחודש הבא בפסגת זאב, אבל הצוות החינוכי של המרחב אינו ממתין – ובשיתוף עם מנהלי בתי הספר ומורים מובילים יצא לדרך עם פרויקט "איפכא בדרכים".

הפרויקט, שמתקיים בכל בתי הספר בשכונת פסגת זאב הוא טעימה נוספת מהתפישות הפדגוגיות החדשניות והמתקדמות שמבקשים אנשי "איפכא" להטמיע אחרי משחק פתיחת השנה שהתקיים בתחילת שנת הלימודים.

במהלך השבועות האחרונים הסתובבו אנשי איפכא בדרכים ויחד עם מורי השכונה הפעילו סדנאות חינוכיות מרתקות ומיוחדות במינן. "אני נמצא במערכת החינוך כבר הרבה זמן ומרגש לראות מקרים בהם התלמידים ביקשו להמשיך ללמוד גם במהלך ההפסקה ומורים מרחבי בתי הספר נכנסו לראות מה זה הקסם הזה שקורה בכיתה כפי שקרה בפסגת זאב לא פעם בחודש האחרון. הפידבקים שאנחנו מקבלים מהמנהלים והמורים כל כך חיוביים ומרגשים ונותנים לנו אנרגיה להמשיך בעשייה הפדגוגית. כולנו מחכים לפתיחתו של המרחב החדשני"  אמר יואב זימרן, סגן ראש מינהל החינוך ירושלים.

צילום: יח"צ

נוסף על תפישות הלימוד החדשניות, זכו התלמידים גם להצצה ראשונה לכמה חיבורים מרתקים אותם הם ייפגשו במרחב החדשני. בין היתר התנסו התלמידים בסדנאות עיצוב מוצרים, רובוטיקה, מייקרים, משחקי מחשב ועולמות וירטואליים, אשר בהם רואה הצוות החינוכי של "איפכא" כלים חינוכיים הכרחיים בעולם החדש ואלו הם רק חלק משפע הכלים והסדנאות הייחודיות שמחכות לתלמידים הירושלמים.

המרכז החינוכי החדשני "איפכא" שצפוי להיפתח בפסגת זאב הינו פרי יוזמה של עיריית ירושלים ומינהל החינוך  אשר חרטו על דגלם קידום חדשנות בתחום החינוך בעיר והפיכתה של העיר לבירת החדשנות הפדגוגית של ישראל. המרכז החינוכי החדש יהווה סביבת לימודים ייחודית שתאפשר לילדי פסגת זאב בפרט וירושלים בכלל ליהנות ממערכי שיעורים מקוריים, יצירתיים ומעוררי השראה ומתהליכי למידה משמעותיים וחווייתיים שיאפשרו לכל תלמיד להביא את כישוריו הייחודיים לידי ביטוי.

צילום: יח"צ