חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לראשונה בירושלים: קייטנה באקווריום בגן החיות התנ"כי להכרת בתי הגידול השונים של בעלי החיים הימיים

לראשונה פותח אקווריום ישראל בגן החיות התנ"כי בירושלים את שעריו לקייטנת קיץ ייחודית, במסגרתה יוכשרו הילדים למדריכים צעירים. מטרת הקייטנה להקנות לילדים ערכים של שמירה על הסביבה הימית והיבשתית בדגש על יצורים ימיים בסכנת הכחדה.

הקייטנה תתקיים בשלושה מחזורים בני 10 ימים כל אחד, במסגרתם יעברו הילדים סדנאות על בתי הגידול השונים של בעלי החיים הימיים: הים האדום, הים התיכון, הכנרת וים המלח. הילדים ייחשפו לפרויקטים לשימור בעלי חיים ימיים בסכנת הכחדה כמו צבי הים והאלמוגים ויזכו לחוויות יוצאות דופן כדוגמת האכלת כרישים.

במהלך הקייטנה יעברו הילדים סדנאות יצירה שכולן על טהרת חומרים מתכלים וממוחזרים ויקבלו הדרכה בנושאי אנרגיה מתכלה כדוגמת הגג הירוק של האקווריום שמטרתו לחסוך באנרגיה והשתלבות בטבע הירושלמי הסובב את המקום. בסיום כל מחזור יקבל כל חניך תעודה של "מדריך צעיר באקווריום ישראל".

מטרת הקייטנה להקנות לילדים ערכים של שמירה על הסביבה הימית והיבשתית. צילום: דניאל אלוני

הקייטנה מיועדת לעולים לכיתה ב' ועד לעולים לכיתה ז' וניתן להירשם במתכונת של יום קצר עד 13:30 או ארוך עד 15:30 המחזור הראשון יחל ב-5.7, מחזור שני ב-19.7 ומחזור שלישי ב-2.8. העלות היא מ- 1,260 שקל למחזור עבור יום קצר ועד 1,700 שקל ליום ארוך, עם שינויים בהתאם למספר הימים. למנויי גן החיות התנ"כי תינתן הנחה נוספת.

אקווריום ישראל, ירושלים ע"ש משפחת גוטסמן הינו האקווריום הציבורי הראשון בישראל. האקווריום עוסק בשימור בתי הגידול והסביבה הימית בישראל, נושא המהווה את האתגר העכשווי של שמירת הטבע בישראל.