מאות מעובדי חברת התרופות הירושלמית רפא מצטרפים להסתדרות הלאומית

עובדי חברת התרופות הירושלמית רפא מצטרפים להסתדרות הלאומית
עובדי חברת התרופות הירושלמית רפא מצטרפים להסתדרות הלאומית

ההסתדרות הלאומית הכריזה על ייצוגיות בחברת התרופות הוותיקה, ש-90% נמכר לקרן פימי. בתוך פחות 24 שעות חתמו יותר משליש מעובדות ועובדי החברה על הצטרפות לארגון העובדים

לראשונה מאז הקמת מפעל התרופות הירושלמי "רפא" בהר חוצבים, עובדי החברה מתאגדים. הלאומית הכריזה בימים האחרונים על יציגות במפעל התרופות, שהוקם בשנת 1937. נציגות העובדים פנתה לאגף הגיוס בלאומית לאחר מכירת 90% מהחברה לקרן פימי. "החלטנו להוביל מהלך ולהצטרף למשפחת ההסתדרות הלאומית. אנו משוכנעים כי יחד עם לאומית נוכל לשמור על הבטחון התעסוקתי שלנו ולא פחות חשוב לשמור על המשפחתיות, שאפיינה את המפעל מאז הקמתו", כתבו חברי הנציגות למאות העובדים שבחרו להצטרף ללאומית.  חברת רפא נוסדה בשנת 1937 ומתמחה בשיווק, ייצור והפצה של תרופות מקור ותרופות גנריות. עם השנים הפכה החברה לאחת מהמובילות בתחומה בישראל.

מבצע החתמות העובדים שארך פחות מ-24 שעות השיג חתימות של יותר משליש מעובדי החברה שהכריזו על הצטרפות לשורות הלאומית. בכך בפעם הראשונה מאז הקמת המפעל, הוקמה נציגות עובדים רשמית שתפעל ותדאג לזכויות העובדים .

מנהל אגף הגיוס בהסתדרות הלאומית, חי לופטון : "בתקופה זו של מאבק עיקש במגפת קורונה, אנו גאים לברך את עובדות ועובדי רפא עם הצטרפותם לשורות המשפחה המאוגדת הגדולה בישראל. רפא הנה נציגות עובדים נוספת המצטרפת לשורות המשפחה הלאומית בקרב עובדי ענף הרפואה בישראל. בין ארגונים הבריאות המיוצגים בלאומית – מכבי דנט, מכבי שירותי בריאות, לאומית שירותי בריאות, ביקור רופא, בית החולים הצרפתי בנצרת, בית בלב, מגה-לאב ועוד".

מפעל רפא שנחנך ב -2012. החברה הוקמה בשנת 1937