חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לסיים את הקיץ בחיוך גדול: בפסטיבל הקומדיה הישראלי ע"ש אפרים קישון זכתה ההצגה  "הוועדה" של נדב בושם

מקום טוב הכל רע -צילום עומרי אבוחצירה
מקום טוב הכל רע -צילום עומרי אבוחצירה

ההצגה  "הוועדה" של נדב בושם היא "ההצגה הטובה ביותר" בפסטיבל הקומדיה הישראלי על שם קישון, ביוזמת משפחת קישון ותיאטרון האינקובטור.

בפרס, "הבימוי הטוב ביותר"– זכו היוצרות ענת ונורית דרימר על ההצגה "מקום טוב הכול רע" יחד עם נדב בושם וריקי חיות על ההצגה "הוועדה"

הוועדה- צילום עומרי אבוחצירה
הוועדה- צילום עומרי אבוחצירה

בפרס "השחקן הטוב ביותר"– זכה בנימין יום טוב על ההצגה "נרקיס"

"פרס השחקנית הטובה ביותר"– הוענק לנולי עומר, על משחקה בהצגה "וועדה".

"פרס המחזאית הטובה ביותר"- הוענק לענת ונורית דרימר על יצירתן "מקום טוב הכל רע".  

נרקיס-צילום עומרי אבוחצירה
נרקיס-צילום עומרי אבוחצירה

פסטיבל הקומדיה הישראלי על שם קישון הראשון שהתקיים ביוזמת משפחת קישון ותיאטרון האינקובטור, ננעל בסוף השבוע האחרון בעיר ירושלים שהקדישה שבוע אחד לחגיגה אמיתית של קומדיה ישראלית, מקורית וחדשה בהשראת יצירתו של אפרים קישון.

הפסטיבל נפתח באירוע פתיחה חגיגי בהנחיית עירית בלבן ובנוכחות ראש עיריית ירושלים משה ליאון והמשיך בהצגות פרינג', אירועי חוצות, הצגות אורחות, מופעי סטנד אפ, הרצאות וסדנאות קומיות לכל המשפחה, הקרנות חוץ של סרטיו הקלאסיים של קישון ועוד מגוון אירועים ופעילויות לאוהבי הקומדיה באשר הם.  ביומו האחרון של הפסטיבל, הוכרזו הזוכים בתחרות מבין שש הצגות המקור שהשתתפו בתחרות:

"פרס ההצגה הטובה ביותר", בפסטיבל הקומדיה על שם קישון הוענק להצגה "הוועדה", של נדב בושם , "הפרס מוענק על היותה סאטירה אמיצה ונחושה שמפרקת מחדש את מנגנוני הכוח וחושפת בהומור ושפה מרתקת את צעקת הנרמס בידי המערכת".  
"פרס הבימוי הטוב ביותר", בפסטיבל הקומדיה הישראלי על שם קישון, הוענק, לנדב בושם וריקי חיות, "הוועדה" "על עיבוד ופיענוח טקסט לשפה בימתית שלמה המסתחררת במקום ומתפתחת לשיא מובהק גם יחד, תוך הובלת האנסמבל כמנצח לתזמורת". יחד איתם זכו ב"פרס "הבימוי הטוב ביותר", גם נורית וענת דרימר, "מקום טוב הכול רע", "על שפה בימתית יוצאת דופן, אשר באלמנטים מעטים ופשוטים, יצרה בכל פעם עולם חדש וקסם תיאטרלי".

 "פרס השחקן הטוב ביותר", הוענק לבנימין יום טוב, "נרקיס", על עבודת משחק מרהיבה, אמיצה וחשופה. על ביצוע וירטואוזי המייצר מהלך בימתי שלם, שסוחף את הקהל מרגע לרגע. 

"בפרס השחקנית הטובה ביותר",  זכתה נולי עומר, "הוועדה", "על עבודת דמות ורסטילית ויכולת קומית מרהיבה, שיצרו אינספור רגעים מדויקים ובלתי נשכחים".

פרס "המחזאית הטובה ביותר", הוענק לענת ונורית דרימר, "מקום טוב הכל רע", על "מחזה קסום ופנטסטי שמעבד רקמת חיים עדינה בצורה כנה ומרגשת . מחזה המחבר בין דורות, מקומות ובמות".  

בוועדת השיפוט לקחו חלק אהרן פויירשטיין – מנהל הסטודיו ניסן נתיב בירושלים, רחל צבעוני – מנהלת מחלקת אומנויות הבמה והיכלי התרבות בעיריית  ירושלים, עמית אולמן  – במאי, מחזאי, משורר ומוזיקאי, מאיה בואנוס-יוצרת ובימאית, אורי וייל -במאי, שחקן ויוצר.
 

מקום טוב הכל רע-צילום עומרי אבוחצירה
מקום טוב הכל רע-צילום עומרי אבוחצירה

ההצגות שהשתתפו בתחרות:

"תירה כבר וזהו"– מאת עופר קניספל בן אדל בבימויו של רמי ורד- סיפור מסעו של מתאבד סדרתי בשם פנחס פסטליך שלא מצליח למות ולכן מפנה את הוצאתו להורג למיקור חוץ.

"המאהבת של מר עכבר"- מאת רועי רשף מליח בבימויו של יפים ריננברג בהפקת תיאטרון מיקרו – קומדיה אפלולית ומרושעת בהשראת הספר ׳דירה להשכיר׳ מאת לאה גולדברג.

  "ו ע ד ה"– כתב וביים  נדב בושם וריקי חיות  – ועדה טעונה במחלקת רווחה אי שם במרכז הארץ. מאבק קפקאי/קישוני בין איתן, אב אומנה 5 עו"ס וילד נוכח נפקד.

 "מקום טוב הכול רע" -מאת ענת ונורית דרימר- יצירה בימתית על אבא ושתי אחיות. היצירה נעה בין טקסטים שכתב אביהן במהלך כל חייו – מגיל 16 ועד היום, לבין מופעים ששתיהן יצרו יחד  – מאז שנולדו ועד היום.

"על הבמה כאב פחות" -מאת מורן רוזנטל ורז וינר – מופע-הרצגה (הרצאה/הצגה) קאמפי בדראג שופע טראש וליפסינק, בשילוב של קטעי וידאו וסאונד ארכיוניים עם קלאסיקות פופ. 

 נרקיס" – מאת בנימין יום טוב –  בהצגה מעמיק בנימין את התבוננותו פנימה באמצעות סיפורים אישיים השזורים במיתולוגיה היוונית אודות נרקיסוס ואכו. המופע נע בין אמנות הסטנד-אפ לתיאטרון טוטאלי ולעיתים הופך למועדון לילה אפי.

"אחרי שבוע עם אלפי אנשים, שפקדו את שלל אירועי התרבות בפסטיבל, שמחנו לסגור את הקיץ שלנו בחיוך, לעשות כבוד לאפרים קישון, להרים לקומדיה הישראלית דווקא בירושלים, ואנחנו כבר מחכים לשנה הבאה", אמר יפתח ליבוביץ -המנהל האומנותי של פסטיבל הקומדיה הישראלי על שם קישון . "מהפסטיבל יצאו יצירות מרהיבות, מצחיקות ומאתגרות, שאנו גאים לקחת חלק בדרכם. תודה רבה לכל מי שלקח חלק ותודה ענקית לכל מי שהגיע, אנחנו עדיין המומים, נרגשים ומאוד שמחים".

משפחת קישון והעזיבון התרבותי של קישון: "בשם העיזבון התרבותי של משפחת קישון, אנו שמחים ונרגשים על הפסטיבל המוצלח, עטור כישרונות ידועים לצד חדשים, מוכשרים ומצחיקים, שעשו כבוד לקומדיה והסאטירה הישראלית בשבוע  מצחיק ומקורי במיוחד, ועל ההוקרה והמורשת שזכה לה אחד מגדולי הסאטירקנים של ישראל, אפרים קישון. ובנימה זו, שוב תודה ענקית לתיאטרון האינקובטור על מלאכת מחשבת וההפקה המופלאה ונהדרת , ולדניאל נחמיאס על אוצרות והפקת תערוכת קישונלד שהעתיקה נשימה מפינו. מחכים בקוצר רוח לשנה הבאה".