חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לראשונה תתקיים בירושלים תחרות מלכת היופי לניצולות שואה  לשנת 2021 , ב-16.11 במוזיאון ידידי ישראל

טקס מלכות היופי לניצולות שואה. צילום ג'ו לוצ'יאנו
טקס מלכות היופי לניצולות שואה. צילום ג'ו לוצ'יאנו

מנכ"ל ומייסד "יד עזר לחבר", שמעון סבג: "זו עוד דרך שלנו לתת לכמה שיותר ניצולי שואה רגעי נחת ואושר בערוב ימיהם, אני שמח ונרגש לקיים אירוע מרגש זה למרות הכל ובהתאם להוראות התו הירוק במרכז המדיה והכנסים שבמתחם מוזיאון "ידידי ישראל" בירושלים.

עמותת יד עזר לחבר מקיימת מזה מספר שנים את תחרות "מלכות היופי של ניצולות השואה" כאשר התחרות האחרונה התקיימה בשנת 2018 ובשל מגיפת הקורונה לא התקיימה תחרות זו מאז.

השנה החליט הוועד המנהל של עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה, בראשותו של מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג לקיים בכל זאת את התחרות בצורה מצומצמת אך גם 'און ליין' בשידור חי באולם מוזיאון ידידי ישראל בירושלים שפועל רבות לניצולי השואה בארץ ואף נותן במה לסיפורי הגבורה של חסידי אומות עולם וגיבורים שסייעו ליהודים בתקופת השואה.

מבין מאות מועמדות נבחרו 10 מתמודדות סופיות שיגיעו ביום שלישי, 16 בנובמבר למתחם מוזיאון ידידי ישראל. במהלך היום יאופרו ויתפנקו על ידי צוות מאפרים, סטייליסטים וספרים מקצועיים שמתנדבים כדי להכין את המתמודדות לתחרות.

התחרות השנה תהיה מרשימה ומרגשת מאד ותערך בהשתתפות ניצולי שואה, אמנים, שגרירים וקונסולים ותשודר גם און ליין בארץ ולעשרות מיליוני צופים ברחבי העולם. על הנחיית הטקס הופקדה הדוגמנית הבינלאומית ומנחת הטלויזיה מורן אטיאס, כשלצידה על הבמה יהיה זה הבדרן, מלחין, מעבד המוזיקלי ומי שכבר שנים מתנדב בעמותת יד עזר לחבר ננסי ברנדס.

בין שופטות התחרות השנה יהיו: נציגת הדור השני לשואה לאה שנירר, בת לאם מתאומי מנגלה שפועלת בכל העולם לפעילויות זכרון השואה הדוגמנית, מלכת היופי של ישראל לשנת 1992 רווית אסף שהיום גם אשת העסקים, בעלת רשת בתי הספר למקצועות היופי, מפיקת האירועים אירית רחמים, מעצב האופנה דרור קונטנטו, אשת העסקים פנינה רוזנבלום, הדוגמנית ואשת עסקים נטלי דדון, אשת העסקים רות לבייב יליזרוב, נועה כוכבא – מלכת היופי של ישראל לשנת 2021 שנבחרה ממש לפני מספר ימים, הזמר רותם כהן יופיע בערב בהתנדבות מלאה.

השנה, לראשונה ישתתף הקהל בארץ ובעולם בבחירת מלכת היופי לניצולות שואה. הצבעה תאופשר דרך דפי הפייסבוק של מוזיאון ידידי ישראל ושל יד עזר לחבר.

טובה רינגר זוכת תחרות מלכת היופי לניצלות שואה. צילום ג'ו לוצ'יאנו
טובה רינגר זוכת תחרות מלכת היופי לניצלות שואה. צילום ג'ו לוצ'יאנו

 

מנכ"ל ומייסד "יד עזר לחבר", שמעון סבג מציין כי "קיום התחרות בכל זאת השנה בירושלים היא עוד דרך שלנו ב"יד עזר לחבר" לתת לכמה שיותר ניצולי שואה רגעי נחת ואושר בערוב ימיהם, אני שמח ונרגש לקיים ארוע מרגש זה למרות הכל ובהתאם להוראות התו הירוק במרכז המדיה והכנסים שבמתחם מוזיאון "ידידי ישראל" בירושלים. ד"ר מייק אוואנס תורם רבות לניצולי השואה. ממש לאחרונה השיק את בית הארחה לניצולי שואה בירושלים בעלות של כעשרה מיליון ש"ח ה שמאפשר אירוח מלא לניצולי שואה בירושלים והוא פועל למען ניצולי השואה ותורם באופן שוטף מזה שנים .

השבוע כבר החלו ההכנות האחרונות לתחרות באולם של מוזיאון "ידידי ישראל" השוכן במרכז העיר ירושלים. כאמור, לשלב הגמר של התחרות הגיעו 10 ניצולות שואה שגילן נושק ל-80, 90 וגם יותר, כולן גיבורות ואמיצות ששרדו את תופת מחנות ההשמדה. מדובר בנשים יפות – פנימית וחיצונית, שניצחו את השואה ויזכו לכבוד של מלכות יופי של ממש עם הסרט המסורתי, כתר, זר פרחים ושורה של מתנות. מטרת התחרות היא לשמח ולהגשים חלום לנשים גיבורות שורדות שואה שירגישו פינוקים ותשומת לב ויכניסו שמחה לחייהן. בסיומו של הארוע יוענקו לבנות סרטים של מלכות היופי וכתר יעטר את ראשן.

מנכ"ל יד עזר לחבר , שמעון סבג מספר: "הנשים המדהימות האלה, ניצולות השואה כבר מבוגרות ולא יהיו כאן לעוד זמן, היום הזה הוא חוויה שתישאר איתן לעוד שנים, ניצולות השואה יזכו לחיבוק חם לא רק באירוע אלא לתקופה ארוכה יותר. אין יפה ומרגש יותר מלהתכנס באולם אחד – ניצולות שואה וצאצאיהם ומתנדבים רבים, כולם יחד למטרה זו. זהו סיפורה היפה של מדינת ישראל, של החברה הישראלית, זה הכוח וההצלחה שלנו. ניצולות השואה הן הגיבורות האמיתיות של כולנו ובזכותן אנחנו כאן היום ! ניצולי השואה הם האור שמאיר את האנושות כשהעולם חשוך".