חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הסבתות התופרות ממגדלי הים התיכון ירושלים למען החיילים

דיירים ודיירות מהדיור המוגן מגדלי הים התיכון ירושלים, התאגדו יחד למען החיילים שלוחמים בחזית, הוציאו מכונות תפירה מהארון, רכשו בדי פליז מיוחדים והחלו לתפור חם-צוואר עבור החיילים. בנוסף, כעת מתחילה קבוצת דיירים בפרויקט נוסף של תפירת בובות מיוחדות עבור בית חולים שיבא- בובות שמיועדות לתווך לילדים את הליך האשפוז.

היוזמה של דיירי מגדלי הים התיכון ירושלים הפכה להיות לאחד הסמלים של הבית בימי המלחמה. עשרה דיירים שלחלקם יש נכדים חיילים שבשעות אלה נמצאים בשטח, החליטו פה אחד לעשות משהו טוב בזמן הלחימה. שושנה גלוברמן בת ה-92 שהייתה מעצבת בצעירותה, הוציאה את מכונת התפירה שלה מהארון, ויחד עם דיירות נוספות שיש ברשותן מכונות תפירה, קנו בדי פליז, וחוטים והחלו כולן יחד לתפור חם-צוואר עבור חיילי הצפון.

דיירות מגדלי הים התיכון למען החיילים -2_800x450
הדיירות הוציאו מכונות תפירה מהארון, רכשו בדי פליז מיוחדים והחלו לתפור חם-צוואר ובובות מיוחדות

הדיירת שושנה גלוברמן לה יש 4 ילדים, 13 נכדים ו-7 נינים מספרת: "בעברי הייתי מעצבת אופנה, למדתי בשנקר ועשיתי סטאז' אצל לולה בר אבנר שהייתה מעצבת אופנה ישראלית גדולה מאוד. בפרויקט אני מסבירה לשאר הדיירות כיצד לגזור נכון את הבד, ולאחר מכן אני תופרת במכונת התפירה שלי. חשוב לי להגיד שגם הילדים שלי שירתו בצה"ל ואני יודעת מה זה אמא ששולחת ילד לצבא. מאחלת שכל החיילים יחזרו בריאים ושלמים, אחנו אוהבים אותם ומתפללים עבורם". רחל מלול בת ה-76, משתתפת גם בפרויקט ולה 4 ילדים ו-10 נכדים: "סרגנו עד עכשיו עשרות חם-צוואר עבור החיילים בצפון. אני בתפקידי גוזרת את הבדים, ונראה שכולן כאן רוצות לעזור ונרתמות למשימה. הכנו לחיילים חבילות עם הרבה דברים טובים, עושות את הכל ברצון ובשמחה. הכי חשוב שיחזרו הבית בשלום". 

בנוסף, הדיירות שהתגייסו לתפור לחיילים חם-צוואר, מתחילות פרויקט נוסף של תפירת בובות עבור ילדים המאושפזים בביה"ח. לבובות יהיה תפקיד חשוב במהלך האשפוז של הילדים, שכן באמצעותן הצוות הרפואי יסביר להם על תהליך ההחלמה והאשפוז. גולברמן: "לקחנו עוד פרויקט חשוב של תפירת בובות לתינוקות וילדים קטנים המאושפזים בביה"ח. אתמול בלילה הכנתי סקיצה של הבובות, והיום אציג בפני שאר הדיירות, אראה להן כיצד לגזור את הבדים ואתחיל לתפור במכונה עבור הילדים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *